[tt-submit-post-mobile]
Dzień dobry! Dziś jest Poniedziałek, 25 marca 2019 roku
MENU
DSC_0354
środa, 29 sierpnia 2018 roku

Starostowie Dożynek 2018

0
DSC_0354

Zobacz zdjęcia (1)

Zaszczytna rola Starostów Dożynek w tym roku przypada Państwu Magdalenie i Przemysławowi Nowackim z Wir. Pan Przemysław jest prężnym gospodarzem i rolnikiem. Jako najmłodszy z trójki braci szykowany był na to, by na ojcowiźnie kontynuować dzieło rodziców.

Wykształcenie technika – rolnika Pan Przemek poszerzył z biegiem lat o dyplom uczelni ekonomicznej, co niewątpliwie przydaje się w prowadzeniu sporego gospodarstwa. Na miejscu oporządzić musi bowiem 70 ha ziemi, a kilkadziesiąt kilometrów dalej, pod Pniewami – kolejne 50 ha, na których uprawia: zboże, rzepak, kukurydzę i trochę łubinu.

Jak sam mówi, na co dzień doświadcza faktycznego przeskoku cywilizacyjnego w kontekście wyposażenia swojego gospodarstwa. Nowoczesne sprzęty i maszyny rolnicze pozwalają mu być absolutnie samowystarczalnym, nie tylko też ciężko pracować, ale rozwijać zainteresowania, pasje i ambicje pozazawodowe.

Przypomnieć trzeba jego aktywność jako samorządowca podczas dwóch kadencji Rady Gminy Komorniki. Obecne angażuje się w prace Rady Sołeckiej w Wirach. Jest też fanem sportu.

Tegoroczna Starościna – Pani Magdalena Nowacka jest z wykształcenia pedagogiem. Posiada wiedzę i umiejętności zarówno nauczyciela wychowania początkowego jak i wychowawcy penitencjarnego. Państwo Nowaccy mają pięcioro dzieci – trzy córeczki i dwóch synków: 13- letnią Julię, 9- letnią Zosię, 6- letnią Łucję, 4- letniego Jasia i dwulatka- Franka.

Ubiegłoroczne lato dało się rolnikom we znaki. Tegoroczna upalna aura znów skutkowała suszą i niewątpliwymi stratami. Na szczęście gmina nie zapomina o rolniczym trudzie, kłopotach związanych z naturą.

Już 2 września podczas gminnych Dożynek będzie okazja, by uczcić zakończenie zbiorów, pokłonić się naszym rolnikom i podziękować im za ciężką pracę.

źródło: Komorniki.pl

Komentarze (0)

Informujemy, że zgodnie z art. 190a kodeksu karnego podszywanie się pod Redakcję jest przestępstwem. Tożsamość Redakcji podlega ochronie prawa cywilnego zgodnie z art. 23 i 24 kodeksu cywilnego.
Prosimy mieć to na uwadze podczas pisania komentarzy.

Komentarze wystawione przez redakcje Plewiska.pl są podświetlane na złoty kolor.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>