[tt-submit-post-mobile]
Dzień dobry! Dziś jest Niedziela, 24 lutego 2019 roku
MENU
czwartek, 12 października 2017 roku

Uwaga! informacja dot. remontu na ul. Grunwaldzkiej !

11

Zobacz zdjęcia (1)

Szanowni Państwo, na prośbę wielu czytelników zgłosiliśmy się do UG w Komornikach, aby dowiedzieć się jak długo potrwa jeszcze remont na ul. Grunwaldzkiej. Otrzymaliśmy wiadomość od ZDP:

 

Komunikat ZDP w sprawie prac na ulicy Grunwaldzkiej w Plewiskach

Roboty na ul. Grunwaldzkiej w Plewiskach potrwają do 12 listopada. 21 i 22 października ulica będzie zamknięta.

Zarząd Dróg Powiatowych w Poznaniu informuje, że Wykonawca robót na ul. Grunwaldzkiej
w Plewiskach, firma EUROVIA POLSKA S.A., ze względu na liczne kolizje z urządzeniami podziemnymi, które nie były w projekcie przewidziane do przebudowy oraz ze względu na bardzo trudne warunki gruntowe i zmianę technologii wykonania kanalizacji deszczowej w obrębie skrzyżowania z ul. Szkolną,  a także ze względu na liczne i intensywne opady deszczu, które w znaczny sposób opóźniały prawidłowe wykonanie poszczególnych elementów drogi, zwrócił się do Zamawiającego
o przedłużenie terminu zakończenia robót do 12 listopada.

 

Wykonawca informuje także, że w dniach 21 i 22 października planowane jest układanie warstwy ścieralnej na całej szerokości przebudowywanej ulicy. W tych dniach ulica Grunwaldzka
w Plewiskach nie będzie dostępna dla ruchu pojazdów.

 

 

Komentarze (11)

Informujemy, że zgodnie z art. 190a kodeksu karnego podszywanie się pod Redakcję jest przestępstwem. Tożsamość Redakcji podlega ochronie prawa cywilnego zgodnie z art. 23 i 24 kodeksu cywilnego.
Prosimy mieć to na uwadze podczas pisania komentarzy.

Komentarze wystawione przez redakcje Plewiska.pl są podświetlane na złoty kolor.

11 komentarzy

 • Anna pisze:

  W treści artykułu jest napisane, że remont zakończy się 12 listopada, a na żółtych tablicach informujących o remoncie widnieje data 15 listopada. Która jest prawdziwa???
  Ponadto na końcu Grunwaldzkiej na skrzyżowaniu ze Szkolną pojawiły się znaki ponownie informujące o pierwszeństwie skręcając w lewo, niestety jadąc od kościoła nie ma żadnych znaków. To chyba nie powinno tak być, to powoduje zagrożenie

 • SnA pisze:

  Już bliżej końca niż początku😃 😃😃!

  Do Wszystkich, którzy narzekają… Rzućcie swoją pracę i idźcie na drogę łopaty podpierać! Skoro za wolno, nie tak itp.
  Panowie Drogowcy pracują w trudnych warunkach nie tylko atmosferycznych, ale i szkodliwych, i uciążliwych! Pewnie chętnie się zamienią w upały na klimatyzację, a w deszczowe, wietrzne dni na suche i ciepłe pomieszczenie :-). Dodatkowo są narażeni na naszą “kulturę osobistą”…, co jest przykre, gdy się słyszy to i owo, no i TE KLAKSONY…

 • do pisze:

  “babilon 17 października 2017 o 09:54
  Ludzie to jednak potrafią tylko narzekać i narzekać…
  Za to jak skończą remont będziemy mieć naprawdę dobrą drogę z chodnikami dla pieszych, których brakowało. Tylko trzeba uzbroić się w cierpliwość. To wymaga czasu.”

  to wtedy będziemy narzekać na za szybko jeżdżące samochody, i ,niczym mieszkańcy Skrytej, będziemy domagać się progów zwalniających i wincyj świateł… i tak to będzie leciało

 • Tulio pisze:

  No wczoraj przesadzili z tą wylewką. Ludzie jechali po dzieci do przedszkola a tu droga zamknięta. Czasem na prawdę wystarczy trochę pomyśleć. A opóźnienia są nie przez nieprzewidziane sytuacje i kiepską pogodę tylko przez ohujałych pracowników, którzy robotę kończą codziennie o 16. Tyle.

