Oświadczam, że jestem właścicielem lub mam pełne prawa do korzystania z publikowanego zdjęcia.
Dzień dobry! Dziś jest Sobota, 21 lipca 2018 roku
MENU
piątek, 25 sierpnia 2017 roku

Niebezpieczna ul. Skryta

26
plewiska

Zobacz zdjęcia (5)

Ulica Skryta nadal należy do jednych z najniebezpieczniejszych ulic w Plewiskach. Otrzymaliśmy wiadomość od kolejnego mieszkańca.

“Dziś ok. godz. 6.40 na ulicy Skrytej w Plewiskach miał miejsce incydent, w efekcie którego jeden z pojazdów wjechał na chodnik, skosił słupek i prawie uderzył w płot. Ta sytuacja skłoniła mnie do podjęcia tematu bezpieczeństwa na tej ulicy!! Niedawno pojawiła się jedna “hopka” na wysokości sklepiku, ale ona nie rozwiązuje problemu. Dalej auta pędzą często powyżej 80 km/h. W miejscu dzisiejszego zdarzenia mogły spacerować dzieci, matki z wózkami, kobiety w ciąży i tak można wymieniać…Wyjazd i wjazd na posesję wiąże się z coraz większym niebezpieczeństwem. Czy naprawdę nie można jakoś rozwiązać tego problemu? Ustawienie policji z radarem na dłuższy czas? Sygnalizacja świetlna przed przejściami dla pieszych, która zmienia światło na czerwone gdy prędkość zostanie przekroczona? Naprawdę musi dojść do tragedii aby gmina podjęła jakiekolwiek konkretne działania? Mieszkańcy jednej z najstarszych ulic w Plewiskach boją się o swoje zdrowie i zdrowie swoich dzieci. Jak widać nie jest to pozbawione podstaw!! Gdyby dziś w tym miejscu szły dzieci do szkoły…to Plewiska były by na ustach ludzi w całej Polsce, na wszystkich portalach i we wszystkich wiadomościach. O taką wątpliwą “reklamę” chodzi naszym włodarzom??”

plewiska

 

Mieszkaniec ul. Skrytej

Komentarze (26)

Informujemy, że zgodnie z art. 190a kodeksu karnego podszywanie się pod Redakcję jest przestępstwem. Tożsamość Redakcji podlega ochronie prawa cywilnego zgodnie z art. 23 i 24 kodeksu cywilnego.
Prosimy mieć to na uwadze podczas pisania komentarzy.

Komentarze wystawione przez redakcje Plewiska.pl są podświetlane na złoty kolor.

26 komentarzy

 • P pisze:

  Autobus szkolny tez akurat w odwrotną stronę jeździ, od Fabianowskiej w stronę Grunwaldzkiej, więc coś tu chyba jest nie tak.

 • xyz pisze:

  Porządnie wykonana Skryta jednokierunkową??? Robi się coraz ciekawiej… Na końcu zrobią deptak albo parking. A autobus z Górczyna z Fabianowskiej do Grunwaldzkiej to którędy?

 • Janusz Gostyński pisze:

  dzień dobry, podobno z uwagi na protesty mieszkańców, planowane jest utworzenie ruchu jednokierunkowego, z wysepkami w ciągu ulicy Skrytej. (na wzór rozwiązania z ulicy Kowalewickiej w Poznaniu) Ruch miałby odbywać się od ulicy Grunwaldzkiej w kierunku ulicy Fabianowskiej. Nie można zainstalować takiej ilości progów o jakiej mówią mieszkańcy, dlatego też by ograniczyć ruch kołowy, planowane jest właśnie takie rozwiązanie.

 • jan pisze:

  Sprawa jest bardzo prosta. Progi zwalniające co 100m i zakaz zatrzymywania z uwzględnieniem chodnika. Wszystkie problemy się wtedy skończą…

 • mieszkaniec skrytej pisze:

  mam pomysł na tych kierowców którzy pędzą, proponuje mieszkańcom parkować jak najwięcej samochodów na ulicy to spowolni i zniechęci kierowców piratów!!!!!!!!!!!

 • piter pisze:

  Niebawem mają się pojawić kolejne dwa progi na Skrytej. Może to najbardziej gorące głowy za kierownicą zniechęci do szarżowania lub wręcz zniechęci do jazdy po niej. Bezpieczeństwo jazdy i mieszkańców, przynajmniej na tej ulicy na pewno zyska, choć jeżdżący po progach zapłacą za to z własnej kieszeni.
  Generalnie rzecz ujmując, jeżdżąc po Plewiskach obserwuję, że dla niektórych jazda z prędkością do 60km/h w gęsto zabudowanym terenie jest ogromnym wyzwaniem. Skoro nie mamy policji na miejscu, fotoradarów dla narwańców zz kierownicą to zbyt wiele możliwości nie pozostaje, gdyż na zdrowy rozsądek niektórych nie ma co liczyć.

