[tt-submit-post-mobile]
Dzień dobry! Dziś jest Wtorek, 7 lutego 2023 roku
MENU
agriculture-growth-hand-1072824
środa, 24 październik 2018 roku

Kolejne wspólne sadzenie drzew w Plewiskach!

2
agriculture-growth-hand-1072824

Zobacz zdjęcia (1)

W najbliższą sobotę 27 października 2018 o godzinie 12:00 spotykamy się na rogu ul. Skrytej i ul. Fabianowskiej. W ramach akcji Zielone-Plewiska przeprowadzimy piąte już sadzenie drzew. Tym razem postaramy się zazielenić ul. Skrytą w pobliżu przedszkola Tęczowe Kredki. Będzie to blisko 20 jarzębin. Za parę lat przedszkolaki będą miały pod ręką materiał na jesienne prace a ptaki wartościowe pożywienie! Jeden klon przybędzie również na ul. Kminkowej.
Kolejny raz nasze działania wspierać będzie organizacja Klub Gaja, dzięki której otrzymamy sadzonki drzew. Gmina Komorniki tradycyjnie zapewni nam paliki i pomoc logistyczną.
Po posadzeniu drzew przekażę sadzonki zakupione przez sołectwo dla wspólnot – będą to klony i brzozy.
Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych do pomocy! Weźcie ze sobą łopaty!

Komentarze (2)

Informujemy, że zgodnie z art. 190a kodeksu karnego podszywanie się pod Redakcję jest przestępstwem. Tożsamość Redakcji podlega ochronie prawa cywilnego zgodnie z art. 23 i 24 kodeksu cywilnego.
Prosimy mieć to na uwadze podczas pisania komentarzy.

Komentarze wystawione przez redakcje Plewiska.pl są podświetlane na złoty kolor.

2 komentarzy

 • Tomek L pisze:

  Większość tego co było posadzone na wiosnę przetrwała – sadziliśmy pod Lidlem (z tego co widzę 1 drzewko nie dało rady) oraz pod biblioteką (z tego co wiem to jedno drzewko też padło, parę razy je podlewałem). Także wypadły dwa drzewa z 26 wynik wydaję im się przyzwoity jak na tą suszę, która była. Ile drzewek przetrwało z tego co rozdaliśmy wspólnotom niestety nie wiem.

  Problem z przetrwaniem miały te, które sadziliśmy wcześniej:
  – półtora roku temu przy kościele – szkoda, że ksiądz nie zadbał
  – drzewka przy szkole sadzone rok temu na jesień, dzielnie ‘walczą’ mam nadzieję, że na wiosnę odbiją – prośba do dyrekcji szkoły o podlanie w przypadku suszy,
  – Strażewicza/Zielarska – tutaj niestety chyba wiele padło…
  – klony sprzed póltora roku przy stawach dają radę,
  – brzozy na tęczowej sprzed dwóch lat zostaną jutro uzupełnione,
  – drzewka sprzed dwóch lat przy ul. Zachodniej też popadały – pomyślę o uzupełnieniu w przyszłości.

 • P. pisze:

  Może te posadzone jesienią będą miały większe szanse na przetrwania. Niestety brak deszczu latem spowodował, że duża część drzewek posadzonych na wiosnę po prostu pousychała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>