Oświadczam, że jestem właścicielem lub mam pełne prawa do korzystania z publikowanego zdjęcia.
Dzień dobry! Dziś jest Sobota, 21 lipca 2018 roku
MENU
czwartek, 10 sierpnia 2017 roku

Studzienki odprowadzające wodę deszczową – List od mieszkanki

7
sheet-1699014_1280

Zobacz zdjęcia (1)

Szanowni Państwo,
zwracam się z uprzejmą prośbą o zwrócenie uwagi na powtarzający się w Plewiskach problem, a występujący po obfitych opadach deszczu. W dniu dzisiejszym ok. godz. 6.30 na skrzyżowaniu ulic Szafranowej i Koperkowej oraz Szafranowej i Kminkowej poziom wody miejscami wynosił 30-40 cm! Nie można było wsiąść do zaparkowanych samochodów czy przejechać rowerem.
Przebudowa wraz z wykonaniem sieci kanalizacji deszczowej na ul. Szafranowej (i wielu innych) w Plewiskach jest priorytetem!  Czy Samorząd tego nie widzi?”
Pozdrawiam
M. – mieszkanka Plewisk
sheet-1699014_1280

Komentarze (7)

Informujemy, że zgodnie z art. 190a kodeksu karnego podszywanie się pod Redakcję jest przestępstwem. Tożsamość Redakcji podlega ochronie prawa cywilnego zgodnie z art. 23 i 24 kodeksu cywilnego.
Prosimy mieć to na uwadze podczas pisania komentarzy.

Komentarze wystawione przez redakcje Plewiska.pl są podświetlane na złoty kolor.

7 komentarzy

 • Xawery pisze:

  Dzień dobry, Nie przerzucajmy się po raz kolejny kto dłużej mieszka albo co należy brać pod uwagę biorąc pod uwagę kupno mieszkania. Nikt o zdrowych zmysłach nie kupowałby pewnie mieszkania które albo będzie regularnie podmywane przez wodę albo gdzie w ogródku woda po każdym deszczu będzie “stała”. Musimy jako mieszkańcy Plewisk wprowadzić nową jakość i sobie pomagać.
  Skoro ustaliliśmy, że większość z nas składając PIT do I US wpisuje miejsce zamieszkania Plewiska – dokłada się do naszego budżetu. Deszcz na Zielarskim taki sam pada przy Parku, ale ścieka przez Koperkową do Szafranowej. Tam mieszkają ludzie, którym woda kilka kilkanaście razy w roku zalewa mieszkania, samochody i dodatkowo wybija z gulików “świństwa”. Nie mogą tamtędy przejeżdżać samochody mieszkańców tego rewiru, ale także przejeżdżający z innych ulic. Pytanie do Państwa – czy składaliście może kiedyś naw swoich ulicach pisma w tej sprawie. Jeśli tak to do kogo, z jakim powodzeniem.

 • Tomek pisze:

  Żeby płacić podatki nie trzeba nawet się przemeldowywać. Po prostu składasz PITa w Pierwszym US w Poznaniu wpisując miejsce zamieszkania Plewiska.

 • Anonim pisze:

  Gorzej jak domy czy mieszkania zalewa, a Szanowni Deweloperzy maja to gdzieś i takich reklamacji juz uwzględnić nie chcą, a na ulicy mijają z uśmiechem bo pieniążki zostały zgarnięte. Ulica tez oczywiście jest priorytetem, ale są miejsca na Plewiskach gdzie woda wdziera sie do mieszkań, mieszkańcy apelują do Gminy o pomoc w realizacji kanalizacji deszczowej na ulicach, żeby ratować własne mienie, niestety taka procedura trwa bardzo dlugo, niektore przepisy sa wrecz absurdalne i blokuja wszelkie racjonalne rozwiazania… Wydaje mi sie ze nie wszytskie drogi budowala gmina, na Zielarskim z tego co wiem czesc dróg robil developer czy sie myle? Mieszkam od X lat na Plewiskach, (akurat nie na osiedlu o ktorym wspomnialam) Osiedle to miało drogi (te główniejsze) już od samego praktycznie początku, nie wiem jak bylo z nowszymi? Temat odwodnienia na Plewiskach to temat rzeka, ciagnie sie conajmniej 20 lat… -,- wiedza o tym wszyscy rdzenni mieszkancy Plewisk

 • EGW pisze:

  tak sobie patrzę na naszą Gminę i porównuję z innymi…. sporo się dzieje i nie powinniśmy narzekać… te wszystkie inwestycje finansowane są z naszych podatków… niech każdy mieszkaniec, a zwłaszcza ci narzekający, spojrzy na swoje rozliczenia podatkowe… gdzie swoje podatki odprowadza? a może wreszcie trzeba się zameldować w gminie, w której się mieszka i korzysta z całej infrastruktury? a może zakupy powinno się robić też “u nas”, a nie po drodze, gdzieś w innych gminach…. może warto wspierać miejscową przedsiębiorczość? to wszystko zasila naszą (gminną) kasę…. z tego będą kolejne inwestycje….

 • K. pisze:

  Rozwój infrastruktury w Gminie Komorniki jest rozpisany na lata 2017-2025 więc przystępując do zakupu lub artykułując niezadowolenie, warto do niego zajrzeć. Moja odpowiedź podyktowana jest tym, że wiele osób narzeka i wyraża swoje znacznie oczekiwania specjalnego traktowania AKURAT ich ulicy, wykraczające poza wspomniane plany modernizacji. Postawa płacę podatki = wymagam, zabawny optymizm skazany na porażkę w polskich realiach, ale marzyć nikt nikomu nie zabroni.

 • Aleksandra pisze:

  K – podatki są od tego ,żeby polepszać komfort mieszkańców np. poprzez rozwój infrastruktury. Wg. twojego egoistycznego toku myślenia: mnie dobrze a inni mnie nie interesują. Pamietaj, że twoja “infrastruktura” kiedyś się zużyje- i co? Nie będziesz się domagał jej rewitalizacji?

 • K. pisze:

  Kupujac lokum warto brać pod uwagę otaczającą infrastrukturę, a nie cieszyć sie z okazyjnej ceny względem innych cywilizowanych ulic i narzekać potem na los😊 Pozdrowienia dla “Oburzonych”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>