[tt-submit-post-mobile]
Dzień dobry! Dziś jest Poniedziałek, 20 marca 2023 roku
MENU
pytanie do sołtysa
czwartek, 14 styczeń 2016 roku

Lodowisko dla dzieci na ferie.

1

Witam serdecznie Pani Sołtys,
już w najbliższy piątek zaczynają się ferie podczas których wiele dzieci pozostanie w domach.

Mam propozycję, aby na placu za remizą przygotować dla dzieci naturalne lodowisko. Jest tam bardzo dobry teren, który wykorzystany jest jedynie latem między innymi podczas Kapeliady, a zimą jest pusty.
Pogoda ma sprzyjać (od czwartku ma wrócić mróz) i myślę, że taka atrakcja może zaciekawić wiele dzieci, które obecnie jeżdżą na Ligawę przy Bułgarskiej lub Chwiałkę i oderwać ich od komputerów, tabletów, czy gier.

Mam nadzieję, że w dobrze sprzedany pomysł zaangażują się strażacy, którzy mogliby dostarczyć wodę pod wcześniej przygotowany teren (wyłożony np.folią i dookoła piaskiem). Tutaj trzeba pewnie wygospodarować jakieś środki finansowe od Wójta.

Z wyrazami szacunku,

Szanowni mieszkańcy,

W sprawie propozycji lodowiska za “Remizą” w Plewiskach uprzejmie informuję, że po konsultacji w Urzędzie Gminy oraz z pracownikami GOK-u stwierdzono iż takie mikroskopijne lodowisko obarczone jest zbyt dużym ryzykiem urazów i ze względów bezpieczeństwa dzieci i młodzieży niestety nie możemy go wykonać. Wykonanie tak małego bezpiecznego lodowiska wiąże się z niewspółmiernie wysokimi kosztami w stosunku do czasu jego użytkowania.

Pozdrawiam
Sołty
Małgorzata Zgoła

Komentarze (1)

Informujemy, że zgodnie z art. 190a kodeksu karnego podszywanie się pod Redakcję jest przestępstwem. Tożsamość Redakcji podlega ochronie prawa cywilnego zgodnie z art. 23 i 24 kodeksu cywilnego.
Prosimy mieć to na uwadze podczas pisania komentarzy.

Komentarze wystawione przez redakcje Plewiska.pl są podświetlane na złoty kolor.

Jeden komentarz

  • SABINA MAĆKOWIAK pisze:

    Mam pytanie dotyczące ulicy Kolejowej kiedy będzie wreszcie przejezdna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>