[tt-submit-post-mobile]
Dzień dobry! Dziś jest Poniedziałek, 20 marca 2023 roku
MENU
pytanie do sołtysa
czwartek, 14 maj 2015 roku

Ścieżka rowerowa do gimnazjum

3

Witam
Chciałabym zapytać jakie są realne szanse na to, aby dzieci z Plewisk miały drogę rowerową do gimnazjum w Komornikach? Niestety obecny stan nie pozwala na bezpieczny dojazd rowerem dzieci do szkoły (bardzo duże natężenie ruchu, brak bezpiecznego pobocza). Pozostaje tylko dojazd autobusem, a wiadomo, dzieci przybywa i do gimnazjum będzie ich dojeżdżało więcej. Aura wiosenna sprzyja większemu korzystaniu z rowerów i z pewnością dużo dzieci korzystałoby z tego typu rozwiązania.

z wyrazami szacunku
Beata

Witam,

na dzień dzisiejszy w Gminie Komorniki brak jest planu budowy ścieżek rowerowych w Plewiskach.

Pozdrawiam
Małgorzata Zgoła

Komentarze (3)

Informujemy, że zgodnie z art. 190a kodeksu karnego podszywanie się pod Redakcję jest przestępstwem. Tożsamość Redakcji podlega ochronie prawa cywilnego zgodnie z art. 23 i 24 kodeksu cywilnego.
Prosimy mieć to na uwadze podczas pisania komentarzy.

Komentarze wystawione przez redakcje Plewiska.pl są podświetlane na złoty kolor.

3 komentarzy

  • Gość pisze:

    Raczej nie odpowiada za tą drogę ZDM w Poznaniu, tylko Starostwo Powiatowe, skoro to droga powatowa.

  • Ala Czosnowska pisze:

    Zdaję sobie sprawę, że to droga powiatowa. Ale może Pani sołtys może wpłynąć na decyzję, wesprzeć nasze prośby, aby taka ścieżka rowerowa powstała. Autobusy nie są jedynym rozwiązaniem, ponieważ kursują w różnych godzinach niekoniecznie pasujących dzieciom. ..

  • Rowerzysta z Komornik pisze:

    Z tego co wiem to ulica z Plewisk do Komornik jest powiatowa i ten problem powinien rozwiązać Zarząd Dróg w Poznaniu, a nie Gmina. Bo jeśli Gmina ma budować ścieżki przy powiatówkach to ja nigdy sie nie doczekam na wybudowanie swojej ulicy w Komornikach – ul.Truskawkowa !!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>