Oświadczam, że jestem właścicielem lub mam pełne prawa do korzystania z publikowanego zdjęcia.
Dzień dobry! Dziś jest Sobota, 21 lipca 2018 roku
MENU
czwartek, 3 sierpnia 2017 roku

Plan działania priorytetowego – Rejon 822W oraz 821W Plewiska

42
police-651504_1280

Zobacz zdjęcia (2)

Rejon 822W  (Plewiska – lewa strona miejscowości od ul. Grunwaldzkiej jadąc z Poznania)

W wyniku wielokrotnych interwencji i próśb mieszkańców oraz instytucji samorządowych  ustalono, że na  ul. Fabianowskiej  w Plewiskach dochodzi często do łamania przepisów ruchu drogowego przez jeżdżących tam kierowców pojazdów. Dochodzi głównie do przekraczania dozwolonej prędkości oraz nie stosowania się do zakazu wjazdu pojazdów ciężarowych.  Nadmieniam, że wzdłuż danych ulic znajdują się bardzo liczne zabudowania. Piesi uczestnicy ruchu drogowego jak i rowerzyści, a w szczególności dzieci narażeni są na niebezpieczeństwo przez kierowców nadmiernie przekraczających prędkość. Mieszkańcy czują obawę o swoje bezpieczeństwo. Do zdarzeń tych dochodzi głównie z uwagi  na  wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu w związku z przebudową ulicy Grunwaldzkiej w Plewiskach. Kierowcy sami szukają dróg objazdowych, chcąc nadrobić stracony czas w objazdach   nie stosują się do ograniczenia prędkości i ustawionych znaków drogowych. Ulica Fabianowska jest długim prostym odcinkiem bez progów zwalniających co sprzyja rozwijaniu prędkości. Do przedmiotowego procederu dochodzi głównie  w dni powszednie w godzinach tzw. szczytu komunikacyjnego tj. między 7:00-9:00 oraz 15:00-17:30

Rejon 821W  (Plewiska – prawa strona miejscowości od ul. Grunwaldzkiej jadąc z Poznania)
Z przeprowadzonej analizy przestępstw i wykroczeń w rejonie 821W w obrębie Osiedla Zielarskiego w Plewiskach a także w wyniku wielokrotnych interwencji, próśb mieszkańców oraz instytucji samorządowych  wynika, że głównym obecnie problemem jest niestosownie się mieszkańców do przepisów ruchu drogowego na Osiedlu Zielarskim. Na osiedlu obowiązuje znak D-40 „Strefa zamieszkania”, który zobowiązuje użytkowników dróg m.in. do ograniczenia prędkości do 20km/h, parkowania w miejscach wyznaczonych i pierwszeństwa pieszych nad pojazdami. Z uwagi na duże obszary zabudowy szeregowej i piętrowej występuje tu niski współczynnik miejsc postojowych do ilości pojazdów. Te dwa czynniki skutkują wzrostem popełnianych wykroczeń w związku z przepisami ruchu drogowego. Wykroczenia popełniane są w sposób ciągły i nagminny

W związku z wprowadzonymi planami priorytetowymi Policjanci KP Komorniki informują, że w wskazanych rejonach  będą odbywać się liczne kontrole patroli Policji mające na celu wyeliminowanie danych zagrożeń. Mieszkańców prosi się  o stosowanie do przepisów ruchu drogowego co pozytywnie wpłynie na bezpieczeństwo. Użytkownicy pojazdów, którzy nie będą stosować się do w/w przepisów muszą liczyć się z wyciągnięciem wobec nich konsekwencji prawnych.

st. sierż. Grzegorz Otocki  Dzielnicowy rejonu 822W,  sierż. Adrian Bezulski Dzielnicowy rejonu 821W

police-651504_1280 police-651504_1280

Komentarze (42)

Informujemy, że zgodnie z art. 190a kodeksu karnego podszywanie się pod Redakcję jest przestępstwem. Tożsamość Redakcji podlega ochronie prawa cywilnego zgodnie z art. 23 i 24 kodeksu cywilnego.
Prosimy mieć to na uwadze podczas pisania komentarzy.

Komentarze wystawione przez redakcje Plewiska.pl są podświetlane na złoty kolor.

