Oświadczam, że jestem właścicielem lub mam pełne prawa do korzystania z publikowanego zdjęcia.
Dzień dobry! Dziś jest Poniedziałek, 16 października 2017 roku
MENU
czwartek, 12 października 2017 roku

Uwaga! informacja dot. remontu na ul. Grunwaldzkiej !

5

Zobacz zdjęcia (1)

Szanowni Państwo, na prośbę wielu czytelników zgłosiliśmy się do UG w Komornikach, aby dowiedzieć się jak długo potrwa jeszcze remont na ul. Grunwaldzkiej. Otrzymaliśmy wiadomość od ZDP:

 

Komunikat ZDP w sprawie prac na ulicy Grunwaldzkiej w Plewiskach

Roboty na ul. Grunwaldzkiej w Plewiskach potrwają do 12 listopada. 21 i 22 października ulica będzie zamknięta.

Zarząd Dróg Powiatowych w Poznaniu informuje, że Wykonawca robót na ul. Grunwaldzkiej
w Plewiskach, firma EUROVIA POLSKA S.A., ze względu na liczne kolizje z urządzeniami podziemnymi, które nie były w projekcie przewidziane do przebudowy oraz ze względu na bardzo trudne warunki gruntowe i zmianę technologii wykonania kanalizacji deszczowej w obrębie skrzyżowania z ul. Szkolną,  a także ze względu na liczne i intensywne opady deszczu, które w znaczny sposób opóźniały prawidłowe wykonanie poszczególnych elementów drogi, zwrócił się do Zamawiającego
o przedłużenie terminu zakończenia robót do 12 listopada.

 

Wykonawca informuje także, że w dniach 21 i 22 października planowane jest układanie warstwy ścieralnej na całej szerokości przebudowywanej ulicy. W tych dniach ulica Grunwaldzka
w Plewiskach nie będzie dostępna dla ruchu pojazdów.

 

 

Komentarze (5)

Informujemy, że zgodnie z art. 190a kodeksu karnego podszywanie się pod Redakcję jest przestępstwem. Tożsamość Redakcji podlega ochronie prawa cywilnego zgodnie z art. 23 i 24 kodeksu cywilnego.
Prosimy mieć to na uwadze podczas pisania komentarzy.

Komentarze wystawione przez redakcje Plewiska.pl są podświetlane na złoty kolor.

5 komentarzy

 • Marcin - Plewiska Nowy Rynek pisze:

  Remont pierwotnie miał się zakończyć 15 października 2017 roku czyli wczoraj. Od początku tego remontu oznakowanie w niektórych miejscach Grunwaldzkiej jest tragiczne. Najgorzej jest gdy jesteś pieszym i nie wiesz którędy możesz przejść, bo nie ma wyznaczonych do tego przejść, a prace wykonywane są w różnych miejscach ulicy i nie wiadomo z wyprzedzeniem gdzie będą robić konkretnego dnia.
  Tymczasowy przystanek autobusu przy Nowym Rynku jest również niedostatecznie oznakowany, co skutkuje tym, że jest regularnie zastawiany samochodami przez kierowców cwaniaków (i trzeba się wychylać zza samochodów, żeby kierowca autobusu Cię zauważył – przystanek jest na żądanie) , którzy nie patrzą na znaki lub którym nie chce się wjechać samochodem w głąb kompleksu tylko prościej im zostawić samochód na remontowanej ulicy gdyż szybciej wtedy wyjadą. Ciekawe co zrobi ekipa remontująca gdy w dniu układania warstwy ścieralnej będą stały tam zaparkowane samochody. Dopiero wtedy pomyślą, że źle oznakowali? Duży minus dla ekipy za fatalne oznakowanie lub jego brak, a gmina też nie walczy o to by to poprawili – nie egzekwując tego 500 złotowymi karami.

 • robol pisze:

  nie lepiej od razu założyć że wyrobią dopiero w kwietniu 2018? 12 listopada się okaże, że im było zimno i wiało więc potrzeba przełożyć do 12 grudnia. Potem się okaże, że nie przewidzieli śniegu i tak to leci….
  Na co komu przetargi….

 • czesław pisze:

  wiadomo, kto by się spodziewał deszczu we wrześniu i październiku ?

 • Tomasz pisze:

  Tak obiektywne trudności – deszcz, wiatr, gradobicie i szarańcza. A wystarczy zobaczyć ile godzin dziennie ekipy pracują. Pusto, cicho a po 16 to już nikogo. Oto cała tajemnica problemów z dotrzymaniem terminu.

 • Mundek pisze:

  Chyba powinniśmy się cieszyć?Równie dobrze mogli podać termin np.1 maja 2018 i co byśmy im zrobili?:)))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>