[tt-submit-post-mobile]
Dzień dobry! Dziś jest Czwartek, 17 stycznia 2019 roku
MENU
środa, 13 grudnia 2017 roku

List od Mieszkańców – problem z parkowaniem w Plewiskach

33
IMG_4446

Zobacz zdjęcia (4)

Do Redakcji wpłynęła wiadomość od Mieszkańców Plewisk z inicjatywą, która powinna zainteresować każdego Plewiszczanina:

 

Zwracamy się z prośbą o zainteresowanie i podjęcie stosownych interwencji w związku z nagminnym łamaniem przepisów dotyczących parkowania na terenie Plewisk.

Przykłady lekceważenia przepisów, a także zasad współżycia społecznego można spotkać codziennie. Parkowanie pod zakazem parkowania, zakazem zatrzymywania się, na chodnikach, a nawet na prywatnych parkingach.

zdjęcie z ul. Grunwaldzkiej przed posesją o numerze 644:

IMG_4419

Wyjątkowo rażącym przykładem jest cotygodniowe niedzielne parkowanie wielu kierowców na ul. Promykowej przyjeżdżających na msze w godzinach 8.00 – 14.00, gdzie od dłuższego czasu postawiony jest znak “zakaz zatrzymywania się”.  Tak bezmyślne i bezczelne parkowanie nie tylko powoduje utrudnienia w płynności ruchu na tej ulicy, ale i utrudnia wjazd oraz wyjazd na przylegające posesje. Ludzie potrafią parkować pod furtkami i bramami (!!!)

zdjęcie z ul. Promykowej:

IMG_4446

Dlatego prosimy o podjęcie stosownych działań przez uprawnione do tego służby Policji i Straży Miejskiej, do których kierujemy niniejsze pismo. Skala tego procederu daje Państwu duże możliwości działania.

Pismo kierujemy także do proboszcza wspomnianej parafii z prośbą, aby  podczas cotygodniowych ogłoszeń duszpasterskich upomniał swoich wiernych, iż taką postawą nie tylko świadomie łamią prawo, ale też utrudniają innym mieszkańcom życie. A to nie licuje z postawą dobrego chrześcijanina.

 

Za pomoc z góry dziękujemy

Mieszkańcy

 

Bardzo jesteśmy ciekawi opinii naszych czytelników na ten temat. Czy faktycznie jest tak duży problem? Zapraszamy do komentowania!

Komentarze (33)

Informujemy, że zgodnie z art. 190a kodeksu karnego podszywanie się pod Redakcję jest przestępstwem. Tożsamość Redakcji podlega ochronie prawa cywilnego zgodnie z art. 23 i 24 kodeksu cywilnego.
Prosimy mieć to na uwadze podczas pisania komentarzy.

Komentarze wystawione przez redakcje Plewiska.pl są podświetlane na złoty kolor.

33 komentarzy

 • xplewiska pisze:

  na rogu ulic Fabianowska i Promykowa był przecież parking kościelny. Teraz stoją tam dwa bliźniaki, jak widać na zdjęciach właśnie zastawiane. To jak ?? Administrator parafii sprzedał teren pod nieruchomości, wziął kase, a jak teraz jego co niedzielni goście parkują gdzie chcą i jak chcą to ma to już gdzieś. Jak on tym ludziom chce w oczy spojrzeć na tak zwanej “kolędzie”.

 • s pisze:

  Ludzie ale spokojniej troche. Ktoś napisał, że jak nie ma ograniczenia innego to może jechać 50ką. Ale to nie znaczy, że jak kilka osób zostało przez policje złapanych za zbyt szybką jazde to autor wspomnianego komentarza też jeździ szybciej. Po co sie zaraz atakować? Po co sie dzielić na “my” i “wy”? Oczywiście, że powinniśmy wszyscy dopasować prędkość do warunków. I jak nawet ktoś nieprzepisowo zaparkuje auto to nie znaczy, że mamy “na złość” jechać szybciej – “bo jak oni tu parkują to ja będę grzał ile fabryka da”. Może tak niech każdy zacznie od siebie i poprawi swoje zachowanie zamiast szukać tylko winy u innych. Ze spokojem

 • miieszkaniec skrytej pisze:

  Do wpisu z: 15 grudnia 2017 o 10:10. Skryta jest to droga gęsto zabudowana, policjanci, którzy tu czasami stoją i patrolują powiedzieli, że powinien tu być znak “DROGA OSIEDLOWA”. Sami byli zszokowani, jaką prędkość rozwijają kierowcy na tej ulicy. Stojąc przy sklepie złapali kilku szaleńców… Więc zastanów się czy faktycznie jeździsz te 50 km/h?