42 komentarzy

 • plewiszczanin pisze:

  Artykuł napisany 3 sierpnia, dzisiaj mamy 24 sierpnia. Proszę o sygnały, czy ktoś widział w zapowiadanym regionie jakieś patrole, radary itp. Mieszkam na Fabianowskiej, ale ja nic takiego nie zauważyłem. Trąbiący idioci oraz ciężarówki nadal pędzą.

 • Plewiszczok pisze:

  Do “Pablo”, dojechałbym do celu i na pewno nie przekraczając dozwolonej prędkości…

 • Pablo pisze:

  do “Plewiszczok” i dokąd byś dojechoł plewiszczoku. chyba nie za daleko. ehhhhh

 • Plewiszczok pisze:

  DO “PABLO” dlaczego nie przejeżdżasz inną ulicą np. Czarna Droga, tylko Skrytą, a później narzekasz. Ja bym tak zrobił…

 • mieszkaniec Plewisk pisze:

  Do “postoi”: Już przestańcie tłumaczyć temu komuś, bo i tak Was nie zrozumie! Gdyby pomieszkał na ul. Skrytej choć tydzień zrozumiałby o co chodzi. Nagminne przekraczanie prędkości, stłuczki i potrącenia pieszych, rozjechane psy i koty (bo nie można wyhamować w porę przy tak szybkiej jeździe), potężny hałas, który uniemożliwia normalne funkcjonowanie w domu (trzeba zamykać okna, żeby móc w ogóle zasnąć). Jeżeli jeszcze za mało argumentów dla “postoi”, to już nie wiem jak to wytłumaczyć. A pan wójt ci nie pomoże postawić znaku, bo nie jest w ogóle tym zainteresowany. Mieszkańcy proszą od kilku lat o znak ograniczający prędkość na w/w ulicy do 40 km/h i nic z tego nie wyszło. Proponuję rewelacyjne rozwiązanie dla “postoi” – PRZEJEŻDŻAJ INNĄ ULICĄ!!! MASZ DO WYBORU KILKA INNYCH. TY BĘDZIESZ SZCZĘŚLIWY I MY TEŻ – ZAPEWNIAMY CIĘ!!!

 • DO POSTOI pisze:

  rozumiem, że mieszkając w innej części Plewisk w ogóle nie słyszysz hałasu, jaki stwarzają samochody pędzące z prędkością przeważnie grubo powyżej 80 km /h na Twojej ulubionej Skrytej.
  Rozumiem, że to WCALE nie stwarza zagrożenia dla ludzi????
  Pomieszkłabyś – zrozumiałbyś- ale…. masz to szęście że żyjesz na korpo-osiedlu gdzie są co chwile spowalniacze i nie ma takiego ruchu jak na skrytej….

 • postoi pisze:

  do “do postoi” “mieszkaniec Plewisk” jak nie po złości jak po złości tam stawiacie? kiedyś pisaliście w komentarzach pod innym postem, że będziecie tak stawiać samochody by ograniczyć prędkość przejeżdżających samochodów….
  Po drugie, stwarzacie tym wielkie niebezpieczeństwo, bo niektórzy parkują w bezpośrednim sąsiedztwie przejścia dla pieszych, albo przy linii ciągłej.
  Po trzecie
  “Mieszkaniec Plewisk” nie, mi korona nie spadnie jak raz zahamuję, ale tam się hamuje nie raz… Postaram się przejechać w jakiś dzień tą ulicą i zrobić kilka zdjęć, bo może część osób (szczególnie tych mieszkających po drugiej stronie ulicy Grunwaldzkiej) nie wie w ogóle o jaką ulicę i sytuacje chodzi… Mam nadzieje, że jak prześlę je na maila administratora tej strony to stworzy osobny art. o was konfidenci….

 • DO POSTOI pisze:

  Każdy sądzi po sobie. nikt nikomu na złość nie robi, no chyba że ci, którzy trąbią na wjeżdżających na posesję na Skrytej oraz ci którzy “wymijają” ich wjeżdżając na pas przeciwległy, tarasując drogę wjazdu pomimo włączonego migacza przez wjeżdzających i tym samy tworząc niebezpieczeństwo przez takich myślących inaczej.

