[tt-submit-post-mobile]
Dzień dobry! Dziś jest Poniedziałek, 20 marca 2023 roku
MENU
poniedziałek, 29 sierpień 2016 roku

List mieszkanki do Pani sołtys

13

“Pani sołtys, proszę o interwencję w ztm Poznań w sprawie komunikacji miejskiej podczas remontu ul Grunwaldzkiej. Łatwo zauważyć, że mieszkańcy os Zielarskiego zostali praktycznie odcięci od jakiegokolwiek dojazdu. Przeniesienie przystanków na Fabianowską, jest kpiną, gdyż niektórzy z nas muszą iść potem półtorej km pieszo niejednokrotnie z dziećmi.  Dlaczego nie ma trasy alternatywnej? Dlaczego po otwarciu ul Skrytej 710 , nie jeździ po stałej trasie powrotnej jak 716? Jest to dla nas spore utrudnienie, dlatego liczymy na pomoc “wyższej” władzy.

Mieszkanka Zielarskiego”

odpowiedź z PUK Komorniki:

Dzień dobry,
długo oczekiwana przez wszystkich przebudowa odcinka ul. Grunwaldzkiej w
Plewiskach wszystkim nam przysparza niedogodności. Przygotowując plany zmian
trasy kierowaliśmy się dobrem pasażerów tak aby droga do przystanku była
możliwie jak najkrótsza ze wszystkich punktów Plewisk, jednak w czasie trwania
objazdu na prośbę mieszkańców uruchomiliśmy dodatkowe przystanki na ul.
Kolejowej i Zakładowej w kierunku Junikowa.
Po drugie, jak wielokrotnie odpowiadaliśmy na zapytania pasażerów, autobusy nie
będą kursowały ulicami gdzie zainstalowane są progi zwalniające - ul. Miętowa i
ul. Zielarska.
W przypadku linii 710 - na chwilę obecną przeszkodą do powrotu na starą trasę w
kierunku Plewisk jest zamknięcie ul. Skrytej dla pojazdów ciężarowych(zakaz
ruchu tego typu pojazdów) i zbyt wąski wyjazd z ul. Skrytej w Grunwaldzką. W
kierunku Górczyna też jest to niemożliwe ponieważ ul. Grunwaldzka jest
jednokierunkowa od przejazdu PKP do Rynku.
Z poważaniem 
Krzysztof Brandt

download

Komentarze (13)

Informujemy, że zgodnie z art. 190a kodeksu karnego podszywanie się pod Redakcję jest przestępstwem. Tożsamość Redakcji podlega ochronie prawa cywilnego zgodnie z art. 23 i 24 kodeksu cywilnego.
Prosimy mieć to na uwadze podczas pisania komentarzy.

Komentarze wystawione przez redakcje Plewiska.pl są podświetlane na złoty kolor.

13 komentarzy

 • Brzozowy Gaj pisze:

  Przydało by się puścić autobus Południową przy oś. Brzozowy Gaj, coraz więcej tu mieszkanców

 • Anonim pisze:

  Obecna trasa autobusów jest wspaniała,busik do Górczyna zawsze powinien jeżdzić ul.Fabianowską,jest to marzenie wielu mieszkańców Plewisk.

 • ola pisze:

  najlepiej Jakub autobus podjechal po każdego pod domu?!
  Na remonty narzekamy ale drogę ładna każdy chce..
  Polacy

 • mieszkaniec Koperkowej pisze:

  Tak, jak najbardziej nowe zaplanowanie się przyda, kiedyś jakoś autobus jeździł Miętową i było okey, to trasa np Miętowa, a następnie w Zielarską i Kolejową. Autobusy mają amortyzatory, więc z policjantami dałyby sobie radę.

 • Ania pisze:

  Dotychczasowej komunikacji na ulicy Fabianowskiej był kłopotliwy. Dzieci uczęszczające do szkół ponadpodstawowych do Poznania miały kłopot. Również jestem bardzo zadowolona z obecnego przejazdu autobusu 710 i przystanków na Fabianowskiej. Konieczna przy tak rosnącej liczbie mieszkańców (niedługo zasiedlone zostaną kolejne mieszkania na Czarnej Drodze) korekta dotychczasowego transportu podmiejskiego-autobus jadący przez całą Fabianowską i kolejny jadący przez cała Grunwaldzka-to dwie strategiczne trasy. Innym tematem jest zwiększenie częstotliwości do np. co 30 minut. :)miłego dnia

 • Ania pisze:

