[tt-submit-post-mobile]
Dzień dobry! Dziś jest Piątek, 19 października 2018 roku
MENU
gas-station-727162_1280
piątek, 1 grudnia 2017 roku

Stacja paliw w Plewiskach – kolejna decyzja środowiskowa

13
gas-station-727162_1280

Zobacz zdjęcia (1)

Jak zapewne większość mieszkańców Plewisk wie, planowana jest budowa nowej stacji paliw przy Hotelu Zacisze na ul. Grunwaldzkiej. W związku z tą sprawą Mieszkanka Plewisk wysłała do Redakcji wiadomość o następującej treści:

 

“Wracam do sprawy powstania stacji paliw w Plewiskach (przy Hotelu Zacisze na ul. Grunwaldzkiej), ponieważ sprawa jest rozwojowa. Uprzejmie informuję, iż toczy się postępowanie w Urzędzie Gminy Komorniki dotyczące wydania kolejnej decyzji środowiskowej w zakresie budowy stacji paliw w naszej miejscowości. W dniu 17 listopada br. wójt Gminy Komorniki zdecydował się zawiesić postępowanie w sprawie wydania decyzji środowiskowej do czasu sporządzenia przez inwestora raportu oddziaływania na środowisko.

Na stronie BIP-u Urzędu Gminy Komorniki zamieszczono obwieszczenie o toczącym się postępowaniu Stacja Paliw w Plewiskach z którego wynika, że przed wydaniem decyzji środowiskowej w terminie 30 dni od ukazania się obwieszczenia (tj. 17.11.2017 r.) każdy z mieszkańców może złożyć swoje uwagi i wnioski dot. przedmiotowej sprawy.

Wszyscy, którzy z tej możliwości chcą skorzystać zachęcam do składania stosownych pism w Urzędzie Gminy w Komornikach, Wydział Infrastruktury Komunalnej, Rolnictwa i Ochrony Środowiska, pokój 114, w godzinach pracy Urzędu (tel. 61 8 100 673). Wszystkich zainteresowanych tematem proszę o udział w tej sprawie.

 

Poniżej link do dokumentów:

http://bip.komorniki.pl/zasoby/files/komunalka/decyzje_srodowiakowe/2017_listopad/sbizhub_36117111713001.pdf

http://bip.komorniki.pl/zasoby/files/komunalka/decyzje_srodowiakowe/2017_listopad/sbizhub_36117111712590.pdf

http://bip.komorniki.pl/zasoby/files/komunalka/decyzje_srodowiakowe/2017_listopad/sbizhub_36117111713000.pdf

 

Serdecznie zachęcamy każdego, kto jest zainteresowany tą sprawą do składania wniosków i uwag do Urzędu Gminy w Komornikach. Wiemy, że omawiana inwestycja spotkała się z częściowym niezadowoleniem wśród mieszkańców Plewisk, dlatego warto to zgłaszać. Może to mieć duży wpływ na ostateczną decyzję wójta co do tego, czy owa stacja w ogóle powstanie.

Komentarze (13)

Informujemy, że zgodnie z art. 190a kodeksu karnego podszywanie się pod Redakcję jest przestępstwem. Tożsamość Redakcji podlega ochronie prawa cywilnego zgodnie z art. 23 i 24 kodeksu cywilnego.
Prosimy mieć to na uwadze podczas pisania komentarzy.

Komentarze wystawione przez redakcje Plewiska.pl są podświetlane na złoty kolor.

13 komentarzy

 • Danuta pisze:

  Jest stacja paliw na ul. Wołczyńskiej w odległości ok. 950 m od Hotelu Zacisze i druga na ul Grunwaldzkiej, przy Lidlu, w odległości ok. 800 od Zacisza. Po co nam trzecia stacja? Kolejna, najbliższa stacja paliw jest przy Auchan. 3,8 km. Czy to aż tak daleko? Ludzie opamiętajcie się!

 • Anonim pisze:

  Nikt z Gminy nie staje po stronie Mieszkanców. Mam wrażenie, że to wszystko zostało wcześniej ustalone. Interes społeczny jest zepchnięty na marginalny poziom. Pan Wójt woli robić interesy z ludźmi zamożnymi niż choć raz posłuchać głosu ludzi, którzy mają coś do powiedzenia w tej sprawie! Jestem przeciwko budowie tej stacji!

