[tt-submit-post-mobile]
Dzień dobry! Dziś jest Wtorek, 6 czerwca 2023 roku
MENU

Pytania do Wójta

Powrót

Ten wpis zawiera 27 odpowiedzi, ma 1 głos, ostatni odpowiedział  Miki 5 lat, 4 miesięce temu.

 • Autor
  Wpisy
 • #50983 Odpowiedź

  Kosio

  Proponuję nowy temat, a mianowicie zamieszczenie pytań, które jako mieszkańcy gminy zamieszczacie na stronie komorniki.pl Niestety, ale część pytań, pewnie tych trudnych, niekiedy niewygodnych nie znajduje się na oficjalnej liście i mieszkańcy nie uzyskują na odpowiedzi.

  #50984 Odpowiedź

  Kosio

  Wątek otworzę jako pierwszy pytaniem, które wysłałem za pośrednictwem formularza na stronie komorniki.pl. Mam nadzieję, że już w lutym uzyskam odpowiedz :)

  Szanowny Panie Wójcie,

  Uprzejmie proszę o podanie informacji w jaki sposób rozkładają się podatkowe dochody gminy Komorniki [sam PIT to łącznie 30 264 797zł, 34,16% całego budżetu gminy] w rozbiciu na poszczególnie wsie gminy Komorniki. Jednocześnie proszę o informacje jak procentowo rozkładają się wydatki na poszczególne wsie gminy Komorniki.

  #51016 Odpowiedź

  PanKracy

  Wójt nie odpowiedział,
  ale na stronach komorniki.pl ukazała się broszurka:
  “Finanse Gminy Komorniki na rok 2015 w pigułce”:
  http://www.komorniki.pl/asp/pliki/aktualnosci_2015/finanse_2015.pdf
  oraz część informacji jest w Nowinach Komornickich:
  http://www.komorniki.pl/asp/pliki/aktualnosci/nk_01_2015.pdf

  Z danych z broszurki można sobie oszacować, jakie wydatki idą na jaką wieś głównie w zakresie realizacji III etapu Programu Budowy Dróg Gminnych zaplanowanego na lata 2015 – 2018 oraz inwestycjach w infrastrukturę oświatową.
  Danych o przychodach z podatku nie ma… i nie wiem, czy takie są gdziekolwiek dostępne poza urzędami skarbowymi (może gmina ma, ale nie chce pokazać).

  Swoją drogą liczba zameldowanych mieszkańców na pobyt stały w gminie Komorniki: 23 285 osób (dane z 31 grudnia 2014 r.) z tego wg szacunków połowa może mieszkać w Plewiskach.
  Inwestycji infrastrukturalnych w Plewiskach jest całkiem dużo, jednak oczekiwania są dużo większe. Z drugiej strony gmina powinna trochę przystopować rozrost tej wioski, bo Plewiska rozrastają się trochę za szybko, a za tym idą problemy z rozwojem infrastruktury i nie tylko o drogi i kanalizację chodzi, ale także o szkoły, które w obecnie są za małe, a za kilka lat, gdy dynamika wzrostu ilości mieszkańców się zmniejszy, mogą się okazać za duże.

  #51041 Odpowiedź

  Michalina

  Odnośnie pytań do Wójta…to i ja mam mieszane uczucia i jakoś dziwi mnie to. Ja pytałam o działanie Przychodni a Komornikach – a raczej niezbyt miłe (żeby nie powiedzieć przekleństwem)zachowanie jednej z pań – o której głośno nieraz już było-odbierającej telefon w celu rejestracji po….ponad godzinie i z zażenowaniem, że ktoś raczy dzwonić od rana by się dostać do lekarza. Do dziś nie otrzymałam odpowiedzi na pytanie, nawet na maila…No cóż, może tylko jednak się odpowiada na pytanie MIŁE a resztę się odrzuca…

  #51085 Odpowiedź

  Kosio

  @PanKracy – budżet jest oczywiście dostępny na stronie Komornik i dostępny dla każdego, ale mnie interesuje krótkie zestawienie > ile konkretnie do budżetu “wchodzi” od mieszkańców Plewisk, a ile otrzymują zwrotnie.

