[tt-submit-post-mobile]
Dzień dobry! Dziś jest Poniedziałek, 20 marca 2023 roku
MENU
środa, 6 kwiecień 2016 roku

Zielone Plewiska

7

Witam,
w zasadzie moje pytanie będzie w zasadzie prośbą o wspólne działanie.

Czytając ostatnio forum natknąłem się na bardzo emocjonalną dyskusję na temat palenia w piecach i stanie powietrza w Plewiskach. Pomyślałem, że można coś w temacie powietrza zrobić. Mianowicie to co uderza mnie to mało zieleni (szczególnie tej dużej) w Plewiskach. Wydaje mi się, że jest wiele miejsc, w których mogłyby stanąć drzewa (plac koło Lidla/Stacji benzynowej, boisko szkolne i pewnie wiele wiele innych). Prosiłbym o odpowiedź czy jest możliwe skoordynowanie, objęcie patronatem, działań w tym temacie. Akcję widziałbym w kliku (być może równoległych krokach):
1. Wybranie miejsc nasadzeń (tutaj pole do popisu również dla portalu i jego użytkowników).
2. Jeżeli miejsca należą do osób prywatnych/firm prośba o uzyskanie zgody na nasadzenie (tutaj szczególna chyba rola patronatu władz lokalnych).
3. Zebranie funduszy (zbiórka od osób prywatnych, wsparcie gminy).
4. Sadzenie

Ze swojej strony mogę podjąć się za sponsorowaniem przynajmniej jednego drzewa (nie jestem w tej chwili nawet zorientowany jaki jest jego koszt, który pewnie też będzie zależał od tego ile drzew uda nam się zasadzić).
Mogę też osobiście uczestniczyć w sadzeniu (w ten sposób jedyny koszt jaki ponosimy to sadzonki).

Tomasz L.

Szanowny Panie,

pomysł Pana na zazielenienie Plewisk jest bardzo ciekawy. Serdecznie zapraszam na zebranie Rady Sołeckiej, by mógł go Pan przybliżyć członkom Rady i wspólnie zastanowić się nad sposobem jego realizacji.

Pozdrawiam

Sołtyska

Małgorzata Z.

1

Komentarze (7)

Informujemy, że zgodnie z art. 190a kodeksu karnego podszywanie się pod Redakcję jest przestępstwem. Tożsamość Redakcji podlega ochronie prawa cywilnego zgodnie z art. 23 i 24 kodeksu cywilnego.
Prosimy mieć to na uwadze podczas pisania komentarzy.

Komentarze wystawione przez redakcje Plewiska.pl są podświetlane na złoty kolor.

7 komentarzy

 • Mieszkanka Plewisk pisze:

  Dobra inicjatywa, jeśli dojdzie do skutku na pewno wezmę udział i posadzę swoje drzewko:)

 • z pisze:

  Na osiedlu Zielarskim wiele osób posadziło iglaki, ale część została wyrwana przez sąsiadów mniej zadowolonych z pomysłu (mój przetrwał tydzień, chociaż wokół rosło już parę drzewek…). Uważam, że tutaj też jest bardzo mało zieleni i przydałaby się zorganizowana akcja.

 • nozynska.malgorzata@gmail.com pisze:

  super pomysł. Nie zawsze musimy czekać aż ” gmina coś zrobi”. Oprócz drzew można by trochę rozweselić naszą szarą wioskę i np. wzorem zachodnich sąsiadów zawiesić donice z kwiatmi na parkanach. Kaskady surfini zwisające na chodnik naprawdę są urokliwe i nie wymagają dużego nakładu finansowgo dla właścicieli posesji (no może wymagają troche pracy ale dla osób lubiących ogród to przyjemność). Zaczyna się wiosna. Można zaszaleć. ☺Ps. drzewko również chętnie posadzę_magnolię.

 • Nika pisze:

  A może wyznaczyć miejsce gdzie mieszkańcy np z okazji urodzin dziecka, urodzin będą sami mogli posadzić drzewko. :) lub inną roślinkę.

 • Slawek pisze:

  Świetny pomysł. Zastanawiam się nad czym debatuja i czym się zajmują władze naszej gminy i wsi. Gdy tak oczywisty temat po 15 latach rozwoju miasto wsi Plewiska jest dla Nich interesujący czy też wręcz zaskakujący….
  Ścieżek rowerowych gmina nie planuje a nasadzanie zieleni jest epokowym wręcz wydarzeniem. Wstyd Panie i Panowie zarządzający nasza wsią i gminą.
  Sławomir Gajda

 • Kuba pisze:

  Również chętnie się do takiej inicjatywy przyłączę. Od fizycznej pomocy wkopania, zrzutkę nawet drobnej kwoty oraz uczestniczenie w takim zebraniu.
  Propozycja pana Tomasza jest tym, pod czym podpisuję się w 100% i dziękuję, że praktycznie cytuje to, o czym myśli wielu mieszkańców Plewisk.

 • Tomasz L pisze:

  Informacja gdzie i kiedy takie zebranie się odbędzie byłoby dla mnie pomocne :-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

O serwisie Plewiska.pl Plewiska.pl to największe niezależne źródło informacji w Gminie Komorniki. Informujemy Was szybko, rzetelnie i neutralnie. Nie jesteśmy związani z żadną instytucją, stowarzyszeniem czy samorządem. Redaktorzy Plewiska.pl to Wasi sąsiedzi, którzy cenią prawdziwe informacje i szczere opinie. Jeżeli czujesz, że mógłbyś należeć do naszego zespołu, napisz do nas!
Kontakt Chcesz się z nami skontaktować?
Zadzwoń 792-400-373 lub napisz: info@plewiska.pl
Zareklamuj się na Plewiska.pl!
(2023) Wszystkie prawa zastrzeżone przez Plewiska.plWłaścicielem portalu Plewiska.pl jest firma grupam40.pl | Wykonanie: M40.pl