 • Pablo pisze:

  Mieszkaniec Skrytej widzisz ilu ludziom przeszkadzają wasze auta ? wszyscy jeżdżą tam 80km/h to wy stwarzacie niebezpieczeństwo. Podjazdy na posesji puste a auta na drodze.
  Powinni zmienic nazwe na Ul. Szeryfów

 • Plewiszczanin pisze:

  Widzę bardzo proste rozwiązanie sytuacji.
  Zakaz postoju na całej długości ulicy, która jest i tak wąska – macie swoje posesje, to tam wjeżdżajcie. To Wy, mieszkańcy tej ulicy sprawiacie sami, że ta ulica jest niebezpieczna, parkując na łuku.

 • P pisze:

  Popieram Mieszkańca Skrytej, chociaż sam tam nie mieszkam.
  Jadąc wolno spokojnie można wyminąć zaparkowane samochody (działają one jak progi zwalniające, których jakoś gmina nie chce zamontować, nie licząc dwóch niewielkich wysepek).
  Jak ktoś chce się ścigać, to niedaleko mamy autostradę i obwodnicę.
  Po drogach wiejskich, osiedlowych trzeba jechać 40-50 km/h, mam tu na myśli całe Plewiska.

 • Anton pisze:

  W całej rozciągłości popieram mieszkańca. Wszystkie narzekania na parkowanie mają tylko i wyłącznie jeden powód – że trzeba zwalniać.
  Obawiam się że jedynym sposobem na zwiększenie bezpieczeństwa jest… parkowanie jak największej liczby aut na chodniku.

 • Plewiskowiec pisze:

  Ale dokładnie to samo jest na ulicy Podgórnej. Zrobili 2 „hopki” i myślą, że sprawa rozwiązana, a pomiędzy nimi auta czasami jadą 100 na godzinę! Któregoś dnia wyleci dziecko albo jakiś zwierzak. Niestety gmina nie reaguje na prośby umieszczenia jeszcze co najmniej 2 spowalniaczy….

 • do Mieszkaniec Skrytej pisze:

  tam z tego co wiem (chyba że przeoczyłem jakiś znak), nie ma ograniczenia do 40km/h, a jak go nie ma, to obowiązuje prędkość 50km/h .
  po drugie, pokaż jakieś badania, potwierdzające Twoje wywody, że to tylko przez prędkość dochodzi w tym miejscu do stłuczek, a nie przez źle zaparkowane, (porzucone wg mnie) na ulicy samochody.
  po trzecie, jechałem wczoraj tą drogą rowerem wraz z dziećmi i uwierz mi, że nie czułem się bezpiecznie, gdyż musiałem wymijać samochody, które stały na ulicy, a na trzeciego, wyprzedzał nas samochód…
  Tak, większość ludzi na pewno traktuje tę ulicę jako przelotową, ponieważ na grunwaldzkiej jest remont. Wytrzymajcie jeszcze trochę jak zrobią tę ulicę, to ruch na pewno zmaleje.
  A jak tak bardzo chcecie mieć pod oknami progi zwalniające, to życzę by wam je zrobili, i to nie jeden a nawet dwadzieścia.
  Miałem kiedyś możliwość nocowania przy takiej ulicy z progami, wrażenia w nocy bezcenne. O ile można się przyzwyczaić do samochodów, które przejeżdżają z jakąś stałą prędkością, to do progów – zwalniających przed i potem przyspieszających samochodów – nie bardzo.
  Wpierw zalecam usunąć zaparkowane samochody z ulicy i sprawdzić czy właśnie one nie są przyczyną niebezpiecznych zachowań (wg was)

 • Mieszkaniec Skrytej pisze:

  Świetny artykuł! Czy musi dojść do tragedii, żeby coś zrobili z tą nadmierną prędkością na tej ulicy? Do “Mieszkanki” – nie ma pani racji, głównym problemem jest NADMIERNA PRĘDKOŚĆ!!! Już było kilka potrąceń ludzi i rozjechanych zwierząt, o stłuczkach już nie wspomnę. Wszyscy traktują tą ulicę jak przelotówkę, nikt się nie zastanawia, że tu mieszkają ludzie, którzy obawiają się o swoje bezpieczeństwo! Czy naprawdę przeszkadza komuś 5 parkujących samochodów na całej ulicy, jadąc 40 km/h (bo tyle powinien jechać)! Zastanówcie się nad tym! To jest przecież wiejska, gęsto zabudowana droga, a nie ulica szybkiego ruchu! Więcej zrozumienia!

 • do Kierowca pisze:

  “Pan jadacy za samochodem ewidentnie za blisko jechał. Auto z przodu zatrzymało się bez kierunkowskazu” to auto tam się zatrzymało bez kierunkowskazu, dlatego że tam parkuje. Nie na chodniku, bo są na nim pachołki, ale na ulicy. Bo nic mu nie zrobią…..

