Aplikacja na korki drogowe

Aplikacja na korki drogowe

Otrzymaliśmy informację o aplikacji, która być może ułatwi poruszanie się po Plewiskach w czasie remontu ul. Grunwaldzkiej.
“Już w tą niedzielę odbędzie się w Poznaniu półmaraton a od przyszłego tygodnia zmieni się organizacja ruchu na ul. Grunwaldzkiej w Plewiskach. Trasa półmaratonu będzie przebiegać przez Centrum miasta, ale też – co jest istotne dla mieszkańców Plewisk – przez ulicę Grunwaldzką. Chcąc chociaż trochę ułatwić sobie poruszanie się po drogach, warto spróbować skorzystać z rozwiązań technologicznych. Prawdopodobnie jedyną aplikacją nawigacyjną, która będzie uwzględniała zamknięcia dróg podczas obydwu tych wydarzeń oraz pozwoli ominąć korki lub zminimalizować czas, jaki w nich spędzimy, jest społecznościowa nawigacja Waze od Google.
Jest to aplikacja, której główną siłą jest społeczność kierowców – to oni rozwijają i uzupełniają mapy, wprowadzają blokady dróg i rozwiązują zgłaszane przez użytkowników problemy. Źródłem informacji drogowych takich jak średnia prędkość na danym odcinku, informacje o kontrolach policyjnych, zagrożeniach na drodze, itp. są również kierowcy – użytkownicy aplikacji.
Aplikacja jest spolszczona i zawiera polskiego lektora. Można ją ściągnąć i używać za darmo na systemach Android, iOS oraz Windows Phone.Więcej informacji o programie można znaleźć na stronie Waze: https://www.waze.com/pl
lub przeczytać recenzję https://imagazine.pl/2015/12/16/oto-dlaczego-uzywam-nawigacji-waze/Informacja o utrudnieniach związanych z półmaratonem dostępna jest na stronie: https://www.waze.com/pl/events/poznan-polmaraton-2016
Darmowa, oparta na społeczności Aplikacja do Nawigowania i Omijania Korków”

Share :

Twitter
Telegram
WhatsApp
Facebook