[tt-submit-post-mobile]
Dzień dobry! Dziś jest Sobota, 20 lipca 2019 roku
MENU
action-agriculture-asphalt-771146
wtorek, 11 września 2018 roku

Bezpieczeństwo na obszarach wiejskich

0
action-agriculture-asphalt-771146

Zobacz zdjęcia (1)

W czasie jesiennych prac polowych na drogach naszej gminy możemy spotkać wiele maszyn rolniczych, które z uwagi na swoje gabaryty znacznie utrudniają poruszanie się innym uczestnikom ruchu drogowego. Mogą one stać się również niebezpieczne.

W trosce o bezpieczeństwo osób poruszających się po drogach gminy Komorniki policjanci z Komisariatu Policji w Komornikach będą prowadzili wzmożone kontrole maszyn rolniczych oraz ich kierowców. Funkcjonariusze sprawdzą stan trzeźwości osób kierujących maszynami oraz niezbędne kwalifikacje. Skontrolują również stan maszyn – ich oświetlenie, układ hamulcowy a także sposób przewozu osób i towarów.

Policjanci z Komornik apelują o rozwagę i ostrożność. Jesienią, kiedy wcześniej zapada zmrok i pojawiają się niesprzyjające warunki atmosferyczne dochodzi do większej liczby kolizji czy wypadków, także z udziałem pojazdów rolniczych. Apel skierowany jest również do właścicieli maszyn rolniczych aby przed wyjazdem na drogę sprawdzili stan techniczny pojazdów i maszyn.

Komentarze (0)

Informujemy, że zgodnie z art. 190a kodeksu karnego podszywanie się pod Redakcję jest przestępstwem. Tożsamość Redakcji podlega ochronie prawa cywilnego zgodnie z art. 23 i 24 kodeksu cywilnego.
Prosimy mieć to na uwadze podczas pisania komentarzy.

Komentarze wystawione przez redakcje Plewiska.pl są podświetlane na złoty kolor.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>