[tt-submit-post-mobile]
Dzień dobry! Dziś jest Czwartek, 17 stycznia 2019 roku
MENU
czwartek, 18 stycznia 2018 roku

Monitoring jakości powietrza w Gminie Komorniki

8
17844r17

Zobacz zdjęcia (1)

Informujemy, że na terenie Gminy Komorniki zamontowano trzy czujniki monitorujące stan jakości powietrza (pyły PM2,5 i PM10) oraz temperaturę, wilgotność i ciśnienie.

Urządzenia pomiarowe zainstalowane są w:

 • Plewiskach – Biblioteka Publiczna, ul. Grunwaldzka 612a;
 • Komornikach – Przedszkole im. Króla Maciusia, ul. Korczaka 5;
 • Wirach – Przedszkole „Wesoła Kraina”, ul. Szreniawska 4.

Pomiar wykonywany jest w sposób ciągły, w interwale czasowym wynoszącym trzy minuty przez całą dobę. Wyniki można oglądać na stronie internetowej panel.syngeos.pl. Rezultaty przedstawiane są w formie wykresu z uwzględnieniem obowiązujących norm ujętych w prawodawstwie. Zamontowane urządzenia charakteryzują się wysoką dokładnością pomiaru, jednak należy mieć świadomość, że otrzymywane wyniki mają charakter poglądowy.

 

UWAGA: Osoby, które chcą na bieżąco śledzić wyniki pomiarów w swoim telefonie, mogą zainstalować aplikację Syngeos. Bezpłatną aplikację można pobrać ze sklepów odpowiednich dla systemów Android lub IOS.

17844r17

Komentarze (8)

Informujemy, że zgodnie z art. 190a kodeksu karnego podszywanie się pod Redakcję jest przestępstwem. Tożsamość Redakcji podlega ochronie prawa cywilnego zgodnie z art. 23 i 24 kodeksu cywilnego.
Prosimy mieć to na uwadze podczas pisania komentarzy.

Komentarze wystawione przez redakcje Plewiska.pl są podświetlane na złoty kolor.

8 komentarzy

 • Jestem z Plewisk pisze:

  Dla palących w piecach zasypowych i temu podobnych, a nie czystych technologiach gazowych i na olej opałowy należy nałożyć podatki środowiskowe – po kilka tysięcy PLN rocznie. Potem z tych podatków sukcesywnie wspierać tychże mieszkańców w wymianie pieców :) W Polsce inaczej się nie da jak tylko takim głupim przymusem. Bo nawet jak będą dotację to nie będzie się chciało ruszyć dupska trucicielom.

 • Mieszkaniec od lat 5ciu pisze:

  To czym oddychamy to syf. Obserwuję czujniki u nas i w innych miastach, min. na Śląsku skąd się przeprowadziłem tutaj min. również i za czystym powietrzem. I co ? Ano Plewiska 306% przekroczone normy a np. Zabrze 25% . A miejscowi dalej swoje :że to nie oni, że dym przy rozpalaniu inny etc etc, a przy wywożeniu segregacji w nowych domach ogrzewanych gazem po 5-6 worków petów i 2-3 papier, a przy kopciuchach 0. Pi… lenie

 • Plewiszczanin pisze:

  Syngeos w niedziele pokazywał przekroczenie o 400% około 22:00

 • Jan pisze:

  Skoro nikt nie pali śmieci czy innych odpadów, to dlaczego jest tak źle. Sobota godzina 19:00 dozwolony poziom zanieczyszczeń przekroczony osmiokrotnie!

 • SMOG pisze:

  Cieszy mnie to, że “Mieszkaniec” spala tylko dozwolone materiały, oby inni brali przykład, ale mam uzasadnione obawy, że tak nie jest.

 • Mieszkaniec pisze:

  Tak kolego byli u mnie. Zobaczyli co aktualnie się spala w piecu i co jest w kotłowni a zaznaczam akurat lecial intensywny dym i stwierdzili że ludzie zgłaszający to są poje… sporządzili notatkę i całe spotkanie podsumowali tym że przede wszystkim powinno się nauczyć ludzi jak wyglada normalny dym przy rozpalaniu w piecu a jak z spalania nielegalnych materiałów.( zaznaczam mam piec zasypowy i był on rozpalany od góry a znajdowało się w nim odpowiednio od góry drewno,węgiel i koks.) Pozdrawiam zyczliwych sąsiadów którzy zamiast zajmować się odchudzeniem siebie z zbednego tłuszczu poświęcają czas na patrzenie w mój komin!A masa rośnie 😀

 • Mieszkanka Plewisk od 20 lat pisze:

  Tak ale ta kontrola to śmieszna bez żadnych pobrań z popiołu szkoda gadać jak zwykle nic z tego nie wynika tylko gadanie

 • SMOG pisze:

  Druga stacja pomiarowa ma powstać koło skrzyżowania Fabianowskiej ze Skrytą (ta z plebiscytu Aviva). Ciekawe tylko czy na pomiarach się skończy. Tak z ciekawości czy ktoś słyszał albo widział, żeby straż gminna przeprowadzała jakiekolwiek kontrole, czy ukarała kogoś za palenie niedozwolonymi materiałami?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>