[tt-submit-post-mobile]
Dzień dobry! Dziś jest Niedziela, 24 lutego 2019 roku
MENU
środa, 17 stycznia 2018 roku

Ruszają pierwsze inwestycje Budżetu Obywatelskiego 2018

0
plakat_bodzet_obywatelski (2)

Zobacz zdjęcia (1)

Z początkiem roku rozpoczęły się prace związane z realizacją projektów wybranych przez mieszkańców w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Trwa wybór wykonawcy pierwszego zwycięskiego zadania – projektu i budowy placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 1 im. J. Korczaka w Komornikach. Zakończenie prac planowane jest na maj tego roku.

W najbliższych tygodniach zostaną wyłonieni wykonawcy także pozostałych projektów: plaży w Chomęcicach, toru dla rolkarzy i rowerzystów w Wirach i  pumptrack’a w Plewiskach.

Jedyny projekt drogowy w tej edycji budżetu obywatelskiego – budowa bezpiecznych przejść dla pieszych w Komornikach – wymaga uzgodnienia lokalizacji oraz wykonania projektów organizacji ruchu drogowego oraz pozytywnej opinii policji i służb drogowych. Prace koncepcyjne nad tym projektem już trwają, a realizację planuje się na drugi kwartał tego roku.

Przypomnijmy, że w Budżecie Obywatelskim 2018 zwyciężyło  7 projektów: 5 inwestycyjnych i 2 miękkie. Pula budżetu w 2018 r. to 600 tys. zł.

plakat_bodzet_obywatelski (2)

Komentarze (0)

Informujemy, że zgodnie z art. 190a kodeksu karnego podszywanie się pod Redakcję jest przestępstwem. Tożsamość Redakcji podlega ochronie prawa cywilnego zgodnie z art. 23 i 24 kodeksu cywilnego.
Prosimy mieć to na uwadze podczas pisania komentarzy.

Komentarze wystawione przez redakcje Plewiska.pl są podświetlane na złoty kolor.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>