 • Pablo pisze:

  mieszkaniec Plewisk – przeceniłem Cie z tym korpo. Człowieku zastanów się co ma do tego slalomu prędkość. Może chociaż dogadajcie się co do tego po której stronie auta zostawiać i tak Skryta dla wjeżdżających np. z Fabianowskiej będzie całkowicie niedostępna. I ty mi tu mówisz o braku zrozumienia zerknij na inne komentarze. Mieszkacie na tej ulicy ale to nie znaczy że ona należy do was. Wysyłam pismo o postawie wam tam znaku. Wtedy bedziesz z policją o zrozumieniu rozmawiał. Może ja bede na twojej posesji auto zostawiał jak bede na zakupy jechał a ty se stój na ulicy ?

 • mieszkaniec Plewisk pisze:

  Do “postoi”: a co ci się stanie jak raz zahamujesz, żeby przepuścić auto???!!! Korona spadnie ci z głowy. Żenada…

 • postoi pisze:

  i ja czekam aż postawiony zostanie w końcu znak zakazu postoju, zatrzymywania na ul Skrytej.
  Po złości zostawiacie samochody na ulicy zamiast wjechać na posesję. Okazjonalnie przejeżdżam tą ulicą (nie mówcie, że mam wybierać inne) i za każdym razem muszę hamować by przepuścić auto z naprzeciwka. Najlepszy jest dekiel parkujący przy samym przejściu dla pieszych. Nie wiem jak mu wytłumaczyć dosadnie, by zmienił taktykę….
  Oby nic się nikomu nie stało….

  Wójcie pomóż jeśli to czytasz. Postaw zakaz postoju na skrytej!

 • mieszkaniec Plewisk pisze:

  Do “Pablo”, ul. Skryta jest tak gęsto zaludniona, że prędkość powinna być ograniczony, tak jak na ul. Czarna droga. Co Ci przeszkadza kilka aut, które stoją przed posesjami, gdybyś jechał 40 km/h to w ogóle byś na nie nie zwrócił uwagi, a że pewnie zap…asz do korpo to ci przeszkadzają. Żal… Zero zrozumienia. Jeżeli ci to przeszkadza wyprowadź się. “skryta” “mieszkaniec skrytej” “zbulwersowana głupotą” mają racje!!!

 • Pablo pisze:

  do “przyjechali na wieś” czyli auta na środku skrytej należą do mieszkańców i gości ludzi z Fabianowskiej Północnej i Południowej. Albo może klientów Biedronki. Proszę Cie

 • przyjechali na wieś pisze:

  i teraz mądrzą się, czują się lepsi, bezkarni, bez empatii, bez dobrego słowa, tylko obrażanie innych Wam poprawia samopoczucie. Po co to? Przecież ludzie wy macie rozumy!!!!! Działajmy wspólnie a nie przeciw sobie. Nie rozpędzajcie się samochodami bo przecież możecie sobie i co gorsza innym krzywdę zrobić. Ciągle narzekacie, że to Skryta obłożona samochodami przed posesjami ( zapewne sami przed swoimi parkujecie), że ktoś jest bez rozumu, że ktoś jest głupi…. nikt nigdy nie jest w stanie Was zadowolić. Zastanówcie się nad sobą kochani ludzie…. Tak jak ktoś pisał – zacznijcie naprawiać świat od siebie. Smutne to jest ile w Was jest roszczeniowości, bo Wam się wszystko należy!!! Bo Wy Młode Wilki, dla Was cały świat, Wy to Pany!!! a każdy kto myśli inaczej niż Wy to debi..le… bezmózgowcy!!!! do Pati i do Zbulwersowanej głupotę – lepiej się czujecie pisząc “idioci”? Wzrosło Wam poczucie własnej wartości?.
  do Pablo- na Skrytej większość aut wjeżdża na swoje posesje, bo nikt nie chce by np. ktoś uszkodzil mu np. lusterko…. a co ważniejsze – daje możliwość rozpędzenia się innym pojazdom, bo chyba to Cie boli?

