[tt-submit-post-mobile]
Dzień dobry! Dziś jest Wtorek, 7 lutego 2023 roku
MENU
wtorek, 13 listopad 2018 roku

Protest przeciwko budowie masztu – zbiórka pieniędzy

16
PROTEST_PLAKAT

Zobacz zdjęcia (1)

Do naszej redakcji wpłynęła wiadomość od jednej z mieszkanki Plewisk, w związku z budową masztu telefonii komórkowej:

“Trwa protest przeciwko budowie masztu telefonii komórkowej na ul. Południowej w Plewiskach. Wszyscy wiemy jak bardzo jest to szkodliwe dla naszego zdrowia. Nie było w tej sprawie żadnych konsultacji społecznych! Wszystko jest robione z pominięciem wszelakich przepisów (na początku na budowie nie było nawet żółtych tablic informacyjnych). Mieszkańcy są zbulwersowani tą sprawą. Musimy skorzystać z usług prawnika specjalizującego się w prawie budowlanym, który nas będzie reprezentował. Trwa legalna zbiórka na jego wynagrodzenie. Już niewiele nam brakuje. Bardzo prosimy o wsparcie. Szczegóły zbiórki na załączonym plakacie.”

 

PROTEST_PLAKAT

Komentarze (16)

Informujemy, że zgodnie z art. 190a kodeksu karnego podszywanie się pod Redakcję jest przestępstwem. Tożsamość Redakcji podlega ochronie prawa cywilnego zgodnie z art. 23 i 24 kodeksu cywilnego.
Prosimy mieć to na uwadze podczas pisania komentarzy.

Komentarze wystawione przez redakcje Plewiska.pl są podświetlane na złoty kolor.

16 komentarzy

 • zdziwiona niewiedzą pisze:

  “Mik” biedny jesteś, współczuję ci. Niewiedza nie boli…

 • Janusz-ek pisze:

  firma Neson od kli my postanowla zarobiac dodatkowa kase ( 8 tys na miesiac ) za maszt na ich terenie i to tyle na ten temat .. ktos kogos “przekonal ” i ktos komus DAL w lape

 • Mik pisze:

  Wszystkim zbulwersowanym; instamatkom; fejsfatherom i pozostałym antyszczepionkkowcą polecam w aktach prawnych poszukać kto za co jest odpowiedzialny, jakie spełnić należy warunki, kto odpowiada za PZP a kto zatwierdza, kogo trzeba informować i w jaki sposób można to zrobić a później jazgotać jak na tailandzkim targowisku.
  A i przewartościowanym obrońca zdrowia proponuje nie siedzieć przy komputerze bo promieniowanie od zasilacza i monitora może uszkadzać naczynia w mózgu powodować tętniaki i inne neurologiczne schorzenia.

 • @ndy pisze:

  (Nie)stety takie czasy. Promieniowanie otacza nas ze wszystkich stron. Poczynając od kosmicznego, poprzez fale radiowe, telewizyjne itd. aż do urządzeń które nosimy w kieszeniach czy torebkach ( jak np. telefony komórkowe, piloty samochodowe itp. )

 • mieszkaniec Plewisk pisze:

  Zastanawia mnie jedno, jak można taką sprawę jak zasięg w tel. komórkowym przedkładać ponad swoje zdrowie i zdrowie swoich bliskich. Jest to smutne i żenujące. Popieram protest całym sercem. Nie godzę się, żeby pod oknami domów stawiano takie konstrukcje lub stacje benzynowe, bez zgody mieszkańców!!! A tak to się teraz odbywa!!!

 • Zbulwersowana pisze:

  Widzę, że panuje straszna niewiedza na temat szkodliwości fal elektromagnetycznych. Wszyscy ci, którzy piszą, że ich to nie dotycz, to właśnie ich też dotyczy. Fale elektromagnetyczne nie działają tylko w obszarze tylko tej działki (tak, jak to pisał wojewoda wielkopolski w wydanej decyzji), ale znaczne dalej. Poza tym deklarowana moc nadajników ulega z czasem zwiększeniu o nawet 800 razy. Normy są ewidentnie przekraczane! To wykazuje raport Najwyższej Izby Kontroli, który mówi, że są ewidentnie łamane są przepisy i normy. Nikt nie powie mi, że to nie jest szkodliwe dla zdrowia! Zauważyliście ile jest dookoła Plewisk masztów z nadajnikam! Wyobraźcie sobie nakładanie się tych fal na siebie z mocą 800 krotną od dopuszczonej w obrębie domostw! Tylko ktoś, kto nie ma wyobraźni może powiedzieć, że się cieszy, że będzie miał lepszy zasięg. Żenada. Pomyślcie o swoich dzieciach, które będą dorastać w tak szkodliwym środowisku… Wszyscy później narzekają na bóle głowy, migreny, glejaki, tętniaki. A skąd się to wszystko bierze? Pomyślcie, zanim napiszecie, że się cieszycie z masztu. POPIERAM TEN PROTEST i dokładam się do zrzutki, bo chcę żyć w środowisku bezpiecznym dla mnie i dla mojej rodziny.