 • A pisze:

  Proponuję zamknąć gabinet weterynaryjny, biuro Jandach oraz biuro rachunkowe (na zakręcie) przy ul. Skrytej abyście mogli jeździć po 120 km/h. To w tych miejscach parkuje najwiecej aut przy Skrytej….

 • Skryty pisze:

  Do wpisu z godz. 15 grudnia 2017 o 09:56. MASZ INNE ULICE!!! NIE MUSISZ JEŹDZIĆ SKRYTĄ! A ZDJĘCIA TO MOŻESZ ROBIĆ SOBIE! NIE WYMYŚLAJ PROBLEMU, BO GO NIE MA!!!

 • do mieszkaniec skrytej pisze:

  gdzie tam masz 40km/h? Jest jakiś znak z ograniczeniem? Bo jeśli nie, to według przepisów ruchu drogowego jest tam 50km/h ( w godz 5:00 – 23:00) lub 60km/h (w godz 23:00 – 5:00)
  Więc mam prawo jechać tam 50km/h, a wy nie macie prawa parkować przy ciągłych liniach i przy przejściach dla pieszych. Dziękuję

 • do Rodowity plewiszczak pisze:

  Ok, wczoraj przejeżdżałem Skrytą o godzinie 17:30. Zaznaczę od razu, ze nie jeżdżę tam nigdy powyżej 50km/h. I tak, przeszkadzają mi samochody porzucone na jezdni w bezpośrednim sąsiedztwie przejść dla pieszych, oraz te pozostawione na jezdni gdzie jest przerywana linia. Czy mam się przejść tam z aparatem i porobić fotki bo, ty nie widzisz w tym problemu?

 • mieszkaniec skrytej pisze:

  “Plewiszczanin”, nie rozumiesz tego, że jak będziesz jechał wolno ul. Skrytą, to żadne tam parkujące auta nie będą Ci przeszkadzać! Przeszkadzają tylko tym, którzy zapieprzają!!! Jeżeli jedziesz 40/h (a taka powinna być max. prędkość) to spokojnie wszystko ominiesz! Sam jeżdżę codziennie tą ulicą i nie widzę żadnego problemu (ale ja jeżdżę przepisowo).

 • Plewiszczanin pisze:

  Czytam te komentarze i wiem, że mieszczuchy wsiurami się staly… Ludzie co za zawiść i nienawiść niektórych z Was. Co do Skrytej to nie chodzi o zaparkowane na chodniku auta by zapierniczac 100km/h tylko o spokojny i normalny przejazd bez wiecznego zatrzymywania się w godzinach szczytu, a tak niestety jest w przypadku jak stoją po którejś ze stron zapakowane pojazdy. Koło kościoła to jest wokół paranoja, wierni często kilkadziesiąt metrów podjeżdżaja do kosciola i parkuję gdzie popadnie. Kolejna rzecz to skręt z fabianowskiej w szkolna, czy to w lewo czy to w prawo… Tu policja lub straż gminna powinna stać i trzepac pieniazki od tych wszystkich co od rana do wieczora sobie tam skrecaja… Tam jest zakaz i już… Mieszkam tuż przy robotach na szkolnej i też objezdzam jak wiekszosc kolejowa i grunwaldzka by w końcu wjechać w szkolna, ale wierzę że drogę ta robią dla nas… Mieszkańców. To nie tak, że żyje się tu coraz gorzej, tylko my mieszkańcy jesteśmy coraz bardziej agresywni i mniej społecznie nastawieni przeciwko innym, nie chcemy współpracować a się tylko kłócić. Pewnie nie jeden, lub jedną z Was na mnie nakrzyczy, że tacy nie jesteście… Problem w tym, że nawet tego nie widzimy… Pokój ludzie :)

 • Plewiszczanka pisze:

  Do kierowcy z Plewisk przy powstającym parku na koperkowej na końcu ulicy Koperkowej znajduje się ogromny parking i na pewno każdy znajdzie tam miejsce do zaparkowania . Zresztą po drugiej stronie parku tez można zaparkować dodatkowe nawet miejsca powstały . Najpierw trzeba obejrzeć teren wokół parku a nie wypisywać głupot .

 • piter pisze:

  halinka, jestem za! Z biegiem czasu to skrzyżowanie będzie coraz bardziej zakorkowane i przez to niebezpieczniejsze.

