[tt-submit-post-mobile]
Dzień dobry! Dziś jest Wtorek, 6 czerwca 2023 roku
MENU
pytanie do sołtysa
wtorek, 30 czerwiec 2015 roku

Niebezpieczna roślina w Parku Podworskim?

4

Szanowna Pani Sołtys,
w nowo otwartym Parku Podworskim rośnie olbrzymia kolonia barszczu Sosnowskiego (blisko głównego wejścia), bardzo niebezpieczna roślina, powodująca oparzenia najwyższego stopnia i rany gojące się miesiącami, często pozostawiającymi blizny. Roślina jest bardzo ekspansywna a ta w parku na etapie produkcji nasion. Za chwilę przeniesie się na resztę Plewiska (w Plewiskach, niestety, już rośnie w niektórych miejscach).
Prośba, by ją osunąć zanim ktoś przez nią ucierpi.
Pozdrawiam.
Krystyna

Szanowna Pani,

po konsultacji w Instytucie Włókien Naturalnych uprzejmie informuję, że na terenie Parku nie rośnie barszcz Sosnowskiego. To co przypomina tą roślinę to jest Arcydzięgiel. Uzyskałam również informację, że wszystkie baldaszkowate mogą powodować uczulenie tak więc dotykanie ich nie jest wskazane.

Pozdrawiam
Małgorzata Zgoła

Komentarze (4)

Informujemy, że zgodnie z art. 190a kodeksu karnego podszywanie się pod Redakcję jest przestępstwem. Tożsamość Redakcji podlega ochronie prawa cywilnego zgodnie z art. 23 i 24 kodeksu cywilnego.
Prosimy mieć to na uwadze podczas pisania komentarzy.

Komentarze wystawione przez redakcje Plewiska.pl są podświetlane na złoty kolor.

4 komentarzy

 • Krystyna pisze:

  Bardzo się cieszę, że się myliłam i w Parku Podworskim to tylko arcydzięgiel a nie Barszcz Sosnowskiego i że Plewiska są wolne od tej niebezpiecznej rośliny a Pani Sołtys dziękuję za sprawdzenie i udzieloną odpowiedź.

 • Tryt pisze:

  Na pewno eksperci od roślin z instytutu się mylą. Pani Krystyna wie najlepiej zresztą jak większość polaków zgłasza swoje niesprawdzone bzdury “bo wie najlepiej” -ponieważ zamiast interesować się własnymi sprawami interesuję ich wszystkie sprawy obok -sąsiadów ha ha . Poczekajmy niebawem rolnik będzie nawozić kurzeńcem wtedy to dopiero będzie zagrożenie epidemiologiczne – chemiczne biologiczne ATOMOWE dzieci będą mdleć służby nic nie robią gdzie Sanepid, Policja , Straż Miejska, Straż Pożarna przecież śmierdzi , a ja sobie kupiłem mieszkanko willę w ……Pentagonie :(

 • Mabi pisze:

  Może to co na terenie parku to arcydzięgiel ale to co w rowie to napewno też arcydzięgiel?

 • Batman pisze:

  Olbrzymia kolonia barszczu Sosnowskiego hahahahahahaha

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>