 • PZP pisze:

  To, ze nowe nadajniki sa potrzebne, nie ulega watpliwosci. O szkodliwosci mozna dyskutowac, jednak normy dopuszczaja instalacje i budowe takich nadajnikow wiec tym argumentem nic sie nie ugra. Natomiast warto sie zastanowic, czy zamiast duzej wiezy nie lepiej zamontowac nadajniki w wielu miejscach, rozproszone w terenie.
  Poza tym to, co powstaje w Plewiskach, zalezy od radnych i Wojta. A ci w uchwalanych pzp pozwalaja na nieprzemyslana zabudowe zamiast dbac o potrzeby i komfort mieszkania w gminie. Zabudowa jest chaotyczna, ciasna, brak zieleni, brak placow zabaw, drog rowerowych, drogi, na ktorych co kilka dni dochodzi do wypadkow, nierzadko smiertelnych. I tez takie kwiatki jak ten – wieza wsrod zabudowy, zamiast mikronadajniki montowane na slupach czy budynkach.

 • KacWal pisze:

  Również nie mam nic przeciwko postawieniu masztu. Takie wymogi czasów.
  Bardziej mi przeszkadzają zasmradzacze z Plewisk i Kopaniny palące w kozach starymi szmatami i śmieciami.

 • Zoja pisze:

  A jeżeli ten maszt miałby stać u twojego sąsiada za płotem? Bez twojej zgody i wiedzy. Każdy jest mądry jeżeli problem nie jego dotyczy. Mieszka daleko od masztu, ma ładny widok za oknem, promieniowanie tylko z komórki i super zasięg.

 • mieszkaniec pisze:

  a jak ja pisze wojt ma w nosie wiele spraw to wygrywa w cuglach. Popieram maszt!

 • Mieszkanka Ulicy Południowej pisze:

  Przedmówcy! Jeżeli nie macie nic przeciwko budowie takiego masztu, to bardzo proszę abyście zgodzili się, aby pod Waszymi oknami wybudowali taki maszt. Łatwo jest mówić, pisać jeżeli Was to nie dotyczy. Ale miejcie trochę empatii!

 • Antek pisze:

  Ja jestem za. Mam pytanie do anty czy oprócz utartych sloganów o “wiadomym szkodliwym działaniu” macie coś na poparcie tej tezy? Trafnie tu niektórzy zauważyli że telefon w spodniach koło kohones nie szkodzi prawda? Nie prościej domagać się z powództwa cywilnego odszkodowania za straty krajobrazowe i spadek wartości działki/mieszkania niż powielać bzdury o promieniowaniu?

 • Anonim pisze:

  Zgadzam się z przedmówcami. Ludzie opanujcie się… nic się nie podoba. Osobiście popieram budowę masztu ze względu na kiepski zasięg dwóch sieci z których korzystam.

 • Michał pisze:

  Również jestem za budową masztów. Potem będzie płacz że zasięgu brak – argumenty że maszty budować należy na polach trochę nie trafiony. Po cholerę kukurydzy zasięg telefonii komórkowej? Przejedźcie się do miasta i sprawdźcie ile jest masztów żeby obsłużyć mieszkańców i ich wymagania co do LTE czy innego szybkiego transferu danych.
  Popieram budowę masztów – jeśli są zgodne z prawem rzecz jasna.

 • Marcin pisze:

  Mnie osobiście zastanawia jak wielu w Plewiskach mieszka ludzi, którym wszystko przeszkadza, którzy życiem innych interesują się bardziej niż własnym, którzy na wszystkim się znają, wszystko wiedzą i zawsze znajdą czas by uprzykrzać życie innym. Dopinguję budowie bo jestem przekonany że właściciel działa zgodnie z prawem w oparciu o właściwe decyzje i obowiązujące przepisy. Szanuję ludzi którzy mają pomysły, podejmują działania, ponoszą ryzyko i nie reprezentują roszczeniowej postawy. Mam też ogromną nadzieję że portal pozostanie w tej sprawie profesjonalnie obiektywnym, nie da się ponieść emocjom i zechce poznać również argumenty inwestora.

 • Xyz pisze:

  Grupa osób protestuje, ale wielu mieszkańców nie ma nic przeciwko powstaniu nowego masztu i uważa że promieniowanie nie będzie gorsze niż z samego telefonu komórkowego, a zapewni lepszy zasięg sieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>