[tt-submit-post-mobile]
Dzień dobry! Dziś jest Wtorek, 6 czerwca 2023 roku
MENU

Autobusy ZTM

Powrót

Ten wpis zawiera 10 odpowiedzi, ma 1 głos, ostatni odpowiedział  Pytek 3 lat, 10 miesięce temu.

 • Autor
  Wpisy
 • #53146 Odpowiedź

  Wojtek

  Autobus nr 710 – GÓRCZYN – Głogowska – Opłotki – Sycowska – Trzebińska – Plewiska/Fabianowska – Plewiska/Skryta – Plewiska/Grunwaldzka – Plewiska/Szkolna – PLEWISKA KOŚCIÓŁ
  od poniedziałku do piątku 14 kursów dziennie co ok. 1 – 1,5 godziny
  w soboty, niedziele i święta nie kursuje

  Autobus nr 716 – JUNIKOWO – Grunwaldzka – Plewiska/Grunwaldzka – Plewiska/Szkolna – Komorniki/Ks. Malinowskiego – Komorniki/Polna – Głuchowo/Komornicka – Głuchowo/Stawna – GŁUCHOWO STAWNA
  od poniedziałku do piątku 27 kursów dziennie – co ok. 45 minut
  w soboty niedziele i święta 18 kursów dziennie – co ok. godzinę

  Czy to nie jest za mało połączeń na tak dynamicznie rozwijającą się miejscowość?
  Czy trasy tych autobusów są właściwie zaplanowane?

  Osobiście uważam, że częstotliwość kursowania autobusu 710 w ogóle nie zachęca do korzystania z komunikacji podmiejskiej. Natomiast problem linii 716 to przejazd kolejowy i brak wiaduktu. Częstotliwość też nie jest rewelacyjna. Do tego punkt przesiadkowy przy cmentarzu Junikowo nie jest optymalny – tylko 2 linie tramwajowe.
  Pod tym względem nieporównywalnie lepiej mają mieszkańcy innych gmin podpoznańskich, których autobusy podmiejskie dojeżdżają do Ronda Śródka, Ronda Rataje, czy też samego centrum miasta (np. linia 603 z Lubonia dojeżdża na Plac Bernardyński, a linia 905 z Chludowa i Suchego Lasu pętlę swoją ma przy dworcu Poznań Główny).

  #54140 Odpowiedź

  mielka

  bbPress ANTISPAM: Referrer: Wiele osób korzysta z autobusu linii 716. Niestety kursy są rzadkie, przez przejazd kolejowy ciezko sie przedostac, mimo zwiększenia częśtotliwosci w godzinach największego “ruchu”, autobusy bardzo czesto sie spozniają (zwłaszcza kursy między 16.00 a 17.00). Najgorzej sytuacja wygląda w soboty i niedziele kiedy to kursuje busik a nie autobus- nie ma mowy żeby wsiadła do niego kobieta z dzieckiem i wózkiem… to byłby cud- zatem dla takiej mieszkanki Plewisk (z wózkiem – a jest nas naprawdę sporo!!!)to brak komunikacji między wsią a Poznaniem !!!

  #54483 Odpowiedź

  Monika

  autobus 716 w godzinach szczytu (7-8/15-16) jest za mały, przy końcu trasy nie ma miejsca, żeby do niego wsiąść. Dorosły da sobie radę, ale dziecko w wieku szkolnym – niekoniecznie. Niestety dla mojej córki jest to niesamowity stres, bo nigdy nie wie czy jadąc do szkoły zmieści się czy nie w autokarze. W tym wieku takie problemy – ŚMIESZNE

  #54561 Odpowiedź

  ABC

  716 – zbyt rzadko i stoi w korkach – można by pomyśleć o dołożeniu dodatkowych kursów na odcinku do Głuchowa, bądź zamknąć w pętli Komorniki Malinowskiego – Polna – Głuchowo – Kolumba i powrót Szkolną do Plewisk
  710 – zbyt rzadko oraz busik, który uniemożliwia jazdę z wózkiem, poza tym trasa mogła by być inna – ze Skrytej autobus mógłby skręcać w prawo w Fabianowską a potem w lewo w Kolejową i dalej przez Auchan na Górczyn (wtedy linia 710 by była typowo “plewiskowa”
  80 – trasa mogłaby być zmieniona – przy Sycowskiej w Poznaniu autobus powinien skręcać w Trzebińską, następnie Fabianowską powinien jechać do ul. Kolejowej, skąd mógłby jechać wyremontowaną Kolejową do Auchan (minimalnie dłuższa trasa, a obsługuje dużą ilość mieszkańców okolic ul. Fabianowskiej i Kolejowej, którzy teraz mają zbyt daleko do jakiegokolwiek przystanku (odległość powyżej 500m).