 • Mieszkanka pisze:

  Osobiście uważam, że głównym problemem są tam nie jest prędkość, ale auta parkujące na jezdni lub częściowo na jezdni. Samochody często parkują na zakrętach, na przejściach dla pieszych lub tuż przed nimi i po prostu zasłaniają/ograniczają widok. Co więcej oznakowanie samej “hopi” także pozostawia wiele do życzenia. Znak o niej informujący zasłaniają drzewa i można go zauważyć praktycznie dopiero w chwili jego mijania…

 • Kierowca pisze:

  Widziałem to zajście. Pan jadacy za samochodem ewidentnie za blisko jechał. Auto z przodu zatrzymało się bez kierunkowskazu a auto z tyłu uciekło na chodnik unikając kolizji dlatego słupek został skoszony.

 • Polaczek pisze:

  Mój rekord na tej ulicy to 210 około pierwszej w nocy

 • ; pisze:

  Zgadzam się w całej rozciągłości. Przekraczanie prędkości, parkowanie w całości na chodniku albo w całości na pasie ruchu w miejscu gdzie jest “podwójna ciągła”, tuż przed przejściem dla pieszych lub przed zakrętem (przy skrzyżowaniu z Podgórną, jadąc w stronę Fabianowskiej) to na Skrytej normalka. A najgorsze jest to, że wielokrotnie widziałem patrol straży gminnej czy policji, który przejeżdżał obok i nic sobei z tego nie robił. Nikomu nie muszę tłumaczyć jak bardzo jest to niebezpieczne. Sam czasami chodzę tamtędy z dzieckiem.

 • up pisze:

  Zgadzam się z powyższym komentarzem, auta często stoją na szerokość jednego pasa jezdni, albo zaparkowane są auta na połowie chodnika po obu stronach jezdni na tej samej wysokości i to na zakręcie. Ciężko przejechać tą ulicą bez jazdy slalomem. Byłam świadkiem wielu sytuacji gdzie wymuszane było pierwszeństwo, bo osoby, które muszą wyminąć auta zamiast zwolnić czy się zatrzymać dodają gazu byle zdążyć przed autami jadącymi swoim pasem. I w sumie nie dziwię się, bo ile razy można zatrzymywać się na tak krótkim odcinku z powodu zablokowania swojego pasu. Należałoby zrobić z tym porządek zanim dojdzie do tragedii na tej ulicy.

 • XXX pisze:

  Kolejny bzdurny artykuł.. na jakiej podstawie twierdzicie, że to najniebezpieczniejsza ulica? dlatego że jakaś oszołomka ma problem z swoimi fobiami? niedługo trzeba będzie pchać samochody bo wszędzie będą progi zwalniające.. rowery będą szybciej jeździć, a nawiasem po co komu ścieżki rowerowe, jak i tak 90% oszołomów jedzie ulica, albo chodnikiem :/

 • Mike pisze:

  Dokładnie, kierowcy przyspieszaja żeby zdążyć przejechać przed autem z naprzeciwka.

 • Monika Binaska pisze:

  Drogi Mieszkańcu, chyba całe szczęście, że nie mieszkasz w Poznaniu tylko w Plewiskach, bo w czasie komunikacyjnego szczytu miałbyś chyba problemy z przemieszczaniem się po zakorkowanym i zatłoczonym mieście.

 • plewiszczanin pisze:

  Komentarze zbędne, proszę przeczytać artykuł “Plan działania priorytetowego – Rejon 822W oraz 821W Plewiska” z dnia 3.08. Tak można by pisać o każdej ulicy. Nie rozumiem tylko dlaczego nie dzieje się nic z zapowiadanych przez policję akcji, a minęły już ponad 3 tygodnie. Może zatem ktoś napisze, czy widział patrole próbujące zadbać o nasze bezpieczeństwo?

 • Plewiszczanin pisze:

  Zgadzam sie i z autorem tekstu i z osoba komentujaca wczesniej. To, ze niektore osoby jada zdecydowanie za szybko to jedno, druga strona medalu to taka, ze tempaki staja zagradzajac caly pas ruchu, wiec fo mieszkancow skrytej taki wniosek by swoich gosci wpuszczac na teren swojej posesji i aby samemu parkiwac na terenie wlasnym a nie na chodniku i jezdni. Co do swiatel, ktore by reagowaly na kierowcow jadacych powyzej 50 uwazam, ze to idealny pomysl, ktory swietnie sie sprawdza w innych miejscach.

 • Szymon pisze:

  Te pakujące auta na chodniku to masakra zwłaszcza na 1 zakręcie od fabianowskiej

 • a ja pisze:

  a ja podejrzewam, że ten słupek skosił samochód parkujący na chodniku. Pewnie cofał baran, zapomniawszy o istnieniu tego słupka.
  Na zdjęciach, z resztą, pięknie widać jak stajecie na chodnikach, zagradzając przejazd i stwarzając niebezpieczeństwo.
  Zachęcam do dalszej dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>