[tt-submit-post-mobile]
Dzień dobry! Dziś jest Piątek, 22 lutego 2019 roku
MENU
wtorek, 27 marca 2018 roku

Rusza akcja Zielone-Plewiska

3
2017-10-28 10-53-03 - IMG_3376

Zobacz zdjęcia (1)

7 kwietnia 2018r. odbędzie się czwarte sadzenie drzew w ramach akcji Zielone-Plewiska.

Do akcji dołącza firma Lidl, która jest fundatorem sadzonek, które zazielenią naszą miejscowość tej wiosny!

Dzięki jej zaangażowaniu 7 kwietnia w Plewiskach pojawi się kolejne 26 drzew!

Rozpoczniemy o godzinie 11:00 na parkingu przy Lidl – ul. Grunwaldzka 533-541. W najbliższym otoczeniu sklepu posadzimy 10 klonów, następnie przeniesiemy się pod bibliotekę gdzie z kolei posadzimy 15 lip. Ostatnią lipę posadzimy przy ul. Czarna Droga.

Zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy! Tradycyjnie weźcie ze sobą łopaty, ale jak ktoś nie ma to na pewno też znajdzie zajęcie! Bardzo na was liczymy.

Dla sadzących Lidl przygotował drobne niespodzianki :-)

Zapraszamy również na stronę akcji: zielone-plewiska.pl.

2017-10-28 10-53-03 - IMG_3376

Komentarze (3)

Informujemy, że zgodnie z art. 190a kodeksu karnego podszywanie się pod Redakcję jest przestępstwem. Tożsamość Redakcji podlega ochronie prawa cywilnego zgodnie z art. 23 i 24 kodeksu cywilnego.
Prosimy mieć to na uwadze podczas pisania komentarzy.

Komentarze wystawione przez redakcje Plewiska.pl są podświetlane na złoty kolor.

3 komentarzy

  • Marek pisze:

    Do obsadzenia pozostaje cały teren wzdłuż przedłużenia ul. Grunwaldzkiej…. teren wcześniej fajnie zadrzewiony i zielony po ostatnim remoncie ulicy łącznie z okolicą ul. Nadrzecznej i nowymi stawami stał się prawdziwą pustynią. Szkoda że nikt przy remoncie/przetargu nie zadbał o odtworzenie przez wykonawcę istniejącego drzewostanu i otoczenia…. ale taki mamy klimat :(

  • Sąsiad pisze:

    Zgadzam się, wprawdzie zakazać budowy takich obiektów gmina nie może, ale w mpzp można określić np. dozwolony procent zabudowy działki. Normalnie przy zabudowie jednorodzinnej powinno to być około 20-25%, w Plewiskach (proszę spojrzeć chociażby na nową inwestycję na przedłużeniu Kminkowej u znanego dewelopera), tam wychodzi to w granicach 50%.

  • PZP pisze:

    Wystarczy zmienic pzp, aby troche utrudnic deweloperom stawianie wielolokalowych szeregowcow a wtedy drzewa pojawia sie w ogrodkach. Niestety przy tak ciasnej zabudowie Plewisk zamiast drzew na posesjach powstaja tylko parkingi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>