 • halinka pisze:

  skryta/fabianowska – potrzebna sygnalizacja świetlna

 • piter pisze:

  Komu Skryta z jej mieszkańcami przeszkadza w rozwijaniu większych prędkości swoim bolidem, niech jeździ po Południowej albo Wołczyńskiej. Mamy jeszcze resztki demokracji, droga wolna.

 • Anton pisze:

  Przecież to my sami sobie pod górkę robimy!. Tu nie ma jakiś “innych – złych” co zatruwają życie tej “dobrej” większości. To MY!

 • przerażony prędkością pisze:

  “malkotenci” Co ty chcesz od aut zaparkowanych na Skrytej?! Pewnie ci przeszkadzają w rozwinięciu prędkości 100 km/h? Musisz zmienić ulicę do wyścigów!

 • mieszkanka skrytej pisze:

  Do “uwolniony od Plewisk”. Masz rację, w Plewiskach mieszka się coraz gorzej, a szczególnie na Skrytej!!! Tam to dopiero są wyścigi!!! Już nie raz dochodziło tam do stłuczek i potrąceń pieszych! Władze czekają aż stanie się tragedia, to dopiero wtedy zareagują. Tam powinno być ograniczenie do 40 km/h lub znak “droga osiedlowa”. Już nie raz problem zgłaszany był do władz gminy i na policję, ale wszyscy moją to gdzieś!!! A tu mieszkają ludzie, którzy chcą spokojnie i bezpiecznie żyć!

 • mieszkaniec Plewisk pisze:

  Do “Plewiszczak”: co ci przeszkadzają zaparkowane poprawnie samochody na Skrytej?! Chciałbyś pewnie mieć “czyściutko” na ulicy, bo mógłbyś wtedy zapieprzać 100 km/h!!! Niestety tak nie będzie! To jest droga osiedlowa i prędkość maksymalna jaka powinna być rozwijana to 40 km/h! Teraz wszyscy (myślę że ty też) jeżdżą powyżęj 80 km/h. Jeżeli nie podoba ci się ta ulica proponujemy jeździć inną i problem się sam rozwiążę.

 • system pisze:

  plewiszczak (???), ty mieszkasz na wsi i jest tu straż gminna, uświadom to sobie w końcu

 • Michał pisze:

  Problem nie złożony, ok chodzi o kierowców którzy faktycznie nie powinni parkować tam gdzie zakaz. Niemniej ważniejszym problemem Plewisk, są plany zagospodarowania, które po prostu nie uwzględniają rozwiązań, które umożliwiłyby normalne funkcjonowanie. Wszędzie brakuje miejsc parkingowych.

 • Rodowity plewiszczak pisze:

  Malkontenci powiedz mi jakie zagrożenie stwarzają zaparkowane auta na skrytej bo kur.. nie ogarniam!! Pomijając fakt ze można parkować! Jakby nie było zaparkowanych aut to byście półmózgi zapier….. po 120km/h, a tak trzeba zwolnić i przepuścić inne auta.
  Krew mnie zalewa jak słyszę te problemy!!!

 • Marcin pisze:

  Kierowco z Plewisk jakie Ty piszesz głupoty. To ignorancja brak wiedzy lub jedno i drugie. Po pierwsze jestem deweloperem i mocno zastanawiam się jak możesz do czegokolwiek mnie zmusić Ty lub Wójt. Odpowiedź brzmi nie możecie. Po drugie auto zaparkowane na ulicy zawsze wpływa bezpośrednio na bezpieczeństwo. Kolejna rzecz ta paranoja dotycząca zawieszenia i jego trwałości. Wsiądź na rower lub inny jednoślad jeżeli eksploatacja samochodu jest dla Ciebie zbyt dużym obciążeniem. Pozdrawiam i życzę więcej zdrowego rozsądku.

 • plewiszczak pisze:

  Czas zmienić wojta i rozwiązać straż miejską, która nie widzi problemów

 • plewiszczak pisze:

  Wielokrotnie zgłaszałem Wójtowi problem parkowania samochodów na ulicy Skrytej i ulicy Miętowej na wysokości zwężenia jezdni, gdzie doszło już do kilku stłuczek pomiedzy mijajacymi się samochodami przez samochod stojacy na poboczu i jaka odpowiedz? brak odpowiedzi i brak reakcji, Wojt i Straz miejsca ma nas w dup..e

 • s pisze:

  Drogi Kierowco

  1. Mi przesunięcie tego wgłąb i zrobienie tam dodatkowych miejsc w ogóle by nie przeszkadzało (sam miałbym bliżej do auta) – nawet pisałem w tej sprawie do urzędu gminy, ale dostałem odpowiedź iż mieszkańcy oczekują, że KAŻDA przestrzeń jaką będzie można przeznaczyć na zieleń ma być na nią przeznaczana, poza tym (jak ktoś już wspomniał) jest ogromny plac na którym można auto zostawić.

