[tt-submit-post-mobile]
Dzień dobry! Dziś jest Wtorek, 18 czerwca 2019 roku
MENU
apples-business-buy-95425
środa, 1 sierpnia 2018 roku

Targ w Plewiskach

9
apples-business-buy-95425

Zobacz zdjęcia (1)

Jakiś czas temu powstał pomysł, aby zorganizować targ w Plewiskach. Jednak dopiero teraz, kiedy dwoje mieszkańców – Marta Pastusiak i Marcin Wolski, postanowiło wziąć sprawy w swoje ręce, działania nabrały tempa. Odbyło się już spotkanie z Wójtem, który zaproponował dwie lokalizacje, w których można by było zorganizować targ oraz podopowiedział, aby projekt zgłosić do Budżetu Obywatleskiego 2019.

Według planu na Plewiszczańskim Targu będzie można kupić naturalne produkty regionalne, ciasta, wędliny, produkty rolnicze oraz rękodzieło i kwiaty. Jest przewidziana również strefa, w której będzie można zjeść dania przygotowane na miejscu, jak również strefa zabaw dla dzieci.  Targ ma być organizowany w każdą sobotę lub niedzielę w godzinach 9:00 – 16:00. Organizatorzy obiecują, że wystawcy będą starannie dobierani, tak aby jakość zawsze była na wysokim poziomie.

Pomysł jest bardzo ciekawy, a mieszkańcy przyjęli go bardzo optymistycznie. Świadczy o tym kilkaset odpowiedzi od ludzi zainteresowanych zakupami oraz sprzedażą.

Plewiszczański Targ ma już swoją stronę, na której na bieżąco pojawiają się informacje www.facebook.com/PlewiszczanskiTarg/

Komentarze (9)

Informujemy, że zgodnie z art. 190a kodeksu karnego podszywanie się pod Redakcję jest przestępstwem. Tożsamość Redakcji podlega ochronie prawa cywilnego zgodnie z art. 23 i 24 kodeksu cywilnego.
Prosimy mieć to na uwadze podczas pisania komentarzy.

Komentarze wystawione przez redakcje Plewiska.pl są podświetlane na złoty kolor.

9 komentarzy

 • Plewiszczanka pisze:

  Ul . Miętowa na przeciwko NÓŻ I WIDELEC ma powstać ma targowisko .

 • o pisze:

  pewnie przy kościele na tej zieleni?

 • Plewiszczanka pisze:

  Miejsce na targ na ul Miętowej :)

 • o pisze:

  Anonim ma rację. To byłoby idealne. Wtedy każdy by zdążył zrobić zakupy:) rano szlabany zamykają co 5- 10 min więc sporo ludzi by skorzystało :) W sumie, Marta i Marcin, nie przejmujcie się, jakąkolwiek lokalizację wybierzecie i tak nie dogodzicie wszystkim 😛 Priorytetem dla mnie będą ceny :) bo np teraz w warzywniaku pomidor malinowy to 5,50 a w biedronce 3,70. Polski (nie chiński:) pachnie, smaczny, w niczym nie gorszy. Sam często jestem świadkiem, jak przed pracą wjeżdżam do biedronki o 7:00, to przede mną jakiś biznesmen, pewnie z jakiegoś eko warzywniaka, kupuje kartonami owoce, warzywa (z promocji) na fakturkę.

 • Anonim pisze:

  Najlepiej gdzieś tuż przy przejeździe kolejowym. Stojący na rogatkach chętnie wybiorą się na zakupy soczystych owoców ! Po czym jeśli nie załapią się na pierwszą turę otwarcia szlabanu wyjdą powtórnie zakupić warzywa!!!

 • ceny pisze:

  ok, na razie wszystko super wygląda i życzę powodzenia, trzymając kciuki. Byle tylko ceny były na tyle niskie, by ludzie chcieli tam kupować. Bo niektóre warzywa/owoce w obecnych Plewiskowych warzywniakach zniechęcają mnie skutecznie do zakupów.

 • Sąsiad pisze:

  A te możliwe lokalizacje, to gdzie?

 • Agi pisze:

  Genialna wiadomość! Marzyłam o tym! Tego właśnie brakowało w Plewiskach!

 • Piotr pisze:

  Tak samo Wójt poinformował na stronie gminy, w dziale Zapytaj Wójta informacje o planowanych zmianach w komunikacji autobusowej na terenie Plewisk. Na stronie Gminy w odpowiedziach na pytania do wójta oraz na BIPie można znaleźć wiele informacji o planowanych inwestycjach w gminie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>