Budowa dróg: Mokra i Pszenna do września 2015. Koperkowa do czerwca 2016.

Budowa dróg: Mokra i Pszenna do września 2015. Koperkowa do czerwca 2016.

Gmina Komorniki wybrała wykonawców, którzy podejmą się budowy kolejnych ulic w Plewiskach. Remontu doczekają się mieszkańcy Mokrej, Pszennej i Koperkowej.

Przebudowy ul. Mokrej i ul. Pszennej w Plewiskach podejmie się firma TEIA Budownictwo sp. z o.o. Prace obejmą przebudowę ulic na łącznej dł. 0,63 km, w tym 533m – ul. Mokra i 99m – ul. Pszenna (nawierzchnia jezdni i chodników z betonowej kostki brukowej), wraz z budową odcinka kanalizacji deszczowej w ul. Pszennej i ul. Mokrej, oraz przykanalikami i wpustami w obu ulicach. Termin zakończenia prac to 30.09.2015.

Natomiast budową ul. Koperkowej w Plewiskach zajmie się firma Brukpol s.c. Prace obejmą budowę ulicy na dł. 0,72 km (nawierzchnia jezdni i chodników z betonowej kostki brukowej gr. 8 cm), wraz z budową kanalizacji deszczowej. Termin zakończenia prac to 30.06.2016.

Warto podkreślić, że Program Budowy Dróg Gminnych zakładał remont wyżej wymienionych ulic do 2014 roku. Mamy więc już co najmniej 2-letnie opóźnienie w realizacji programu.

Czy ulice zostaną przebudowane zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców?

Share :

Twitter
Telegram
WhatsApp
Facebook

Inne wydarzenia:

Nowy klub sportowy – Orły Plewiska

Rozpoczął swoją działalność klub sportowy “Orły Plewiska” na oficjalnejstronie klubu można znaleźć szczegółowe informacje dotycząceharmonogramu treningów i spotkań w ramach B-klasy. Młodym piłkarzomżyczymy wielu sukcesów

Przebudowa ulicy Ogrodowej

Zgodnie z planem jaki wcześniej nakreśliły władze Gminy Komornikizakończyła się przebudowa ul. Ogrodowej, na 400-metrowym odcinkupołożony został chodnik z kostki brukowej, a także asfaltowanawierzchnia. Utwardzenie