[tt-submit-post-mobile]
Dzień dobry! Dziś jest Poniedziałek, 15 października 2018 roku
MENU
czwartek, 26 października 2017 roku

Sygnalizacja świetlna w Plewiskach

9
traffic-light-1360645_1920

Zobacz zdjęcia (1)

Do Redakcji wpłynął kolejny ciekawy list od mieszkanki.

“Witam. Mieszkam na ulicy Północnej w Plewiskach. Dowożę dziecko do nowej szkoły. Czy nikt nie zauważył że światła z ul. Grunwaldzką mogłyby być inteligentne. Nie wiem czy to drogi system. Rano tworzy się korek aż do ulicy Zielarskiej, ponieważ blokuje czerwone światło na skrzyżowaniu z Grunwaldzką, a na Grunwaldzkiej ani jednego samochodu. Owszem od kiedy są tam światła i przebudowano to skrzyżowanie jest tam bezpieczniej( wcześniej to był plac gdzie każdy poruszał się jak chciał). Ale stanie na czerwonym świetle na pustej drodze w korku- to pomyłka . Dziwię się że mieszkańcy osiedla nic z tym nie zrobili.

Pozdrawiam Mieszkanka”

Drodzy czytelnicy czy Wy także odczuliście utrudnienia związane z działaniem sygnalizacji?

traffic-light-1360645_1920

Komentarze (9)

Informujemy, że zgodnie z art. 190a kodeksu karnego podszywanie się pod Redakcję jest przestępstwem. Tożsamość Redakcji podlega ochronie prawa cywilnego zgodnie z art. 23 i 24 kodeksu cywilnego.
Prosimy mieć to na uwadze podczas pisania komentarzy.

Komentarze wystawione przez redakcje Plewiska.pl są podświetlane na złoty kolor.

9 komentarzy

 • Marek pisze:

  Witam
  Dlaczego światła na tym.skrzyzowaniu są tak wcześnie włączane i tak późno wyłączane. Dopiero przed godziną 7 zaczyna się jakikolwiek ruch, a po 20 zanika. Po 6 stoję jak baran na czerwonym a wokół pusto.tak samo wieczorem. Kto to ustawiał, kto to kontroluje.

 • marek pisze:

  witam,
  Fakt.rano światła włączją ok. 5.30. Tylko po co? Ja wyjeżdżam z Miętowej kilka minut po 6 i w większości przypadków na Grunwaldzkiej jest pusto. Więc dlaczego nie włączają ich ok 7. Są tam przecież kamery więc można zweryfikować ruch. taka sama sytuacja w godzinach wieczornych. Miało tan być rondo, ale tak jak ze ścieżkami rowerowymi ktoś był mądrzejszy. Ważniejsze są parkingi przy posesjach z podwórkami.

 • Plewiszczanin pisze:

  Jak już piszemy o światłach to mam propozycje na skrzyżowanie Grunwaldzkiej z Kolejowa.
  Ulica Kolejowa powinna mieć tym razem światła razem a Grunwaldzka raz z jednej strony a raz z drugiej.
  Z Grunwaldzkiej (od strony Poznania) bardzo dużo samochodów skręca w lewo ,a tym samym blokuje przejazd.
  Znowu Kolejowa nie ma takiego dużego ruchu raczej wszyscy jadą na wprost.

 • Plewiszczanka pisze:

  Do Tulio o 5 nad ranem codziennie , to palą się żółte światła .

 • Tulio pisze:

  Sygnalizacja ta to porażka. Mi się osobiście zdarzyło stać na czerwonym świetle, jako kierowca, w niedzielę o 5 rano, kiedy w całym mym otoczeniu nie było żywej duszy. Na przejściu dla pieszych świeciło się rzecz jasna zielone!! Te światła powinny być wyłączane na weekendy i w środku tygodnia w godzinach 22-6.

 • system pisze:

  nic nie będziemy zmieniać, po otwarciu Grunwaldzkiej w obu kierunkach wszystko wróci do normy, tzn korki będą również na Grunwaldzkiej

 • Wivi pisze:

  Wkrótce otworzą Grunwaldzka i juz tak pusto nie będzie

 • mieszkanka Plewisk pisze:

  mieszkam rowniez na Północnej i korzystajac z tej sygnalizacji jako osoba piesza i jako kierowca musze stwierdzic ze sygnalizacja jest prawdopodobnie zle ustawiona i zmienia sie zbyt wolno,natomiast wprowadzenie tzw inteligentnej sygnalizacji wprowadziloby konflikt miedzy kierowcami a pieszymi

 • Intelygent nie z mosiny pisze:

  nie wiem, na ile by pomógł taki system, bo od kiedy zamontowano ITS w Poznaniu, to stoję na wszystkich światłach na Grunwaldzkiej. Więc może lepiej by nic nie zmieniali.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>