Akademia każdego wieku

Akademia każdego wieku

72651_10202252615868360_768079497_nDla mieszkańców Plewisk i całej gminy powstała nowa inicjatywa pod nazwą “Akademia każdego wieku”. Jak sama nazwa wskazuje uczestnikiem może być każdy mieszkaniec naszej gminy.

Osoby, które zgłaszają udział w Akademii Każdego Wieku mają status “słuchacza AKW”, nie są jednak studentami Akademii. Liczba miejsc na wykładach jest ograniczona; stosuje się zasadę kolejności zgłoszeń.

Wykłady będą odbywać się w sali Sesyjnej (parter) znajdującej się w Urzędzie Gminy ul. Stawna 1, wejście od ul. Zakładowej.

Zapisy: GOK w Komornikach ul.Stawna 7/11 IIp. lub tel.61-8107-449

Poniżej przedstawiamy harmonogram wykładów:

17 luty, poniedziałek, godz.17.30 – 19.30
Japonia – dr Yuki Harie – UAM
Japonia oraz różnice kulturowe między Polską a Japonią – co nie przestaje dziwić Japonkę mieszkającą w Polsce.

17 marca, poniedziałek, godz.17.30 – 19.30
Motywacja – Marcin Kochanowski – psycholog, wykładowca, psycholog Polskiego Komitetu Olimpijskiego
Jak rozbudzać w sobie czynniki wewnętrzne i zewnętrzne, aby dążyć do celu, być wytrwałym w postanowieniach i osiągać marzenia.

14 kwietnia, poniedziałek, godz.17.30 – 19.30
Wyprawa na Kilimandżaro – Urszula Murawska – podróżnik
O trudach i radościach spełniania marzeń, o zwątpieniach i sile motywacji.

19 maja, poniedziałek, godz.17.30 – 19.30
Tradycja polskiego domu – Wojciech Hildebrandt – architekt, wykładowca akademicki
Jak zaczęła się polska architektura. Czas a styl. Mit polskiego dworu. Między naturą a tradycją. Chałupa, dworek, dwór i pałac. Co dalej z polskim domem?
Zachęcamy wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w tej inicjatywie. Jeśli mają Państwo czas to nie ma co się zastanawiać, bo swoje horyzonty zawsze warto poszerzać. Udział w takich spotkaniach jest cennym doświadczeniem, które na długo pozostaje w pamięci.

Share :

Twitter
Telegram
WhatsApp
Facebook

Inne wydarzenia:

Nowy klub sportowy – Orły Plewiska

Rozpoczął swoją działalność klub sportowy “Orły Plewiska” na oficjalnejstronie klubu można znaleźć szczegółowe informacje dotycząceharmonogramu treningów i spotkań w ramach B-klasy. Młodym piłkarzomżyczymy wielu sukcesów

Przebudowa ulicy Ogrodowej

Zgodnie z planem jaki wcześniej nakreśliły władze Gminy Komornikizakończyła się przebudowa ul. Ogrodowej, na 400-metrowym odcinkupołożony został chodnik z kostki brukowej, a także asfaltowanawierzchnia. Utwardzenie