 • Pablo pisze:

  do “skryta” “mieszkaniec skrytej” “zbulwersowana głupotą” ludzie kochani co wy bredzicie komentarze typu nie musisz tam jeździć żal. trzeba było kupić dom na wypiździejewie a nie w Plewiskach. Mieszkam w podobnej zabudowie i jak mam gości to porostu otwieram im bramę. Może warto zainwestować w bramę elektryczna jak nie chce wam się ruszyć korpodupy (przy każdej posesji jest miejsce na podjeździe). Po drugie droga nie jest wasza i jak sytuacja bedzie sie powtarzała będe zgłaszał sprawę policji. Proponuję to robić również innym wypowiadającym się tutaj.

 • Skryta pisze:

  Do “Mich” chyba ciebie trzeba gdzieś odholować za te brednie, które piszesz. Pomieszkałbyś na tej ulicy kilka dni i zmieniłbyś zdanie! Tragedia z takimi ludźmi! Kompletny brak zrozumienia!

 • mieszkaniec Skrytej pisze:

  Do “Pablo” nie musisz jeździć tą ulicą…..

 • zbulwersowana głupotą pisze:

  Do “Pati”: sama jesteś idiotką, skoro musisz na ul. Skrytej ostro hamować, to znaczy że jedziesz bardzo szybko i łamiesz przepisy ruchu drogowego! Mandat na pewno byś zapłaciła…
  Jeżeli nie odpowiada ci “przelot” tą ulicą, to są inne. Zastanów się co ty piszesz. Każdy ma prawo przyjeżdżając do kogoś postawić samochód przed posesją, bo gdzie!

 • Olaf pisze:

  Wiele czcionki, zero treści.
  Zakazy, ograniczenia nic nie dadzą.
  Tacy małostkowi ludzie jak Wy, złośliwie będą parkować na Skrytej, będą zapier…ć po Fabianowskiej czy Grunwaldzkiej. Monitoring Plewisk jak najbardziej, może mniej aut ukradną.
  A może w końcu w tak dużej miejscowości jak plewiska będzie Policja? Tzn posterunek czy nawet Komenda. Ilu jest mieszkańców i potrzeb? A w Komornikach 3 Policjantów na całą gminę, jeden w dyżurce a dwóch w bolidzie.
  30 min na interwencję potrzebują.
  Ewentualny złodziej z łupem jest w połowie drogi do Warszawy (największa dziupla złodziei przy Wiejskiej jest)

 • Magda pisze:

  Na fabianowskiej w godzinach wieczornych i nocnych urządzają przejazd osobówkami jak na autostradzie A2. Nigdy nie spotkam policji, która co z tym zrobi. Wystarczy stanąć od 21 do północy i budżet bogatszy o wiele tysięcy z mandatów. Policja mimo wielu informacji nic z tym nie robi.

 • Tulio pisze:

  Na samej Grunwaldzkiej, mimo zakazu dla ciężarówek to też masa zabłąkanych tirów, przynajmniej przed obecnym remontem. Ogólnie na Plewiskach najczęściej łamanym zakazem jest zakaz wjazdu dla samochodów ciężarowych.

 • Czarna Droga pisze:

  Na temat Czarnej Drogi i spowalniacza ze słupkiem od strony Fabianowskiej, monituję w gminie od ponad roku i cały czas rozmowy są w toku….żenada. Jaka musi wydarzyć się tragedia, żeby zareagowali. Już 2 razy w ciągu ostatniego półrocza był wypadek przy skrzyżowaniu Czarna Droga a Fabianowska. Ostatnio dwa auta wjechały sąsiadce w ogród, to był cud, że akurat wtedy, nikt nie szedł chodnikiem…Nie można wyjść z domu, bo jeżdżą pod samym płotem, po pseudo chodniku. To samo się tyczy wyjazdu autem z bramy, tworzą się korki. A na Fabianowskiej motory robią sobie tor wyścigowy i zapierdzielają ze 150 min. Mieszkam od 20 lat , kiedyś było pieknie, teraz jestem załamana…

 • Pablo pisze:

  do “mieszkaniec ul. Skrytej” sami spowodujecie tragedie parkowaniem wzdłuż ulicy. Jeżdżę tam codziennie i nie ma domu przed którym na ulicy by nie stało auto. Paranoja dupy się nie chce ruszyć żeby bramę otworzyć i wjechać lub gości wpuścić. Nie wierzę że to auta ludzi z innej ulicy.