  @Michalina właśnie dlatego otworzyłem ten wątek,żeby wszyscy Ci, którzy zadają mniej wygodne pytania na stronie komornki .pl i nie mogą liczyć na odpowiedz….. Niech inni sobie poczytają

  #51086 Odpowiedź

  fkjdsgl jgj

  Ja również zadałam pytanie Wójtowi i to dwukrotnie – odpowiedzi brak

  #51087 Odpowiedź

  Kosio

  @ fkjdsgl jgj Zamieść pytanie na tym forum. Jak nazbiera się ich więcej to zadamy Wójtowi hurtem….

  #51089 Odpowiedź

  ewa

  Po co gminie i radnym zależy na większej kasie w budżecie?.Ja mówię NIE, bo wójt zatrudnia a cała rada gminy akceptuje nepotyzm wójta i nie tylko. Może dodatkowa kasa jest potrzebna na kolejne etaty?W nowej siedzibie pewnie się zmieszczą. Ulica na której mieszka “gminna skarbonka” jest długa i nie każdy sąsiad i członek rodziny ma pracę w urzędzie lub jednostce podległej: np. gosir czy gok? STOP!!!Nepotyzmu jest za wiele. Nie będę się meldować żeby moje pieniądze szły na taki cel, w inne sensowne nie wierzę.

  #51092 Odpowiedź

  PanKracy

  @Kosio -> byłoby to ciekawe zestawienie, jednak nie wiem, na ile użyteczne, bo dochody, to nie tylko PITy, ale także CITy i podatki od nieruchomości, a w mniejszym już stopniu podatek rolny i nie zawsze potrzeby inwestycyjne (bo domyślam się, że do tego zmierzasz), są równoznaczne z tym, skąd pochodzą pieniądze. (choć akurat w przypadku Plewisk można podejrzewać, że wpływy z PITów mogą być całkiem spore).

  #51098 Odpowiedź

  Kosio

  @Pan Kracy – dlatego też w moim pytaniu do wójta zapytałem o dochody z podatków ogólnie, a nie tylko PIT.

  #51137 Odpowiedź

  Kosio

  Kolejne pytanie zadane wójtowi na stronie komorniki.pl [zobaczymy czy uzyskamy odpowiedz].

  “Szanowny Panie Wójcie,
  Czy gmina przewiduje poszerzenie ulicy Kolejowej w Plewiskach u zbiegu Kolejowej i Sycowskiej [w stronę AUCHAN]. W godzinach szczytu odcinek ten potwornie się korkuje i jest bardzo utrudniony prawoskręt [w stronę ul. Fabianowskiej w Komornikach]. Wprawdzie ktoś [czyżby gmina?] na odcinku około 100metrów poszerzył pobocze, dzięki czemu w ekstremalnych warunkach, ale jednak – można zjechać w prawo, ale aż się prosi o normalną nawierzchnię czy choćby przyzwoite utwardzenie. Czy gmina planuje coś w tym zakresie ?”

  #51185 Odpowiedź

  PanKracy

  @Kosio
  Formalnie ulica Kolejowa krzyżuje się z ulicą Fabianowską, bo ulica Sycowska zaczyna się kawałek dalej, już w Poznaniu :-)
  Tym nie mniej pytanie należałoby rozszerzyć o sugestię budowy ronda na skrzyżowaniu ulic Kolejowej i Fabianowskiej w Komornikach oraz o budowę drogi pieszo-rowerowej wzdłuż ul. Kolejowej.
  Podobny problem jest na skrzyżowaniu ulic Fabianowskiej, Matowej i Gottlieba Daimlera (koło MB Poznań – Mercedes) w Komornikach. Wyjazd z Fabianowskiej od strony ulicy Wiśniowej nie należy do łatwych.
  Tylko rondo w tych miejscach (a miejsce na ronda są)

  #51191 Odpowiedź

  Bebilon

  Może coś się zmieni. Je też nie dostałem odpowiedzi odnośnie pytania o drogi. No, ale podobno jest ktoś “nowy” od komunikacji i ma być miód malina. Mają robić jakieś konsultacje!Ma być od komunikacji wójt – mieszkańcy. Właśnie chyba ma odpowiadać na pytania, może więc coś się zmieni.

  #51192 Odpowiedź

  edek

  co z słupami energetycznymi na chodinku wzdłuż Fabianowskiej, wózkiem nie idzie przejechać, część znajduje się na wjazdach do posesji ???

  #51214 Odpowiedź

  Kosio

  Mamy kolejną serie odpowiedzi Wójta na nowe pytania mieszkańców. Niestety zamieszczone powyżej pytania nie doczekały się odpowiedzi :(

Szybka odpowiedź