Oświadczam, że jestem właścicielem lub mam pełne prawa do korzystania z publikowanego zdjęcia.
Dzień dobry! Dziś jest Sobota, 21 lipca 2018 roku
MENU
piątek, 4 sierpnia 2017 roku

Dożynki w Plewiskach

1
plakat

Zobacz zdjęcia (1)

Szanowni  Państwo

Na polach trwają żniwa, rolnicy w pocie czoła zbierają plony, którymi będą karmić nas i nasze rodziny przez zimowe miesiące. Już niedługo przyjdzie czas, by za nie uroczyście podziękować i wspólnie cieszyć się z obfitości natury. Zapraszamy na Dożynki gminne, które odbędą się 2 września w Plewiskach.

Kolorowy korowód z ozdobnym wieńcem zostanie zaniesiony na plac przy Domu Kultury Remiza, gdzie odprawiona będzie msza św. dziękczynna. Główne uroczystości odbędą się  na stadionie przy ul. Szkolnej. Rolnicy tradycyjnie złożą chleby i wieńce przy wtórze pieśni Plon, niesiemy plon. W tym roku zobaczymy obrzęd dożynkowy w wykonaniu zespołu pieśni i tańca  „Siekieracy”.

Gwiazdą tegorocznego Święta Plonów będzie folkowo-rockowa grupa InoRos, finalista muzycznego talent show Must be the Music. Wyjątkową atrakcją będzie także widowisko „Żywioły”. Imprezę zakończy pokaz sztucznych ogni.

Starostami tegorocznych Dożynek są Renata i Norbert Kaczmarkowie – rolnicy z Plewisk.

Uwaga! Na terenie imprezy będzie prezentowany najnowszy, supernowoczesny autobus PUK Komorniki, Solaris, pozyskany w ramach projektu WPRO 2014-2020. Po zakończeniu Dożynek Autobus będzie kursował z Plewisk do Komornik o godz. 22:15 i 23:45 (kursy bezpłatne).

Serdecznie zapraszamy do udziału w Dożynkach.

UG Komorniki

plakat

Komentarze (1)

Informujemy, że zgodnie z art. 190a kodeksu karnego podszywanie się pod Redakcję jest przestępstwem. Tożsamość Redakcji podlega ochronie prawa cywilnego zgodnie z art. 23 i 24 kodeksu cywilnego.
Prosimy mieć to na uwadze podczas pisania komentarzy.

Komentarze wystawione przez redakcje Plewiska.pl są podświetlane na złoty kolor.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>