[tt-submit-post-mobile]
Dzień dobry! Dziś jest Wtorek, 18 czerwca 2019 roku
MENU
wtorek, 12 czerwca 2018 roku

Komorniki Gminą na 5

0
Gmina na 5_06.2018

Zobacz zdjęcia (1)

W tegorocznej edycji rankingu gmin przygotowanym przez studenckie Koło Naukowe Akceleracji, działające przy Instytucie Przedsiębiorstwa Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie Gmina Komorniki uzyskała tytuł “Gmina na 5!”.

Ranking przeprowadzany od 2014 roku ma na celu ocenę jakości obsługi, której doświadczyć mogą potencjalni inwestorzy lub przedsiębiorcy kontaktując się z polskimi urzędami na poziomie lokalnym. Ocenie podlegają m.in. użyteczność oficjalnych witryn www, łatwość ich użytkowania, kontakt drogą elektroniczną z użyciem metody „tajemniczego klienta” oraz rozwiązania unikatowe, zwiększające końcową wartość dla użytkownika.

W tegorocznej edycji zostało przebadanych 675 jednostek samorządu terytorialnego na poziomie lokalnym, które charakteryzują się najwyższą potencjalną atrakcyjnością inwestycyjną zgodnie z wcześniej przeprowadzonymi badaniami Instytutu Przedsiębiorstwa Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Badanie składało się z dwóch części. Pierwszą z nich była ocena witryn internetowych, w których brano pod uwagę głównie kwestie dotyczące przedsiębiorczości. Sprawdzano m.in. łatwość poszukiwania informacji na temat występujących na obszarze danej gminy terenów inwestycyjnych, dostęp do planów zagospodarowania przestrzennego czy obecność poradnika wskazującego krok po kroku, jak założyć własną działalność. W drugiej części badania oceniano komunikację drogą e-mail (w językach polskim i angielskim).

Ranking został opracowany na podstawie 15 wybranych, obiektywnych kryteriów o charakterze zero-jedynkowym. Tytuł „Gminy na 5!” otrzymały te jednostki, które osiągnęły ponadprzeciętnie dobre wyniki oraz zdobyły ponad połowę punktów. W tegorocznej edycji udało się to 51 jednostkom z ogólnej liczby 675. Badane samorządy nie miały świadomości, że podlegają ocenie, w związku z tym nie można było się do tego przygotować ani zidentyfikować osoby badacza. Odpowiedzi były więc udzielane w sposób zwyczajowo przyjęty w danej jednostce.

Wręczenie nagród i wyróżnień odbyło się w dniach 24-25 maja podczas „Forum Gmin na 5!” w Warszawie.

Gmina na 5_06.2018

Komentarze (0)

Informujemy, że zgodnie z art. 190a kodeksu karnego podszywanie się pod Redakcję jest przestępstwem. Tożsamość Redakcji podlega ochronie prawa cywilnego zgodnie z art. 23 i 24 kodeksu cywilnego.
Prosimy mieć to na uwadze podczas pisania komentarzy.

Komentarze wystawione przez redakcje Plewiska.pl są podświetlane na złoty kolor.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>