[tt-submit-post-mobile]
Dzień dobry! Dziś jest Wtorek, 18 czerwca 2019 roku
MENU
20180803_155351_004
czwartek, 16 sierpnia 2018 roku

Relacja z pleneru Czeszewo 2018

0
20180803_155351_004

Zobacz zdjęcia (16)

Rezerwat przyrody w dniach 1 – 3 sierpnia stał się już po raz szósty planem do twórczych zmagań grupy artystów. W Centrum Zarządzania Łęgami w Wielkopolsce spotkali się miłośnicy sztuki, aby przez kilka dni zaangażować się w dialog z naturą.

Temat pleneru: RZEKA w malarstwie i sztuce ziemi. Plener odbył się honorowym patronatem Starosty Poznańskiego Jana Grabkowskiego.

Obszarem działania tegorocznej edycji pleneru w Czeszewie był obszar ziemi, środowisko naturalne. Rzeka, łąka i las jako nieodzowne elementy czeszewskiego pejzażu. Jego walory artystyczne i naturalne miały zachęcić artystów do eksperymentowania i działań o charakterze tradycyjnym i nowatorskim wpływających na realizowane projekty o cechach artystycznych i edukacyjnych. Połączenie malarstwa ze sztuką natury to prowokacja do wydarzeń formalnych w obszarze przestrzeni i w odwrotnym procesie. Pozwoliło to na przekształcenie częściowe środowiska oraz zapis w tradycyjnej technice, wyodrębnienie wizerunków i właściwości ze względu na podjęte zachowanie. Powstało ok 100 prac w technice akwareli oraz pokłosie warsztatów rzeźbiarskich z rzeczy znalezionych w naturze. W tym roku artyści stworzyli kolekcję pocztówek inspirowanych pięknem krajobrazu.”. (JKP)

Prace z kilku ostatnich lat zostaną pokazane podczas warsztatów, które będą towarzyszyć Konferencji Hortiterapeutycznej w Poznaniu na Uniwersytecie Przyrodniczym w sierpniu 2018, na wystawie w Ośrodku Edukacji Leśnej w Czeszewie, Ośrodku Edukacji Leśnej w Roztoce Ryterskiej – Nadleśnictwo Piwniczna oraz w Brzeskim Centrum Kultury i innych.

W 2019 roku decyzją artystów odbędzie plener pod hasłem: „MOTYLE”.

 

Komentarze (0)

Informujemy, że zgodnie z art. 190a kodeksu karnego podszywanie się pod Redakcję jest przestępstwem. Tożsamość Redakcji podlega ochronie prawa cywilnego zgodnie z art. 23 i 24 kodeksu cywilnego.
Prosimy mieć to na uwadze podczas pisania komentarzy.

Komentarze wystawione przez redakcje Plewiska.pl są podświetlane na złoty kolor.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>