[tt-submit-post-mobile]
Dzień dobry! Dziś jest Wtorek, 7 lutego 2023 roku
MENU
piątek, 9 listopad 2018 roku

Sto akwareli na Stulecie Odzyskania Niepodległości

0
CPIWNICA18

Zobacz zdjęcia (2)

Prace malarskie z VI pleneru w Czeszewie trafią 11.11.18 do Ośrodka Edukacji w Roztoce Ryterskiej. Miłośników sztuki zapraszamy do obejrzenia wystawy.

Temat pleneru: RZEKA w malarstwie i sztuce ziemi. Plener odbył się pod honorowym patronatem Starosty Poznańskiego Jana Grabkowskiego.

„Obszarem działania tegorocznej edycji pleneru w Czeszewie był obszar ziemi, środowisko naturalne. Rzeka, łąka i las jako nieodzowne elementy czeszewskiego pejzażu. Jego walory artystyczne i naturalne miały zachęcić artystów do eksperymentowania i działań o charakterze tradycyjnym i nowatorskim wpływających na realizowane projekty o cechach artystycznych i edukacyjnych. Połączenie malarstwa ze sztuką natury to prowokacja do wydarzeń formalnych w obszarze przestrzeni i w odwrotnym procesie. Pozwoliło to na przekształcenie częściowe środowiska oraz zapis w tradycyjnej technice, wyodrębnienie wizerunków i właściwości ze względu na podjęte zachowanie. Powstało ok 100 prac w technice akwareli oraz pokłosie warsztatów rzeźbiarskich z rzeczy znalezionych w naturze. W tym roku artyści stworzyli kolekcję pocztówek inspirowanych pięknem krajobrazu.”. (JKP)

CPIWNICA18

 

W 2019 roku decyzją artystów odbędzie plener pod hasłem: „MOTYLE”.

Relacja TVP3 2018 – poznan.tvp.pl/38289288/30072018 (START 58 MINUTA).

Z pleneru: poznan.tvp.pl/38347935/rzeka-w-malarstwie

Informacje o poprzednich edycjach:

plewiska.pl/iv-plener-w-czeszewie-pod-haslem-zwierze-lipiec-2016/

www.zpkww.pl/aktualnosci/v-plener-artystyczny-czeszewie-laka-2017-zakonczony/

 

Zapraszamy!

 

Komentarze (0)

Informujemy, że zgodnie z art. 190a kodeksu karnego podszywanie się pod Redakcję jest przestępstwem. Tożsamość Redakcji podlega ochronie prawa cywilnego zgodnie z art. 23 i 24 kodeksu cywilnego.
Prosimy mieć to na uwadze podczas pisania komentarzy.

Komentarze wystawione przez redakcje Plewiska.pl są podświetlane na złoty kolor.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>