 • mieszkaniec pisze:

  pojazdy na skrytej i metowej kto bierze odpowiedzialność jak dojdzie do tragedii? wojt umywa rece, olewa interwencje

 • Anonim pisze:

  Nie ma co narzekać na policję tylko samemu się zastanowić czy prędkość jaką jadę pozwoli mi zatrzymać się przed dzieckiem, które może wybiec np. po piłkę. Większość z nas szuka pod miastem odrobiny spokoju ale patrząc jak jeżdżą po terenie zabudowanym mam wrażenie że pomylili Fabianowską z pobliską autostradą.

 • Mich pisze:

  Rejon 822W. Koniecznie trzeba holować na policyjny parking pojazdy stojące na środku ulicy Skrytej. Wkrótce dojdzie tam do tragedii…kwestia czasu.

 • Mieszkanka od 20 lat w Plewiskach pisze:

  Wszystkie wpisy to prawda, ale pomyślmy, że prawie wszyscy jesteśmy kierowcami, ja często obserwuje, że te szalone pojazdy przekraczające przepisy to rejestracje PZ …prosze przyjechać na Podgórną to sami zobaczycie jak mieszkańcy z osiedla Zielarskiego pędzą do swoich domów lub pracy szybkością bez rozumu i wyobraźni na tak wąskiej osiedlowej ulicy…policja nic nie pomoże bo by musiała stać co 300 metrów wszędzie…to my kierowcy włączmy sobie czerwone światełko w głowie i pomyślmy nie tylko o sobie. Ale o innych …

 • sumienie pisze:

  Niech pierwszy kamieniem rzuci ten, kto jest bez winy. Naprawianie świata zaczynamy od samych siebie, a później wytykamy innym.

 • Pati pisze:

  Niech się lepiej wezmą za tych idiotów co parkują na Skrytej. Już nie raz wyjeżdżając zza zakrętu musiałam ostro hamować… Kiedyś tam dojdzie do wypadku!

 • Mieszkanaka ul.Tęczowej pisze:

  To powinni również zrobić kontrolę przy kościele . Ludzie przyjeżdżający do kościoła parkują byle gdzie i byle jak. Tam dopiero jest zagrożenie. W niedzielę wyjazd z Promykowej na Fabianowską jest bardzo niebezpieczny tak samo dojechanie do Tęczowej. Wzdłuż całej ulicy są po parkowane samochody tak że ledwo jeden się mieści .Z wyminięciem się nie ma szans

 • plewiszczanin pisze:

  Bardzo ciekawe i trafione zdjęcia do artykułu, widać problem piractwa drogowego na Fabianowskiej był traktowany tak, jak policjanci we mgle- nic nie wiem, nic nie widzę i nic nie mogę. Jednym słowem bezsilność i bezradność. Przecież temat nie pojawił się w momencie objazdu remontowanej Grunwaldzkiej, był poruszany dużo lat wcześniej. Widać w naszej rzeczywistości, jak napisał inny komentator artykułu- musi ktoś zginąć aby podjąć jakieś kroki. Sam osobiście pisałem z prośbą o interwencje Policji lata temu, po przeprowadzeniu jednorazowej akcji ,,suszarka” odpisano mi, że na Fabianowskiej nie było do tej pory niepokojących zdarzeń, a więc kółko się zamknęło. Mimo wszystko brawo za jakiekolwiek próby rozwiązania problemu. Cóż jednak znaczy głos i bezpieczeństwo mieszkańca, jeśli cokolwiek dzieje się dopiero po wielokrotnych interwencjach instytucji samorządowych? Dla kogo jest Policja, samorząd i inne, jeśli trzeba o tak podstawowe rzeczy jak bezpieczeństwo wokół własnego domu czekać i domagać się go latami?