  Zgadzam się z tym, że brak dotychczasowej komunikacji na ulicy Fabianowskiej był kłopotliwy. Dzieci uczęszczające do szkół ponadpodstawowych do Poznania miały kłopot. Również jestem bardzo zadowolona z obecnego przejazdu autobusu 710 i przystanków na Fabianowskiej. Konieczna przy tak rosnącej liczbie mieszkańców (niedługo zasiedlone zostaną kolejne mieszkania na Czarnej Drodze) korekta dotychczasowego transportu podmiejskiego-autobus jadący przez całą Fabianowską i kolejny jadący przez cała Grunwaldzka-to dwie strategiczne trasy. innym tematem jest zwiększenie częstotliwości do np. co 30 minut. :)miłego dnia

 • dBx pisze:

  Należałoby przede wszystkim zaprzestać wydawania pozwoleń na budowy nowych domów, skoro nie ma możliwości poszerzenia ciągów komunikacyjnych w Plewiskach. Ulice istniejące były optymalne dla wsi zaludnionej trzykrotnie mniejszą populacją, dzisiaj Os. Zielarskie dysponuje 1,5 wyjazdu (z Miętowej trudno uznać za pełnoprawny wyjazd) i jednym wjazdem na wąskie i zatłoczone uliczki, to są jakieś żarty dla kogoś, kto spojrzy na to z zewnątrz.
  Dysponując normalnymi ulicami dla tak gęstej zabudowy (czyli dwupasmowymi, mowa o tych dwóch głównych:Grunwaldzkiej i Kolejowej), można byłoby myśleć o zintensyfikowaniu komunikacji autobusowej, zaś obecnie można tylko wstrzymać dalsze zatykanie się układu komunikacyjnego w Plewiskach, poprzez ograniczenie przyrostu liczby budynków i mieszkańców.

 • 716 dla Fabianowskiej pisze:

  Prosimy o pozostawienie 716 na Fabianowskiej, tu też są dzieci i dzięki przystankowi na Czarnej Drodze nie musimy z nimi biegać na Grunwaldzką. Tu też mieszka dużo osób.

 • 716 dla Fabianowskiej pisze:

  Przy Fabianowskiej jest coraz więcej domów a zarazem mieszkańców. Nowa trasa autobusu 716 choć wymuszona remontem , przysporzyła mieszkańcom Czarnej, Drogi, Garncarskiej, Fabianowskiej i innych dużo szczęscia i wygody, nie muszą już z dziećmi chodzić na grunwaldzką na autobus. 716 także dla Fabianowskiej, chcemy pozostawienia przystanku przy Czarnej Drodze, tam też mieszka wiele osób z dziećmi.

 • Przebudowa Grunwaldzkiej przedłużona o prawie 2 miesiące pisze:

  Ze względu na utrudnienia w realizacji inwestycji Wykonawca przebudowy ulicy Grunwaldzkiej w Plewiskach – firma Eurovia – zwróciła się do tut. Zarządu z pismem o przedłużenie terminu zakończenia całego zadania. Zarząd Dróg Powiatowych w Poznaniu, po szczegółowym przeanalizowaniu i zapoznaniu się z opinią inspektora nadzoru, uznał wniosek za uzasadniony i zawarł aneks do umowy przedłużający terminem zakończenia wszystkich robót do 31 października br., z zastrzeżeniem, że przywrócenie ruchu dwukierunkowego nastąpi nie później niż do 23 października br. Oznacza to, że organizacja ruchu, która funkcjonuje obecnie na przedmiotowym odcinku będzie obowiązywać najdalej do 23 października br.

 • sami sobie gotują los pisze:

  co z tego że się puści autobus innymi ulicami jak sami mieszkańcy sobie robią pod górkę.
  na wspaniały pomysł wpadli mieszkańcy Podgórnej.. kiedy nagle zwiększył im sie ruch to poustawiali “ograniczenia” prędkości z europalet że niby studzienki pozapadane… i wtedy taki autobus na bank by nie przejechał bo problem był dla osobówek.

 • koza pisze:

  Ja jestem za obecną trasa 710. W końcu Fabianowska ma jakaś komunikacje. Nie będę ubolewała nad tym, że 710 jeździ raz na godzinę. Cieszę się ze jest.😉

 • 710 dla Fabianowskiej pisze:

  Mieszkańcy okolic Fabianowskiej w końcu mają bliżej do przystanku linii nr 710. Niestety po remoncie ta część Plewisk będzie znów odcięta od komunikacji podmiejskiej, w przeciwieństwie to mieszkańców okolic Grunwaldzkiej, gdzie oprócz linii nr 716 stałą trasę zapewne będzie mieć 710.
  Może warto się zastanowić nad nowym zaplanowaniem przebiegu linii autobusowych w Plewiskach?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>