[tt-submit-post-mobile]
Dzień dobry! Dziś jest Poniedziałek, 15 października 2018 roku
MENU
piątek, 10 listopada 2017 roku

*AKTUALIZACJA Uwaga – Zmiana organizacji ruchu.

3

UWAGA AKTUALIZACJA

Dodano: 17.11.2017

W uzupełnieniu powyższego komunikatu informujemy, że:

W zakresie zadania inwestycyjnego pn. „Przebudowa ul. Szkolnej na odcinku od ul. Fabianowskiej do ul. Grunwaldzkiej w m. Plewiska w ciągu DP 2387P” wykonane zostaną:

– kolektor kanalizacji deszczowej, który poza odprowadzeniem wody z ul. Szkolnej będzie pełnił funkcję łączącą kolektor w ul. Fabianowskiej z kolektorem w ul. Grunwaldzkiej,

– odtworzenie nawierzchni poprzez wykonanie nakładki bitumicznej na ul. Szkolnej na odcinku od ul. Fabianowskiej do ul. Grunwaldzkiej,

– chodnik na odcinku od posesji nr 47 do posesji nr 69.

Obecnie obowiązująca Tymczasowa Organizacja Ruchu wprowadzona została w związku z wykonywaniem I etapu kolektora kanalizacji deszczowej (bez wpustów). Dzięki wykorzystaniu bezwykopowej technologii ułożenia rur kanalizacyjnych fi 800mm tzw. mikrotunelingu, możliwe jest utrzymanie ruchu na ul. Szkolnej w kierunku Komornik i zachowanie możliwości wjazdu na ul. Fabianowską z ul. Szkolnej, a także maksymalne skrócenie czasu uciążliwości powodowanej przez wykonywane roboty budowlane. W przypadku wykonywania powyższego zakresu metodą wykopową, przy warunkach gruntowo wodnych panujących na terenie inwestycji,  konieczne było by zamknięcie skrzyżowania ul. Szkolnej z ul. Fabianowską, a także zamknięcie ul. Szkolnej w obu kierunkach, a  czas wykonania robót mógłby się wydłużyć nawet pięciokrotnie.

Założony termin odwołania obecnie obowiązującej tymczasowej organizacji ruchu  to 20.12.2017r. jednak nie jest to data sztywna i może ulec zmianie o czym będziemy informować.

Jednocześnie informujemy, że w celu wykonania pozostałego zakresu prac wprowadzane będą kolejne zmiany w organizacji ruchu.

 

 


 

 

 

W związku z wprowadzeniem tymczasowej organizacji ruchu na ul. Szkolnej i ul. Fabianowskiej w Plewiskach prosimy o zapoznanie się a informacja poniżej.

http://komorniki.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=0&subsub=0&menu=3&artykul=1999&ark=3&akcja=artykul

 

UG Komorniki

Komentarze (3)

Informujemy, że zgodnie z art. 190a kodeksu karnego podszywanie się pod Redakcję jest przestępstwem. Tożsamość Redakcji podlega ochronie prawa cywilnego zgodnie z art. 23 i 24 kodeksu cywilnego.
Prosimy mieć to na uwadze podczas pisania komentarzy.

Komentarze wystawione przez redakcje Plewiska.pl są podświetlane na złoty kolor.

3 komentarzy

  • Tomek pisze:

    Jak długo ma potrwać ten remont? Miałem nadzieję, że sytuacja na Fabianowskiej wróci do normy a tu z deszczu pod rynnę…

  • Piotr pisze:

    Na szczęście ZDP Poznań podał na stronie informacje od firmy Wyrobią, że 13 listopada Grunwaldzka będzie już przejezdna w obu kierunkach.

  • alicja pisze:

    w związku z przebudową- remontem ul Szkolnej w imieniu mieszkańców uczniów prosimy o wiatę przy szkole na wysokości przejścia ze światłami. Pilne !!!!!!!!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>