  #54863 Odpowiedź

  Iza

  Linia 710 fatalna busik, w którym jak siedzisz to ok, ale stojąc dojechać na Górczyn to cud. Nie ma się czego trzymać, wszystko się trzęsie, busikiem rzuca, przy porannym tłoku jest to niesamowicie niebezpieczna podróż :-( przy nawet drobnej stłuczce, aż boję się pomyśleć o konsekwencjach dla pasażerów. A o ilości linii i ich częstotliwości to nawet nie chce się pisać… Komunikacja w Plewiskach to żart nie komunikacjia. Brak dbałości o tą część gminy.

  #54899 Odpowiedź

  mala

  Komunikacja w plewiskach to jakas totalna porazka!! Dlaczego nikt jeszcze nie zadbal o to?? PRzeciez to praktycznei Poznan, a komunikacja jak na jakims totalnym zadupiu…

  #55188 Odpowiedź

  Blanka walcząca

  Plewiska są praktycznie odcięte komunikacyjnie od Poznania.

  Autobus 716, którym jeżdżę rzadko (zostawiam rower na Junikowie lub podjeżdżam autem, bo wybierając autobus, który często utyka w korku przez przejazd kolejowy i który musi włączyć się do ruchu przy ulicy Wołczyńskiej, spóźniałabym się wszędzie!), powinien mieć więcej kursów, czasami jest tam za tłoczno.

  Autobus 710 na Górczyn, który uwielbiam ze względu na brak korków i szybki przejazd, i którym częściej dojeżdżam do Poznania powinien mieć zdecydowanie więcej kursów! Tym bardziej w weekendy! W soboty kursuje tylko do godziny 15.00, natomiast w niedzielę wcale! Jest to dla mnie duże utrudnienie gdy wracam z zajęć, dla innych mieszkańców z pewnością również. Weźmy pod uwagę chociaż pracowników sklepów w/przy Auchanie – w weekendy nie mają dojazdu z Plewisk.

  W Plewiskach buduje się też wiele okropnych bloków i zanika zieleń – będzie coraz więcej ludzi, ale czy kursów i autobusów też? To pytanie zostawiam bez odpowiedzi…

  #57255 Odpowiedź

  Polak

  Jakiś skrajnie upośledzony czlowiek ukladal te linie! Pomyslal ktos o ludziach ktorzy pracują w Wirach i Plewiskach i Przezmierowie? Dlaczego nie ma połaczenia Przezmierowo-Plewiska-Wiry ? tylko wszyscy muszą jechac przez centrum zakorkowanego Poznania? czy to po to by rżnąc po kieszeni biednych ludzi za kolejne bilety ? Katastrofa.

  #57266 Odpowiedź

  autobusy

  Przydała by się linia Tarnowo Podgórne – Sady – Swadzim – Przeźmierowo – Skórzewo – Plewiska – Komorniki – Luboń – Poznań Dębiec.
  Fajnie by było, gdyby np. linia 710 miała też inną trasę : z Górczyna przez M1 i Sycowską mogłaby prowadzić w Plewiskach ul. Fabianowską do Kolejowej (lub Szkolnej) a następnie Kolejową do Skórzewa, Złotowską w Poznaniu, Bukowską do pętli na Ogrodach albo Bukowską do Kaponiery (wykorzystując tamtejsze buspasy).

  Kiedyś 116 (obecnie 716) jeździł na Górczyn, czyli ładnie dowoził zarówno na pętlę na Junikowie, jak i do autobusów na Bułgarskiej oraz kilku innych miejsc przesiadkowych. Po zmianach autobusy podmiejskie dowożą tylko do pętli na Junikowie i pętli na Górczynie, co sprawia, że niektórzy mają jeszcze więcej przesiadek, niż mieli dawniej.
  Podobnie autobus 77 dojeżdżał kiedyś do przejazdu kolejowego na Grunwaldzkiej, teraz dojeżdża tylko do pętli na Junikowie.

  #64412 Odpowiedź

  Łukasz

  Czy sytuacja dotycząca.komunikacji zmieniła.się?

  #67939 Odpowiedź

  Pytek

  czy to forum już nie działa?

Szybka odpowiedź