 • Marcin pisze:

  W dniu dzisiejszym po południu, po godz. 16:00 potwierdzona została kolejny raz fatalna organizacja ruchu na remontowanej Grunwaldzkiej. Tym razem wykonawca postanowił w tym czasie (np. między 16:00 a 17:00), w największym ruchu samochodów, wylewać asfalt przy skrzyżowaniu Grunwaldzka/Szkolna. Każdy, kto przejeżdżał wtedy autobusem czy samochodem i to widział, to pukał się w czoło. Czy naprawdę nie można było tych prac wykonać w innym czasie, poza szczytem komunikacyjnym??
  Moim zdaniem, w budowlance powinno się płacić za wykonaną pracę, a nie za godziny, to wszystko by było wykonywane szybciej. Remont drogi faktycznie wymaga czasu ,zgadzam się, ale zaczął się w kwietniu a był on wyznaczony do 15 października 2017, a przy odpowiedniej organizacji pracy udałoby się zakończyć z miesiąc wcześniej. Tak się jednak składa, że mam biuro przy remontowanej ulicy i przez te parę miesięcy widziałem w jaki sposób wykonywane były prace. Jednym z powodów opóźnienia może być fatalna organizacja prowadzenia robót i brak nadzoru przez zleceniodawcę, bo momentami był chaos np. w oznakowaniu (jest do dziś) czy np. rozkopanie ulicy przy Nowym Rynku i zostawienie jej w takim stanie przez długi czas, co spowodowało zalewanie przez opady deszczu, brak odpowiedniego zabezpieczania wykopów przy skrzyżowaniu Grunwaldzka/Szkolna skutkujący ciągłymi zalaniami tych wykopów. Do tego operator koparki, który czasami wjeżdżał sobie na pas ulicy otwarty dla ruchu lub manewrował łyżką koparki przez pas otwarty dla ruchu, kompletnie nie patrząc czy ktoś przejeżdża i gdyby nie klaksony przejeżdżających pojazdów, to z pewnością kilka pojazdów mógłby swoją koparką lub jej łyżką skasować Tłumaczenie się wykonawcy z opóźnienia jest niestety standardowe dla wielu inwestycji w tym kraju, wykonywanych przez różnych wykonawców, a niestety nikt nie potrafi przyznać się do własnych błędów.

 • babilon pisze:

  Ludzie to jednak potrafią tylko narzekać i narzekać…
  Za to jak skończą remont będziemy mieć naprawdę dobrą drogę z chodnikami dla pieszych, których brakowało. Tylko trzeba uzbroić się w cierpliwość. To wymaga czasu.

 • Marcin - Plewiska Nowy Rynek pisze:

  Remont pierwotnie miał się zakończyć 15 października 2017 roku czyli wczoraj. Od początku tego remontu oznakowanie w niektórych miejscach Grunwaldzkiej jest tragiczne. Najgorzej jest gdy jesteś pieszym i nie wiesz którędy możesz przejść, bo nie ma wyznaczonych do tego przejść, a prace wykonywane są w różnych miejscach ulicy i nie wiadomo z wyprzedzeniem gdzie będą robić konkretnego dnia.
  Tymczasowy przystanek autobusu przy Nowym Rynku jest również niedostatecznie oznakowany, co skutkuje tym, że jest regularnie zastawiany samochodami przez kierowców cwaniaków (i trzeba się wychylać zza samochodów, żeby kierowca autobusu Cię zauważył – przystanek jest na żądanie) , którzy nie patrzą na znaki lub którym nie chce się wjechać samochodem w głąb kompleksu tylko prościej im zostawić samochód na remontowanej ulicy gdyż szybciej wtedy wyjadą. Ciekawe co zrobi ekipa remontująca gdy w dniu układania warstwy ścieralnej będą stały tam zaparkowane samochody. Dopiero wtedy pomyślą, że źle oznakowali? Duży minus dla ekipy za fatalne oznakowanie lub jego brak, a gmina też nie walczy o to by to poprawili – nie egzekwując tego 500 złotowymi karami.

 • robol pisze:

  nie lepiej od razu założyć że wyrobią dopiero w kwietniu 2018? 12 listopada się okaże, że im było zimno i wiało więc potrzeba przełożyć do 12 grudnia. Potem się okaże, że nie przewidzieli śniegu i tak to leci….
  Na co komu przetargi….

 • czesław pisze:

  wiadomo, kto by się spodziewał deszczu we wrześniu i październiku ?

 • Tomasz pisze:

  Tak obiektywne trudności – deszcz, wiatr, gradobicie i szarańcza. A wystarczy zobaczyć ile godzin dziennie ekipy pracują. Pusto, cicho a po 16 to już nikogo. Oto cała tajemnica problemów z dotrzymaniem terminu.

 • Mundek pisze:

  Chyba powinniśmy się cieszyć?Równie dobrze mogli podać termin np.1 maja 2018 i co byśmy im zrobili?:)))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>