Oświadczam, że jestem właścicielem lub mam pełne prawa do korzystania z publikowanego zdjęcia.
Dzień dobry! Dziś jest Sobota, 21 lipca 2018 roku
MENU
piątek, 11 sierpnia 2017 roku

Gmina Komorniki przyjmuje repatriantów z Kazachstanu

9
IMG_6364

Zobacz zdjęcia (3)

Tatiana i Grigoriy – repatrianci z Kazachstanu zostali nowymi mieszkańcami Plewisk. To młode małżeństwo otrzymało zaproszenie Gminy Komorniki do osiedlenia się na naszym terenie. Uchwałę w tej sprawie podjęła Rada Gminy w lipcubr., w oparciu o ustawę
o repatriacji z 2000 r. Zgodnie z jej zapisami, gmina udziela repatriantom pomocy przez zapewnienie mieszkania, wsparcie w znalezieniu pracy oraz wsparcie socjalne.

Pani Tatiana zwróciła się do Wójta Jana Brody z prośbą o umożliwienie osiedlenia się na terenie gminy. Korzystając z okazji, że gmina weszła w posiadanie mieszkania w wyniku postępowania spadkowego, Wójt wyszedł z inicjatywą zaproszenia repatriantów.Procedura została przeprowadzona we współpracy z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych
i Administracji za pośrednictwem Wojewody Wielkopolskiego. Od grudnia ubiegłego roku para przebywała w ośrodku adaptacyjnym w Pułtusku. Zarówno Pani Tatiana jak i Pan Grigoryi posługują się językiem polskim i nie powinni mieć problemu w znalezieniu pracy na terenie gminy.

W piątek, 11 sierpnia w urzędzie gminy przekazano małżeństwu klucze do mieszkania komunalnego w Plewiskach. Mamy nadzieję, że nasi nowi sąsiedzi prędko poczują się u nas jak u siebie w domu.

GOK Komorniki 

IMG_6365

IMG_6363

IMG_6364

Komentarze (9)

Informujemy, że zgodnie z art. 190a kodeksu karnego podszywanie się pod Redakcję jest przestępstwem. Tożsamość Redakcji podlega ochronie prawa cywilnego zgodnie z art. 23 i 24 kodeksu cywilnego.
Prosimy mieć to na uwadze podczas pisania komentarzy.

Komentarze wystawione przez redakcje Plewiska.pl są podświetlane na złoty kolor.

9 komentarzy

 • TATYANA SHMIDT pisze:

  Dziękuję bardzo!!!!wszystkim!!!!Państwo Shmidt!!

 • TATYANA SHMIDT pisze:

  Dziękuję bardzo!!!!wszystkimi! !Państwo Shmidt!!!

 • urszula pisze:

  Witam jakie umiejetności posiadacie zawody pozdrawiam Urszula

 • Monika pisze:

  Witamy w Plewiskach :-)

 • Plewiszczanin od 28 pokoleń pisze:

  W imieniu wszystkich Plewiszczan witam serdecznie naszych Rodaków na plewiskiej ziemi, miejscu gdzie żyje się spokojniej, w przyjaźni i zgodzie. Cieszymy się i mamy nadzieję na kolejnych Polaków ze wschodnich terenów.

 • mieszkaniec pisze:

  Wreszcie Polska zdaje egzamin. Witamy Was bracia!!!

 • D pisze:

  i bardzo dobrze! szczerze gratuluję jeśli mieszkanie w Polsce było waszym marzeniem ! Mama nadzieję, że będziecie się czuli tu bardzo dobrze!

 • PLe pisze:

  Na takich “imigrantów” czekamy, na wygnanych Polaków i ich potomków. Jest nas coraz mniej, nasz naród zanika, więc dobrze byłoby ściągnąć Polaków skąd się da ale zwłaszcza z nieludzkiej ziemi. To jest obowiązek prawdziwego państwa, nie teoretycznego.
  Wszystkiego dobrego, witajcie w domu!

 • Andrzej pisze:

  Witamy w Plewiskach, by żyło się Wam dobrze!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>