  2. Miejsca parkingowe dla osób dojeżdżających do parku są – po drugiej stronie parku – w tej chwili nawet są dodawane tam kolejne

  I nie – nie przeszkadzają mi auta poustawiane wzdłuż ulicy
  I nie – nie chciałbym wszędzie stawiać zakazów parkowania
  I nie – nie chciałbym stawiać co 10 metrów kolejnych spowalniaczy
  I nie – nie chciałbym, żeby na każdym rogu stał policjant, strażnik czy kto inny

  Dziwi mnie po prostu to, że inaczej sie nie da. Że wszyscy narzekają na spowalniacze, ale jak ich nie ma to grzeją po uliczkach na złamanie karku. Że jak już jest kawałek wolnej przestrzeni przeznaczony na zieleń to i tak wstawią tam auto. Że jak sie słupków nie ustawi to będą parkować na chodniku. I że idąc chodnikiem trzeba niezły slalom robić żeby w coś nie wdepnąć. A o zejściu na jakąś trawe to lepiej w ogóle zapomnieć bo dwa kroki i buty brudne.

  To naprawde jest takie trudne, żeby uszanować to, że inni żyją dookoła? Że jest jakieś wspólne dobro o które warto zadbać? Nie pasuje mi to, że jest mniej miejsca do parkowania, ale skoro już jest to trudno – zaparkuje dalej i będę musiał podejść pół minuty dłużej. Nie grzeje po uliczkach przy których co drugi mieszkaniec to małe dziecko – przejade ten sam odcinek minute dłużej – trudno jakoś przeżyje. Oczywiście możemy cisnąć na deweloperów, że za ciasno, za gęsto i sam beton. Ale każdy z nas wybrał sobie sam miejsce w którym mieszka. Wiedział jak to wygląda, ile jest mieszkań i ile miejsc parkingowych, ile zieleni itd. Może i niektórych rzeczy przydałoby sie więcej, ale jak nie zaczniemy szanować siebie nawzajem i tego co mamy to nic z tego nie będzie

 • uwolniony od Plewisk pisze:

  Mojej rodzinie udało się uciec z Plewisk…zastanawia mnie, kto świadomie chce tam mieszkać? Betonowa Dżungla, bo inaczej tego miasteczka nazwać nie idzie. Przykład ulicy Skrytej jest idealny…ze spokojnej bocznej uliczki, zrobiła się droga przejazdowa. Mieszkańcy nie mają gdzie pozostawić aut, goście mieszkańców nie mają gdzie zaparkować. Piesi nie moga przejść spokojnie ulicą. Jest niebezpiecznie. Kierowcy jeżdżą jak wariaci, często wyprzedzając na pasach itd…Napływowi mieszkańcy Plewisk mają pretensje do właścicieli posesji, że ci parkują na ulicy, a tym żyje się coraz gorzej. Zrobić Skrytą jednokierunkową, albo zamknąć z jednej strony…zanim dojdzie tam do tragedii…

 • Kierowca z Plewisk pisze:

  Drogi “S” a komu przeszkadzałoby przesunąć te słupki (czy tam ogrodzenie) o głupie pół metra w głąb (i tam będzie tam sama trawa) żeby można było postawić samochody wzdłuż płotu?
  Gdzie będą stawać Ci co przyjadą do parku samochodem? Na miejscach okolicznych mieszkańców? No może skoro park to warto do niego parę miejsc parkingowych zrobić.

  A zamiast się rzucać o stawianie samochodów gdzie popadnie to trzeba wymusić na deweloperach aby budowali więcej miejsc parkingowych przy domach a nie ściskać je ile wlezie tak że do sąsiedniego bloku na balkon można wejść robiąc dobry krok przed siebie.

  No i pewnie najchętniej byście na całych ulicach powstawiali zakazy parkowania i wlepiali mandaty wszystkim jak popadnie… co kurna komu szkodzi aby samochody stały przy ulicy czy wzdłuż płotów (oczywiście jeśli nie zastawiają wjazdów i nie utrudniają ruchu)…. Czy w tej wsi mieszkają sami malkontenci? Co nie zrobić to źle…. tak jak ostatnio pisali “dowalić więcej spowalniaczy”…. spoko, tylko w takim razie poproszę karnet na wymianę zawieszenia w samochodzie z raz do roku z pieniędzy tych co się tak rzucają o te spowalniacze. I tak nie idzie jechać więcej niż 10-20km/h bo co druga ulica jest dziurawa bardziej niż najlepsze sery Szwajcarskie.

