Czujka na czad

Czujka na czad może uratować Twoje życie

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, Powiat Poznański wraz z Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu zainaugurował dwunastą edycję programu edukacyjnego „Czujka tlenku węgla może uratować Twoje życie”. Konkurs, który rozpoczął się 1 października, ma na celu zwiększenie świadomości na temat zagrożeń związanych z tlenkiem węgla.

Jak wziąć udział w konkursie?

Konkurs „Czujka na czad” jest skierowany do mieszkańców Powiatu Poznańskiego. Aby wziąć w nim udział, należy prawidłowo wypełnić ankietę konkursową i złożyć ją osobiście w siedzibie Starostwa Powiatowego w Poznaniu, za pośrednictwem formularza elektronicznego na stronie www.powiat.poznan.pl, lub wysłać pocztą na adres Starostwa z dopiskiem „Czujka czadu”.

Co dwa tygodnie, komisja konkursowa losuje 10 mieszkańców, którzy otrzymują czujki tlenku węgla. W poprzedniej edycji konkursu rozdano 87 czujek, a od początku akcji już 947 urządzeń znalazło swoich nowych właścicieli. Konkurs potrwa do 31 marca 2024 roku.

Ten konkurs stanowi ważny krok w kierunku zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców Plewisk. Poprzez edukację i dystrybucję czujek tlenku węgla, organizatorzy konkursu dążą do ograniczenia ryzyka zatruć, które mogą mieć tragiczne skutki. To inicjatywa, która pokazuje, jak lokalne władze i służby ratownicze współpracują, aby chronić swoją społeczność.

Share :

Twitter
Telegram
WhatsApp
Facebook

Nie pomiń ostatnich wiadomości!

Inne wydarzenia:

Nowy klub sportowy – Orły Plewiska

Rozpoczął swoją działalność klub sportowy “Orły Plewiska” na oficjalnejstronie klubu można znaleźć szczegółowe informacje dotycząceharmonogramu treningów i spotkań w ramach B-klasy. Młodym piłkarzomżyczymy wielu sukcesów

Przebudowa ulicy Ogrodowej

Zgodnie z planem jaki wcześniej nakreśliły władze Gminy Komornikizakończyła się przebudowa ul. Ogrodowej, na 400-metrowym odcinkupołożony został chodnik z kostki brukowej, a także asfaltowanawierzchnia. Utwardzenie