[tt-submit-post-mobile]
Dzień dobry! Dziś jest Wtorek, 7 grudnia 2021 roku
MENU
grunwaldzka
piątek, 15 kwiecień 2016 roku

Aplikacja na korki drogowe

13
Otrzymaliśmy informację o aplikacji, która być może ułatwi poruszanie się po Plewiskach w czasie remontu ul. Grunwaldzkiej.
“Już w tą niedzielę odbędzie się w Poznaniu półmaraton a od przyszłego tygodnia zmieni się organizacja ruchu na ul. Grunwaldzkiej w Plewiskach. Trasa półmaratonu będzie przebiegać przez Centrum miasta, ale też – co jest istotne dla mieszkańców Plewisk – przez ulicę Grunwaldzką. Chcąc chociaż trochę ułatwić sobie poruszanie się po drogach, warto spróbować skorzystać z rozwiązań technologicznych. Prawdopodobnie jedyną aplikacją nawigacyjną, która będzie uwzględniała zamknięcia dróg podczas obydwu tych wydarzeń oraz pozwoli ominąć korki lub zminimalizować czas, jaki w nich spędzimy, jest społecznościowa nawigacja Waze od Google.
Jest to aplikacja, której główną siłą jest społeczność kierowców – to oni rozwijają i uzupełniają mapy, wprowadzają blokady dróg i rozwiązują zgłaszane przez użytkowników problemy. Źródłem informacji drogowych takich jak średnia prędkość na danym odcinku, informacje o kontrolach policyjnych, zagrożeniach na drodze, itp. są również kierowcy – użytkownicy aplikacji.
Aplikacja jest spolszczona i zawiera polskiego lektora. Można ją ściągnąć i używać za darmo na systemach Android, iOS oraz Windows Phone.Więcej informacji o programie można znaleźć na stronie Waze: https://www.waze.com/pl
lub przeczytać recenzję https://imagazine.pl/2015/12/16/oto-dlaczego-uzywam-nawigacji-waze/Informacja o utrudnieniach związanych z półmaratonem dostępna jest na stronie: https://www.waze.com/pl/events/poznan-polmaraton-2016

Darmowa, oparta na społeczności Aplikacja do Nawigowania i Omijania Korków”

Komentarze (13)

Informujemy, że zgodnie z art. 190a kodeksu karnego podszywanie się pod Redakcję jest przestępstwem. Tożsamość Redakcji podlega ochronie prawa cywilnego zgodnie z art. 23 i 24 kodeksu cywilnego.
Prosimy mieć to na uwadze podczas pisania komentarzy.

Komentarze wystawione przez redakcje Plewiska.pl są podświetlane na złoty kolor.

13 komentarzy

 • T pisze:

  Coś źle patrzysz. Nie dość, że Kolejowa zamknięta to jeszcze pięknie Grunwaldzką zamknęło w jednym kierunku. Y TO OSTRZEGACZ a nie nawigacja – mapy mają do bani.

 • Janek pisze:

  jak dla mnie aplikacja do niczego :) A na co dzień jeżdżę z Yanoskiem. Zainstalowałem to waze i nawet nie widzi że jest Kolejowa w stronę Auchan zamknięta. Odinstalowałem

 • T pisze:

  @Korki 😉 chyba wszyscy tego byśmy sobie życzyli.
  Używając apki możesz spróbować czy ominie korki i samemu pomóc innym zgłaszając aktywnie i pasywnie spowolnienia ruchu.

 • T pisze:

  @Hania tak, powinnaś znaleźć odpowiednią opcję w ustawieniach. Są 3 głosy polskie. Jakbyś nie dała rady, napisz na profil Waze Polska na Twitterze lub Facebooku – na pewno pomogą.

 • korki pisze:

  czy dzięki tej aplikacji będzie mniej korków a przejazd kolejowy na Grunwaldzkiej rzadziej zamykany?

 • Hania pisze:

  Czy jest możliwość pobrania polskiego lektora do programu Waze?

 • Wojtek pisze:

  Tak, bardzo fajna aplikacja. Sprawdziłem i działa bardzo fajnie. Wiedziała nawet o krótkim zamknięciu ulicy Kolejowej!

 • Zbyszek pisze:

  Polecam Waze! Idealne do omijania korków 😉

 • Magda pisze:

  Świetna aplikacja i na pewno nam pomoże. Używam jej codziennie nawet jak wiem dokąd jadę. Jak był remontowany przejazd to ładnie mnie prowadziła najszybszą drogą 😉 Pozdrawiam wszystkich Wazerów!

 • jaro pisze:

  Również polecam, jeżdżę z nią codziennie i nie narzekam. Aktualne mapy i zawsze zablokowane drogi z remontami.

 • T pisze:

  No to jak teraz Plewiska się z wezmą
  To od razu 150 użytkowników na raz będzie

 • Przem pisze:

  Polecam, bardzo fajna nawigacja 👍

 • D pisze:

  ale mało userów ma, dlatego mało przydatna na razie :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>