[tt-submit-post-mobile]
Dzień dobry! Dziś jest Sobota, 23 lutego 2019 roku
MENU
czwartek, 12 kwietnia 2018 roku

Klasa dwujęzyczna w SP nr 2 w Plewiskach

0
destinations-235942_960_720

Zobacz zdjęcia (1)

W roku szkolnym 2018/2019 Szkoła Podstawowa nr 2 w Plewiskach otwiera jeden oddział klasy VII dwujęzycznej. W procesie  rekrutacji do tego oddziału mogą wziąć udział uczniowie klas VI z terenu Gminy Komorniki.

Przez oddział dwujęzyczny należy rozumieć oddział szkolny, w którym nauczanie jest prowadzone w dwóch językach: polskim oraz obcym nowożytnym będącym drugim językiem nauczania, przy czym prowadzone w dwóch językach są co najmniej dwa zajęcia edukacyjne, z wyjątkiem zajęć obejmujących język polski, część historii dotyczącą historii Polski i część geografii dotyczącą geografii Polski, w tym co najmniej jedne zajęcia edukacyjne wybrane spośród zajęć obejmujących: biologię, chemię, fizykę, część geografii odnoszącą się do geografii ogólnej, część historii odnoszącą się do historii powszechnej lub matematykę/

W naszej szkole nauczanie dwujęzyczne będzie prowadzone na przedmiotach takich jak: matematyka, chemia, geografia.

Terminarz rekrutacji

  1. 23 – 27 kwietnia – składanie wniosków o przyjęcie do klasy VII dwujęzycznej
  1. 15 maja godz. 13.30 – przeprowadzenie sprawdzianu predyspozycji językowych.
  1. 24 maja godz. 12.00 – podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów, którzy uzyskali pozytywny wynik sprawdzianu predyspozycji językowych ( lista wyników sprawdzianu nie jest jednoznaczna z przyjęciem kandydata do oddziału dwujęzycznego).
  1. Od 22 czerwca do 26 czerwca – dostarczenie świadectwa ukończenia klasy VI.
  1. 29 czerwca godz. 12.00 – podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych (lista zakwalifikowanych nie jest jednoznaczna
    z przyjęciem kandydata do oddziału dwujęzycznego).
  1. 2 lipca do 3 lipca– złożenie przez rodziców potwierdzania woli zapisu dziecka do klasy VII szkoły podstawowej dwujęzycznej (załącznik nr 3). Brak potwierdzenia woli przez rodziców jest jednoznaczny z rezygnacją z dalszego procesu postępowania rekrutacyjnego.
  1. 6 lipca godz. 12.00 – podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.

 

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej w zakładce REKRUTACJA

http://sp2plewiska.edu.pl

 Serdecznie zapraszamy

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 2 w Plewiskach

destinations-235942_960_720

Komentarze (0)

Informujemy, że zgodnie z art. 190a kodeksu karnego podszywanie się pod Redakcję jest przestępstwem. Tożsamość Redakcji podlega ochronie prawa cywilnego zgodnie z art. 23 i 24 kodeksu cywilnego.
Prosimy mieć to na uwadze podczas pisania komentarzy.

Komentarze wystawione przez redakcje Plewiska.pl są podświetlane na złoty kolor.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>