[tt-submit-post-mobile]
Dzień dobry! Dziś jest Czwartek, 17 stycznia 2019 roku
MENU
środa, 17 stycznia 2018 roku

Śmieci na przystanku – list do Wójta od Mieszkańca

3
20180111_090020

Zobacz zdjęcia (3)

Nasza Redakcja otrzymała kopię wiadomości, jaką wysłał Pan Sławomir do Urzędu Gminny w Komornikach. Sprawa dotyczy zaśmieconego przystanku tymczasowego znajdującego się przy ulicy Grunwaldzkiej 462. Całą treść wiadomości prezentujemy poniżej:

Szanowny Panie Wójcie,

Od blisko 6-mcy, czyli momentu postawienia przez gminę tymczasowego przystanku autobusowego, jako mieszkańcy i właściciele nieruchomości przy ulicy Grunwaldzkiej 492 zmagamy się z bałaganem i śmieciami jaki pozostawiają po sobie podróżujący komunikacją gminną. Załączone zdjęcia zostały wykonane w dniu dzisiejszym, tj. 11 stycznia około godziny 8.00 (zdjęcia poniżej-przyp. red.).

W mojej ocenie głównym powodem pozostawianych śmieci jest brak kosza na śmieci. Jedyny kosz na śmieci w obrębie skrzyżowania ulic Skryta i Grunwaldzka znajduje się w  miejscu nieczynnego przystanku na ulicy Grunwaldzkiej, czyli około 100 m przed ulica Skrytą. Kolejny kosz został umieszczony przy skrzyżowaniu z ulica Południowa.

Bardzo proszę aby odpowiednie służby gminne cyklicznie sprzątały miejsce tymczasowego przystanku, a także aby został zamontowany na stałe kosz na śmieci przy ulicy Grunwaldzkiej 492/ 494. Znajduje się tam znak drogowy, na którym można umieścić kosz.

 

20180111_085144

 

 

 

 

 

 

 

 

 

20180111_085134

20180111_090020

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapraszamy czytelników do komentowania tej sprawy.

Komentarze (3)

Informujemy, że zgodnie z art. 190a kodeksu karnego podszywanie się pod Redakcję jest przestępstwem. Tożsamość Redakcji podlega ochronie prawa cywilnego zgodnie z art. 23 i 24 kodeksu cywilnego.
Prosimy mieć to na uwadze podczas pisania komentarzy.

Komentarze wystawione przez redakcje Plewiska.pl są podświetlane na złoty kolor.

3 komentarzy

 • b78 pisze:

  Po co stoi tam ten tymczasowy przystanek? Przecież Grunwaldzka jest już przejezdna dla autobusów!?

 • Plewiszczanin pisze:

  Prosiłbym również o kontrole odśnieżania.
  Od Wołczyńskiej do biedronki po lewej stronie odśnieżone tylko 6 posesji…
  Po drugiej stronie…jedna.

 • zycie.. pisze:

  Bo komorniki dbają o wiochę od zakrętu na zielarskie aż do szkoły. Wczesniej można wrzucać odpadki ludziom na posesje. Pety wciskać w płoty. Puszki dawać w kubeł komuś w dzień odbioru odpadów zmieszanych. Banany do plastików. Reymondis się nie doczepi. To kochane chłopaki. Witki opadają… Koszy brakuje od torów aż do wspomnianego przystanku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>