  Może jeszcze pozastawiajcie wszystko barierkami, płotami i w ogóle ustawcie samonaprowadzające karabiny aby strzelały do wszystkiego co waży się zbliżyć.

  I prośba do tych co piszą takie pisma… nie wiem co bierzecie, ale bierzcie połowę.

 • Caro pisze:

  A policja czy straż miejska przyjeżdża do źle zaparkowanych samochodów????? No przecież zawsze maja ważniejsze sprawy! Powinno się ukrócić parkowanie pod zakazami na drogach i pomiędzy domami – jeśli są ustawione odpowiednie znaki! Większość może stosować się do przepisów, to “święte krowy” trzeba nauczyć drastycznie znaczenia postawionych znaków!

 • Grunwdzka pisze:

  Parkowanie na Grunwaldzkiej przy 664 to katastrofa. Chodnik cały zajęty, nie ma jak przejść (o przejściu z wózkiem nie wspominając), a jak się zwróci uwagę to obraza… mam nadzieję, że straż miejska unormuje sprawę.

 • Plewiszczanka pisze:

  Co do ul, Koperkowej , to na końcu ulicy przy torach stoi piękny duży parking prawie pusty .Wygląda na to ,że każdy kto posiada samochód chciałby mieć zaparkowany samochód pod drzwiami ,a tak się da .Pozdrawiam

 • Mieszkanka pisze:

  Podobna sytuacja na ul. Skrytej.. W godzinach szczytu trzeba się nieźle natrudzić, żeby wyminąć zaparkowane na ulicy auta., lub zaparkowane na chodniku w taki sposób, że nie da się przejść z wózkiem.

 • plewiszczanin pisze:

  Policja ani Straż Gminna nie podejmą interwencji w takim przypadku na podstawie artykułu napisanego i opublikowanego na tym portalu, trzeba wzywać ich na bieżąco w przypadku zdarzenia. Parkowanie na chodniku, jeśli nie ma możliwości ruchu pieszego (1.5m) oraz w przejazdach, bramach jest wykroczeniem drogowym i jak pokazują zdjęcia- są podstawą do wzywania tych służb. Wasz apel zawarty w artykule może jedynie zrealizować lokalny ksiądz, ale czy podejmie się wyzwaniu? W końcu może nie chcieć ,,drażnić” swojego źródła dochodu…

 • malkotenci pisze:

  skoro jesteście ciekawi drodzy “Mieszkańcy” (nie wiem jacy mieszkańcy, bo w moim imieniu nie piszecie, tym bardziej, że podajecie zdjęcia z dwóch różnych ulic) to wam napiszę moją opinię.
  Co do Grunwaldzka 644 – mogę się zgodzić, ogólnie wszyscy, gdziekolwiek by nie mieszkali, powinni parkować na swoich posesjach lub w miejscach do tego wyznaczonych.
  Co do Promykowej – zgodzę się po części, ale ta sytuacja się pewnie zmieni, kiedy wyremontują Szkolną i dojazd na parking kościelny będzie możliwy od ul. Fabianowskiej.
  Czy upominać z ambony? hmm, wg mnie nie. Skoro jest znak zakazu zatrzymywana to dzwonić na policję i tyle. Inaczej się nie nauczą.

  Ślijcie raczej pisma w sprawie ulicy Skrytej, gdzie parkowanie na ulicy, przed przejściami sprawia poważne, realne, zagrożenie. W Takich bocznych uliczkach,, gdzie jedzie się 5km/h z uwagi na nieutwardzoną, dziurawą nawierzchnię, raczej nie ma powodu do obaw, że się kogoś potrąci.

 • s pisze:

  zapraszam na koperkową – tyle sie marudzi o tym, że brakuje zieleni, a jak już powstaje park to trzeba go odgradzać słupkami od ulicy bo inaczej zderzak w zderzak samochody stoją.

  a i tak dzisiaj rano jakiś niedorobiony kierowca wstawił sie pomiędzy słupki w poprzek – nieważne że rozjeżdża teren, który dopiero co był sprzątany i wyrównywany – pogratulować intelektu po prostu

  swoją drogą szkoda że są tam słupki a nie normalne ogrodzenie bo poza niedorobionymi kierowcami zaraz wpadną tam równie niedorobieni właściciele czworonogów, którym korona z głowy spadnie jak posprzątają po swoim zwierzaku – ale to w ogóle osobny temat…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>