Oświadczam, że jestem właścicielem lub mam pełne prawa do korzystania z publikowanego zdjęcia.
Dzień dobry! Dziś jest Sobota, 21 lipca 2018 roku
MENU
wtorek, 5 września 2017 roku

Konferencja naukowa – Hortiterapia

0
k22

Zobacz zdjęcia (4)

W dniu 22 sierpnia 2017 roku odbyła się konferencja naukowa na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Wydział Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu gościł prelegentów z całej Polski. Hortiterapia cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Wykorzystanie roślin do pracy z ludźmi przynosi wiele korzyści. Pracownia plastyczna Manufaktura (prowadzi Julia Kaczmarczyk-Piotrowska) z Gminnego Ośrodka Kultury w Komornikach dzieliła się podczas wystąpień doświadczeniami uczestników.
Zaprezentowano modelowy warsztat o tematyce roślinnej. Medale wykonane przez uczestniczkę pracowni (Jolantę Marciniak) posłużyły jako materiały dydaktyczne zastosowane do analizy wybranego gatunku oraz do zabawy malarskiej wykonywanej farbami. Płaskorzeźba pozwala na sensoryczne odkrywanie faktur i struktur. Uczestnicy wykonali barwne interpretacje emocji, nazwali je i poprowadzili wspólny dialog o wykonywanej pracy. Sztuka pozwala na zatrzymanie ulotnych chwil przeżytych w naturze. Wykonane medale to mapy wspomnień, które zabrane do domu pozwolą na chwilkę odprężenia.
Pracownia plastyczna od października zaprasza na zajęcia do sali Piwnica w Gminnym Ośrodku Kultury w Komornikach.
Julia Kaczmarczyk-Piotrowska
 artysta plastyk, pedagog
k k7 k9 k22

Komentarze (0)

Informujemy, że zgodnie z art. 190a kodeksu karnego podszywanie się pod Redakcję jest przestępstwem. Tożsamość Redakcji podlega ochronie prawa cywilnego zgodnie z art. 23 i 24 kodeksu cywilnego.
Prosimy mieć to na uwadze podczas pisania komentarzy.

Komentarze wystawione przez redakcje Plewiska.pl są podświetlane na złoty kolor.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>