 • Dobra zmiana pisze:

  Ciekawe jak na Os. Zielarskim wyznacza miejsca parkingowe przy ulicach bedacych drogami gruntowymi. Chyba, ze w trafie zamieszkania przy drogach gruntowych nie mozna parkować…

 • wolf pisze:

  Tylko żeby te progi zwalniające o które postulują mieszkańcy nie były takie jak np. wyremontowanym odcinku ul. Kolejowej gdzie przy minimalnej prędkości wyrzuca samochód w górę i kierowcy ostro hamują przed nim wiedząc, że ten próg jest niebezpieczny. Lepsze są wyniesione przejścia dla pieszych albo wyniesione skrzyżowania przy których trzeba zwolnić ale łagodnie i płynnie się przejeżdża. Lepszy efekt to daje niż wysoki próg przed którym ostro samochód hamuje, a za nim z piskiem rusza i masę spalin wyrzuca jeszcze przez te zmiany prędkości.

 • Marcin pisze:

  Bardzo szybko jeżdżą auta Czarną Drogą między Grunwaldzką a Fabianowską i często są to auta miszkańców tzw nowej Czarnej Drogi którzy tak licznie tu się wypowiadają. Warto się nad tym zastanowić. Poza tym w godzinach nocnych Fabianowska staje się areną sportowych zmagań kierowców a w tym czasie nigdy nie widziałem tu patrolu.

 • Mieszkaniec pisze:

  Nic nie jest lepiej na przedluzeniu mietowej nie utwardzonej a lawendowej.Kierowcy jadacy ul.mietowa uwazaja ze maja pierwszeństwo nie ustepujac kierowcom jadacym z prawej strony…..kiedys dojdzie tutaj do wypadku bo auta tutaj jezdza czasami z 60km/h…..

 • mieszkam w Plewiskach pisze:

  Ludzie! Tu nie chodzi o patrole na dwóch ulicach. Powinna być monitorowana cała wieś! Nigdzie z dzieckiem nie można jeździć rowerem bo “debile” do korpo się spieszą. Na ul. szkolnej jeździ jakiś “fachowiec” motorem na jednym kole! Ze Szkolnej w Ogrodową kolejny “fachowiec” autem wchodził w zakręt na ręcznym i przywalił w krawężnik. Na Ogrodowej wiecznie poobrywane lusterka przy zwężeniu (obok Stawu) bo przecież jest 400m “prostej” drogi i trzeba rozwinąć prędkość do 80km!
  Ludzie sią porąbani – nie pomogą patrole. Powinny być wszędzie radary, progi, kolczatki, zakazy to może wtedy coś by się zmieniło.

 • czesław pisze:

  Dopóki jakieś dziecko nie zginie na drodze (ul. Fabianowska) nikt nic nie zrobi. Progi i światła na skrzyżowaniu ze skrytą potrzebne.

 • On pisze:

  Co do skrytej to jeszcze zakaz zatrzymywania się i postoju….poprosze….

 • Mieszkanka pisze:

  Nowa Czarna Droga nie jest lepiej!

 • Ewelina pisze:

  Ten próg to daje tyle co nic. Spokojnie można po nim przejechać większą prędkością.

 • Anonim pisze:

  Niestety na Czarnej Drodze na odcinku między Grunwaldzką a Fabianowską nie jest lepiej. Kierowcy notorycznie przekraczają prędkość strach wyjść z dzieckiem na rower itp. Jeżdżą tak szybko że progi tego nie wytrzymują i odkręcają się od nawierzchni drogi. Wyjazd z posesji graniczy w godzinach szczytu z cudem. Tu też przydałyby się jakieś patrole.

 • mieszkaniec ul. Skrytej pisze:

  Dokładnie taka sama sytuacja dzieje się na ul. Skrytej, która jest “przelotówką” do ul. Fabianowskiej. Teraz, po pięciu latach próśb mieszkańców postawiono próg zwalniający. Już jest zauważalna różnica, pojazdy w tym miejscu jadą wolniej. Ale jeden próg na całej ul. Skrytej to za mało! Powinny być jeszcze ze trzy, żeby było bezpieczniej. Mieszkańcy postulowali również o umieszczenie znaku ograniczającego prędkość do 40 km/h, ale władze są głuche na te prośby! W gminie były złożone pisma z prośbą mieszkańców z podpisami w tej sprawie i nic! Czekamy na kolejne progi i znaki ograniczające prędkość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>