[tt-submit-post-mobile]
Dzień dobry! Dziś jest Poniedziałek, 21 października 2019 roku
MENU

Społecznie dla Plewisk

Powrót

Ten wpis zawiera 3 odpowiedzi, ma 1 głos, ostatni odpowiedział  Cezar 4 lat, 4 miesięce temu.

 • Autor
  Wpisy
 • #52445 Odpowiedź

  Cezar

  Witam wszystkich Plewiszczaków ! :)
  Z powodu nadmiaru w ostatnim czasie wolnego czasu, pomyślałem czy nie zacząć w jakiś nawet minimalny sposób aktywizować życia społecznego w gminie. Chodzi mi o pytanie mieszkańców Plewiska o to czego im najbardziej tu brakuje, jak chcieliby żeby zabudowywano wolne tereny, kto jest przez gminę najbardziej pomijany, co do dzieci i młodzieży, a nawet pójść o krok dalej i próbować stworzyć w gminie Budżet Obywatelski. Wielokrotnie już na tym forum, przy akcjach tj. Podwórko NIVEA pokazaliśmy ,że potrafimy się zorganizować w jakimś konkretnym celu. Dlaczego nie wykorzystać naszego potencjału, w jeszcze bardziej ambitnej formie – przyczynić się do zrobienia czegoś dla Plewisk, obecnych i przyszłych mieszkańców. Co Wy o tym sądzicie?

  #52446 Odpowiedź

  Wojtek

  Poczytaj forum – tam masz gotowe pomysły.
  Generalnie mieszkańcy Plewisk chcą:
  – więcej zieleni i parków oraz placów zabaw
  – dróg rowerowych i szerszych chodników
  – aquaparku
  – lasu oddzielającego od autostrady A2 i ekspresówki S11
  – szybszej budowy dróg
  – zablokowania budownictwa wielorodzinnego i ograniczenia ilości inwestycji deweloperskich

  Przede wszystkim jednak nie chcą przyłączenia do Poznania a co za tym idzie, nie chcą tutaj gęstej zabudowy i zabetonowania każdego najmniejszego skrawka wioski

  #52448 Odpowiedź

  Wojtek

  Jedno, co jeszcze w miarę wychodzi w Plewiskach, to że część przemysłowa jest ulokowana poza wioską.

  #52452 Odpowiedź

  Cezar

  Czytałem forum, a poza tym sam wiem czego chcą mieszkańcy ,ale chodziło mi o to żeby wyjść do ludzi i trochę ich samych przejąć tym problemem, że mogą coś sami zrobić, mieć wpływ na to co się dzieje, a może poza ww. problemami, ktoś ma coś o czym nikt z forumowiczów nie pomyślał. Nie obraź się ,ale ilość osób na forum to nie jest aż taki duży procent wszystkich co tu mieszkają. Trzeba zacząć działać szerzej niż tylko na forum i uprawiać sztukę dla sztuki przez niektórych uczestników “życia publicznego Plewisk”.
  Nie mniej dziękuję za ww. pomysły :)

Szybka odpowiedź