 • Anonim pisze:

  Zgadzam sie z Anną.Ewidentnie Pan Wójt woli pójść na rękę ludziom zamoznym niż DOSTRZEC POTRZEBY ZWYKLYCH LUDZI.czy o tak wiele prosimy Panie Wojcie?i prosze nie tłumaczyć sie MPZP,bo to nie ma nic do rzeczy.Ludzie nie chcą tej stacji w tym miejscu od samego początku,proszę sie obudzić ,póki jeszcze czas i podjąć właściwe decyzje…

 • Anna pisze:

  Jaka jest potrzeba budowy stacji paliw w tym.miejscu? Zaledwie kilometr dalej już ja mamy. Czy wójt w tej gminie działa na korzysc mieszkańców czy deweloperów i biznesmenów? To jest wieś plewiska a nie centrum Poznania! Jak można pozwolić na taką rozbudowę mieszkaniową w tak małej wsi? Nawet wyjść na spacer nie ma gdzie..brak rowerów, parków etc. Co tu się dzieje??!

 • Anonim pisze:

  Miejmy nadzieje ze nie powstanie

 • P. pisze:

  Zgadzam się w 100% z “pszok”. Też uważam, że nasz punkt zbiórki odpadów to jedna z lepszych inicjatyw jakie ostatnio powstały w Plewiskach i wielu mieszkańców z tego korzysta. Niestety wielu nadal nie korzysta, co widać potem w różnych miejscach, gdzie powstają dzikie wysypiska.
  Co do palenia odpadami, to brak słów, ostatnio aż mnie zamurowało jak wyszedłem wieczorem, widoczność ograniczona była do 20 metrów i to nie była mgła.
  Czy ktoś widział chociaż jeden patrol straży gminnej, która kontrolowałaby jakość materiałów opałowych. W mediach ciągle o tym mowa, inne straże kontrolują, kupują specjalne drony, czujniki itp. U nas jak zwykle nie dzieje się nic, zero inicjatywy, jakby problem nie istniał.

 • pszok pisze:

  skoro tak ładnie przeszliśmy w rozmowie od stacji do palenia śmieci, to chciałbym zauważyć, że prócz cyklicznego odbioru surowców wtórnych, mamy też od jakiegoś roku czy tam dłużej
  – PSZOK. Zachęcam sąsiadów by tam wywozić odpady, a nie nimi palić w piecach.
  Ja rozumiem, że taki piec, wszystko spali, a niektóre śmieci i oleje super podtrzymują ciepło, ale kur..ka litości…. Wieczorami powietrze jest czasami tak ciężkie, że wyjście z psem i nie kasłanie, graniczy z cudem.

  Co do stacji, choć mieszkam w innej części Plewisk, fajnie że powstanie, szkoda że akurat ludziom pod samymi oknami.

 • damian pisze:

  do Bywalec. Jeżeli pali się w piecach śmieciami to powinni to ścigać i dawać po kilka tysięcy mandatów. Nie da się nawet wywietrzyć mieszkania. A co do ocierania się jeden o drugiego to zapytaj władze. Sprzedają każdy kawałek ziemi pod mieszkania, byle tylko kasa z podatków była. Nie ma żadnej infrastruktury drogowej. A jestem ciekaw, czy Twoje mieszkanie jest w sąsiedztwie Zacisza. Na pewno nie, skoro nie masz nic przeciw tej stacji. Myślę, że w Plewiskach można jeszcze wybudować mieszkań do 10-15 tys. mieszkańców, z dwa centra handlowe i do tego nie zapewniając nowych dróg. Na Zielarskim budują kolejne osiedla. Teraz już nie ma jak się tutaj poruszać. A zamiast ronda wstawili beznadziejnie ustawione światła.

 • Ja pisze:

  Ja jestem za myjnią automatyczną 🤔 której brakuje

 • :-) pisze:

  Bywalec,
  Akurat samochody mają najmniejszy udział procentowy w smogu, który mamy. Dlaczego jakość powietrza psuje się drastycznie jak spada temperatura na dworze, właśnie przez to co z kominów leci. Tu nie chodzi, że ma się siedzieć w zimnym, ale zwróć uwagę na to czym palisz i wtedy mielibyśmy czyste powietrze.

 • Ern pisze:

  Proponuje podejść i zobaczyć w jakiej odległości będzie stacja od okien mieszkańców. Ja bym chętnie korzystał z tej stacji bo mam dość blisko ale umówmy się, nie kosztem ludzi tam mieszkających.

 • Anton pisze:

  Teraz jest i stacja i sklepy. I jedna w zupełności wystarczy. Chyba że ta druga będzie tylko po to by było w niedzielę gdzie zakupy zrobić.

 • Bywalec pisze:

  Moim zdaniem mieszkam tutaj od 15 lat dziwi mnie to ze ludzie rzucają sobie kłody pod nogi . Kiedyś takich rzeczy nie było jeden sklep a o stacji mógł człowiek pomarzyć teraz kiedy ludzi przybyło idąc rynkiem ociera sie jeden o drugiego . I jeszcze zle ze stacja ma powstać wciąż robione zdiecia kominom ze dym ale pomyślcie ile wasze samochody dymią po 2 a nawet 3 macie i to też wydziela wasz smog ale nie lepiej zeby człowiek miał zimno …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>