[tt-submit-post-mobile]
Dzień dobry! Dziś jest Piątek, 24 maja 2019 roku
MENU
43346213_2161759184064521_5718275425889681408_n
poniedziałek, 8 października 2018 roku

Protest przeciwko budowie masztu telefonii komórkowej

19
43346213_2161759184064521_5718275425889681408_n

Zobacz zdjęcia (1)

W Plewiskach przy ul. Południowej ma powstać stacja bazowa telefonii komórkowej. Mieszkańcy nie chcą do tego dopuścić i wzywają do prostestu. Nikt nie poinformował ich (oprócz dwóch właścicieli posesji, które bezpośrednio graniczą z działką, na której planowana jest inwestcja) o planowanej inwestycji, która może negatywnie oddziaływać na środowisko oraz zdrowie mieszkańców. W bliskim sąsiedztwie planowanej inwestycji mieszkają rodziny z małymi dziećmi, osoby w podeszłym wieku, a także mieszczą się szkoły, przedszkola i żłobki.

Starosta Poznański odmówił wydania decyzji o pozwoleniu na budowę, argumentując że inwestycja może znacząco oddziaływać na środowisko, a nakładanie się wiązek może spowodować, że moc promieniowania przekroczy dopuszczalne normy.

Decyzja ta została jednak uchylona przez Wojewodę Wielkopolskiego, który zezwolił na budowę, tłumacząc, że „z powodu umiejscowienia planowanej stacji bazowej telefonii komórkowej na działce o nr Ew. 705/6 obszar oddziaływania obiektu obejmować będzie wyłącznie tą działkę”

My, mieszkańcy Plewisk nie zgadzamy się na traktowanie nas jako obywateli gorszego gatunku, których nikt nie pyta o zdanie, próbuje przeprowadzić inwestycje na naszym terenie za naszymi plecami, mając gdzieś zdrowie nasze oraz naszych najbliższych, a także ochronę środowiska naturalnego. Organizujemy pisemny protest mieszkańców Plewisk. Bardzo prosimy o wsparcie. Zrobimy wszystko co w naszej mocy, żeby powstrzymać tę inwestycję, łącznie z poinformowaniem mediów jeśli zajdzie taka potrzeba. Urzędnicy pokazali nam, że jako jednostki nie liczymy się dla nich w ogóle, nawet nie raczyli nas poinformować. Pojedyncze osoby nie mają siły przebicia, nikt ich nie wysłucha i postawią kolejny maszt telefonii komórkowej, patrząc tylko na swój zysk, a mając gdzieś zdrowie mieszkańców. Tylko działając grupowo możemy dać im opór. Dlatego prosimy jeszcze raz, zjednoczmy się w walce o zdrowie nasze i naszych dzieci. Będziemy chodzić i zbierać podpisy pod protestem mieszkańców przeciw tej inwestycji. Mamy nadzieję, ze jeszcze nie jest za późno i uda się ją powstrzymać. Potrzebne są osoby chętne, żeby zebrać podpisy. Bardzo prosimy o wsparcie. Prosimy o Twój podpis na liście – mówi Mieszkanka.

 

 

źródło: e-lubon.pl

Komentarze (19)

Informujemy, że zgodnie z art. 190a kodeksu karnego podszywanie się pod Redakcję jest przestępstwem. Tożsamość Redakcji podlega ochronie prawa cywilnego zgodnie z art. 23 i 24 kodeksu cywilnego.
Prosimy mieć to na uwadze podczas pisania komentarzy.

Komentarze wystawione przez redakcje Plewiska.pl są podświetlane na złoty kolor.

19 komentarzy

 • Inowrocławianie pisze:

  W Inowrocławiu robią to samo. Play nie liczy się ze zdaniem ludzi! Zapraszamy na stronę FB protestu: https://www.facebook.com/Maszt.protest/ Znajdziecie tam wiele przydanych informacji na temat Waszego (naszego) problemu.

 • Play do @Plewiska pisze:

  dokładnie, to na pewno Play! Też słyszałem, że zaczynają korzystać ze swojej infrastruktury. Bojkotujmy Play! Rozwiążmy z nimi umowy!
  Ach…. gdyby panował u nas złotousty Sebastian A z PiSu….

 • Plewiska pisze:

  Play rezygnuje z roamingu krajowego, co może zapowiadać problemy abonentów sieci. Pierwsi odczują zmiany poznaniacy. To jest powód dlaczego Play chce budować m.in. anteny w Plewiskach. Nie możemy do tego dopuścić.

 • P. pisze:

  Zmieniając trochę temat- na stronach gminy trwa głosowanie nad projektami z budżetu obywatelskiego. Jest kilaka projektów z Plewisk, w tym zlokalizowane w okolicy, której dotyczy ten artykuł. Ja zachęcam do oddania swojego głosu na projekt nr 15: “Park wypoczynkowy w okolicach ulicy Fabianowskiej i Skrytej w Plewiskach”

 • Mieszkanka Plewisk pisze:

  Jestem zbulwersowana! Niedoinformowani urzędnicy, niepoinformowana społeczność lokalna!!!!! Skutek- decyzje oddziałujące szkodliwie na środowisko mnożą się w Plewiskach. Skoro Wójt nie wiedział, to teraz już wie!!! W imieniu swoim i mieszkańców Plewisk zobowiązuję Wójta Gminy Komorniki o przedstawienie swojego stanowiska w kwestii bulwersującej społeczność budowy masztu telefonii komórkowej!!!

