Bezpieczeństwo na obszarach wiejskich

Bezpieczeństwo na obszarach wiejskich

W czasie jesiennych prac polowych na drogach naszej gminy możemy spotkać wiele maszyn rolniczych, które z uwagi na swoje gabaryty znacznie utrudniają poruszanie się innym uczestnikom ruchu drogowego. Mogą one stać się również niebezpieczne.

W trosce o bezpieczeństwo osób poruszających się po drogach gminy Komorniki policjanci z Komisariatu Policji w Komornikach będą prowadzili wzmożone kontrole maszyn rolniczych oraz ich kierowców. Funkcjonariusze sprawdzą stan trzeźwości osób kierujących maszynami oraz niezbędne kwalifikacje. Skontrolują również stan maszyn – ich oświetlenie, układ hamulcowy a także sposób przewozu osób i towarów.

Policjanci z Komornik apelują o rozwagę i ostrożność. Jesienią, kiedy wcześniej zapada zmrok i pojawiają się niesprzyjające warunki atmosferyczne dochodzi do większej liczby kolizji czy wypadków, także z udziałem pojazdów rolniczych. Apel skierowany jest również do właścicieli maszyn rolniczych aby przed wyjazdem na drogę sprawdzili stan techniczny pojazdów i maszyn.

Share :

Twitter
Telegram
WhatsApp
Facebook