[tt-submit-post-mobile]
Dzień dobry! Dziś jest Poniedziałek, 20 marca 2023 roku
MENU
wtorek, 6 wrzesień 2016 roku

Wydłużenie czasu realizacji rozbudowy ul.Grunwaldzkiej w Plewiskach.

5

W dniu 31 sierpnia 2016r. do Urzędu Gminy Komorniki wpłynęło pismo z Zarządu Dróg Powiatowych w Poznaniu,  o wyrażeniu zgody spółce Eurovia Polska S.A. na wydłużenie czasu wykonania robót budowlanych związanych z rozbudową ul.Grunwaldzkiej (drogi powiatowej nr 2387P Poznań – Komorniki) – etap I od km 0+000 do km 0+944,61. Głównym powodem konieczności wydłużenia czasu realizacji prac były liczne kolizje z sieciami infrastruktury podziemnej, których zinwentaryzowanie na mapach nie pokrywało się z zastanymi warunkami w terenie. Oprócz planowanych usunięć kolizji, przebudowano kilkadziesiąt przyłączy w branżach: wodociągowej, kanalizacji sanitarnej, gazowej, telekomunikacyjnej i energetycznej. Przebudowy wszystkich tych urządzeń wymagały uzyskania zgód i uzgodnień technicznych ze strony gestorów sieci.

W związku z powyższym Zarząd Dróg Powiatowych dokona zmiany terminów wykonania zadania aneksem do  obowiązującej umowy wg. następujących warunków :

 • Do dnia 04 września 2016r. zostanie udostępniony pieszym ciąg pieszo-rowerowy po lewej stronie przebudowywanej ulicy
 • Oddanie jezdni do obydwu kierunków ruchu pojazdów  nastąpi  nie  później  niż  do 23 października br.
 • Zakończenie wszystkich robót budowlanych nastąpi do 30 października br.
 • Do 10 listopada br. nastąpi termin rozliczenia końcowego całego przedmiotu zamówienia, wraz z rozliczeniem finansowym.

 

Za zaistniałe utrudnienia w ruchu drogowym, związane z przedłużającym się terminem zakończenia robót budowlanych serdecznie przepraszamy wszystkich użytkowników ul.Grunwaldzkiej w Plewiskach.

UG Komorniki

Komentarze (5)

Informujemy, że zgodnie z art. 190a kodeksu karnego podszywanie się pod Redakcję jest przestępstwem. Tożsamość Redakcji podlega ochronie prawa cywilnego zgodnie z art. 23 i 24 kodeksu cywilnego.
Prosimy mieć to na uwadze podczas pisania komentarzy.

Komentarze wystawione przez redakcje Plewiska.pl są podświetlane na złoty kolor.

5 komentarzy

 • piter pisze:

  A gdzie zatoki autobusowe z projektu?

 • Wojtek pisze:

  Szkoda że z otwartej drogi rowerowej i chodnika nie można korzystać bo auta zajmują cały chodnik

 • administrator pisze:

  Mieliśmy urlop :) Redakcja też czasami musi odpocząć :) Pozdrawiamy

 • kon pisze:

  Szkoda, że tak się opóźniło… ale czy zostaną wyciągnięte konsekwencje za samowole budowlane oraz odstępstwa od dokumentacji?
  Kiedy początek drugiego etapu?

 • wojtek pisze:

  Witam. Na konkurencyjnym portal ta wiadomość jest od 31 sierpnia. Brawo za szybkość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>