 • wyborca pisze:

  Pan Wójt chyba bardzo chce przegrać najbliższe wybory.

 • protestujący pisze:

  Kolejny dzień protestu na ul. Południowej w Plewiskach, 10.10. 2018r. godz. 17.00. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Plewisk, żeby powstrzymać budowę masztu. Potrzebnych jest dużo podpisów. Prosimy o pomoc.

 • Precz pisze:

  Wojewoda przeminie a maszt zostanie. Podpiszmy się pod protestem!

 • Anonim pisze:

  Odbył się dzisiaj protest przed firmą Mezon, na której to działce jak się okazało niezgodnie z przepisami rozpoczęto budowę masztu. Jest wydrążona gigantyczna dziura w ziemi, która jest zalewana betonem. Na ogrodzeniu nie ma żadnej tablicy informacyjnej o budowie. Obecny wójt twierdzi, że o niczym nie wiedział… ;-), chociaż w pismach widnieje jego nazwisko, jako osoby, która dostała do wiadomości decyzję od wojewody wielkopolskiego. Nieźle nas ten wojewoda urządził! Wydał decyzję, bez żadnych badań wpływu w/w budowy na środowisko. Nie było też żadnych konsultacji społecznych. Jutro tj. 10.10.2018r o godz.17.00 jest kolejne spotkanie na ul. Południowej przed w/w działką. Będą podejmowane konkretne decyzje, zapraszamy wszystkich mieszkańców.

 • Antek pisze:

  Co za ciemnogród. Dalej będzie przeciw szczepieniom leczenie homeopatią i uznanie ziemi za płaską? Niby młodzi ludzie; niby wykształceni a głupota zenitu sięga. A instamadki i fejsfathery nie widzą różnicy jakich royalbaby non stop telefon przy uchu i ślepia w tablet? Nie prościej podać kwotę roszczenia?

 • mieszkaniec Południowej pisze:

  foliowe czapeczki już uszykowane? tylko wtedy macie pewność że nie dosięgnie was PROMIENIOWANIE FAL RADIOWYCH KTÓRE POWODUJE ŁAKA! A tych masztów i tak już w plewiskach bardzo dużo! Zobaczcie na zdjęcie (na zdjęciu przez przypadek znalazła sie też mapa masztów w poznaniu): http://take.ms/57VEm

 • zbulwersowana mieszkanka pisze:

  Dziś t.j. 09.10.18r o godz. 15.00 na ul. Południowej w Plewiskach (przy w/w działce 705/6) jest protest mieszkańców. Prosimy o przybycie jak największej ilości osób. Nie możemy się godzić, żeby władza robiła co chce, nie słuchając głosu mieszkańców!!! Musimy to zrobić dla naszych dzieci. To promieniowanie jest bardzo szkodliwe.

 • Mirosław, mieszkaniec gminy Komorniki pisze:

  Mieszkam w Komornikach, ale chętnie przyłączę się do protestu i podpisze. Przykro, ze wojewoda (z tzw. dobrej zmiany) nie reprezentuje interesu mieszkańców, tylko wąskiej grupy inwestorów.

 • zainteresowana pisze:

  Na ul. Grunwaldzkiej 455 Bistro Łakomy Kąsek jest lista. Prosimy o podpisy.

 • zdumiony pisze:

  Do “Mieszkańca” to telefon jest ważniejszy dla ciebie niż twoje zdrowie i twojej rodziny!!!??? MASAKRA

 • b_easy pisze:

  Współczuję i radzę się zastanowić czy następnym razem warto głosować na PIS. Jak widać nie tylko Konstytucję mają gdzieś ale i zwykłych ludzi też.

 • z plewisk pisze:

  Co jest ważniejsze zdrowie, czy dobrze działający tel. komórkowy…!!!

 • Mieszkaniec pisze:

  A potem będzie płacz że nie ma internetu, albo telefon słabo działa.
  Niestety anteny, aby spełniały swoją rolę muszą być umiejscowione w obszarach zabudowanych. Wiele takich anten w mieście jest na wieżowcach, na wieżach kościołów i w wielu innych miejscach również w pobliżu “szkół przedszkoli i żłobków”.

 • mieszkaniec Plewisk pisze:

  Można też wystawić listy do podpisu w różnych punktach użyteczności publicznej np. sklepach, barach. “Nasz kochany wójt B.” też zapewne w tej sprawie nic nie zrobi, tak jak ze stacją benzynową przy ul. Grunwaldzkiej… Czy jest jakaś osoba, która to “pilotuje”, żeby się z nią kontaktować? Jestem za protestem i chętnie się podpiszę, bo nikt się nie przejmuje mieszkańcami Plewisk, żaden urzędnik!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>