Dni otwarte w Przedszkolu Niepublicznym Ekoludki i Żłobku Niepublicznym Ekomaluch w Plewiskach

Dni otwarte w Przedszkolu Niepublicznym Ekoludki i Żłobku Niepublicznym Ekomaluch w Plewiskach

Dni otwarte w Przedszkolu Niepublicznym Ekoludki i Żłobku Niepublicznym Ekomaluch w Plewiskach 28 luty (piątek) w godz. 16.00-18.00 oraz 8 marca (sobota) w godz. 10.00-12.00

modul_gazetowy_DRUK

Na końcu ruchliwej ulicy Grunwaldzkiej, za domem Pana Sołtysa, ale ciągle w centrum Plewisk, zaskakuje cisza i spokój, przerywane salwami śmiechu dzieci. Znajdziemy tu domek z kolorowymi dekoracjami w oknach i piękną roślinnością dookoła. To tutaj każdego ranka zjeżdżają się najmłodsi mieszkańcy Plewisk by twórczo, poprzez kontakt z przyrodą w różnych formach, spędzić czas w Żłobku Ekomaluch i Przedszkolu Ekoludki.

Przedszkole Ekoludki mieści się w dwukondygnacyjnym budynku w całości przystosowanym do działalności oświatowej zgodnie z najnowszymi wymogami prawa budowlanego i przepisami Sanepidu, przeciwpożarowymi i BHP. Usytuowane jest w niewielkiej odległości od Szkoły Podstawowej. Na potrzeby dzieci przygotowane są dwie salki do zabaw – dla młodszej grupy – Polne Kwiatki i starszej – Leśne Ludki, węzeł sanitarny i holl gdzie znajduje się szatnia z galerią prac plastycznych przedszkolaków. Sale są przestronne i funkcjonalne, wyposażone w różnorodne pomoce dydaktyczne, atrakcyjne zabawki oraz sprzęt do gier i zabaw zespołowych. Dom jest otoczony przytulnym ogrodem z wydzielonym placem zabaw, zadaszoną piaskownicą oraz mini-rabatkami przeznaczonymi do samodzielnego pielęgnowania roślin przez Ekoludki. Jest to miejsce wypoczynku i relaksacji nie tylko dla naszych milusińskich ale również dla ich rodziców obserwujących swoje pociechy podczas zabawy.

Atutem naszego przedszkola są mało liczne grupy – maks. 14 osób co stwarza możliwość rozwijania indywidualnych zainteresowań oraz uzdolnień dzieci. Wysoko wykwalifikowana kadra zapewnia każdemu dziecku wszechstronny rozwój, poczucie bezpieczeństwa i rodzinną atmosferę. Przedszkole podlega nadzorowi pedagogicznemu Wielkopolskiego Kuratora Oświaty i władzom samorządowym gminy Komorniki. Przedszkolny program nauczania jest zgodny z nową podstawą programową wychowania przedszkolnego (Rozp. MEN z 23 grudnia 2008 r.) o rozszerzonej edukacji przyrodniczo-ekologicznej. Aby ukazać bogactwo i różnorodność otaczającego świata oraz w naturalny sposób uświadomić dzieciom związek otaczającej przyrody z życiem człowieka, proponujemy dzieciom:

 • Udział w zajęciach eksperymentalno-doświadczalnych „Mały przyrodnik” z wykorzystaniem m.in. mikroskopów, magnesów
 • Spotkania przyrodnicze „Zwierzęta i rośliny świata” wzbogacone przeźroczami i slajdami
 • Kontakt z Instytutem Zielarskim
 • Wycieczki w plener
 • Samodzielne gromadzenie i wykorzystywanie naturalnych okazów przyrodniczych w działalności plastyczno-konstrukcyjnej
 • Zabiegi pielęgnacyjne i hodowlane w kącikach przyrodniczych i ogródku Ekoludka

W przystępny dla małego dziecka sposób, budzimy jego wrażliwość ekologiczną przekonując o konieczności dbania o przyrodę. Cele edukacyjne są realizowane również poprzez stosowanie elementów Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne i Metody Dobrego Startu. Uwzględniając różnorodne zainteresowania i predyspozycje dzieci proponujemy bogaty zestaw zajęć dodatkowych (w cenie czesnego):

 • zajęcia rytmiczne realizowane przez muzyka z przygotowaniem muzyczno-pedagogicznym, który prowadzi również zajęcia w Domu Kultury w Poznaniu, obejmujące naukę gry na gitarze,
 • zajęcia logopedyczne prowadzone przez logopedę będącego równocześnie dogoterapeutą, a pies Benek już niejednokrotnie uczestniczył w zajęciach z dziećmi,
 • nauka języka angielskiego przez nauczyciela szkoły języka angielskiego Land of Fairy Tales – Angielski dla Najmłodszych Kraina Baśni,
 • zajęcia eksperymentalno-doświadczalne „Zdrowy Ekoludek” realizowane przez nauczycielkę przedszkola w ramach autorskiego programu edukacyjnego,
 • codzienne spotkania z muzyką i literaturą dziecięcą (w ramach relaksu poobiedniego),
 • katecheza prowadzona przez nauczyciela katechetę z misją kanoniczną.

Dodatkowo płatne są spotkania ze sztuką – przedstawienia teatru z Białegostoku NARWAL, koncerty w ramach Agencji Artystycznej Bonsai z Poznania – spotkania z muzyką i muzykami, zajęcia taneczne realizowane przez instruktorkę tańca z Centrum Kultury i Tańca „FAMA” oraz program zajęć w ramach Sportowe Przedszkole AKADEMIA REKSIA – zajęcia zabawowo-sprawnościowe dla chłopców i dziewczynek w wieku od 3 do 6 roku życia, rozwijające koordynacje, postrzeganie, czucie, umiejętności pracy w grupie oraz zdobywanie nawyków dobrej postawy.

Nasze przedszkole spełnia potrzeby i oczekiwania dzieci i ich rodziców. Jest placówką wychowującą, radosną, twórczą i stymulującą harmonijny rozwój dziecka w celu dobrego przygotowania go do podjęcia nauki w szkole, a w dalszej perspektywie prawidłowego funkcjonowania we współczesnym świecie.

Od lutego 2012 r. Ekoludki poszerzyły swoją działalność o grupę żłobkową, zapraszając wszystkie maluszki do wspólnych zabaw i nauki w Żłobku Ekomaluch. Żłobek zajmuje część budynku na parterze oraz przestronne piętro z oddzielnym węzłem sanitarnym. W ogródku wydzielona została część placu zabaw dla bezpiecznej zabawy na świeżym powietrzu najmłodszych dzieci. To tutaj w rodzinnej i otwartej atmosferze uczymy dziecko poznawania świata wszystkimi zmysłami, w przestrzeni zaaranżowanej specjalnie z myślą o małych dzieciach. Dewizy ekoludkowego przedszkola wdrażamy również w tej grupie dzieci żłobkowych, uwrażliwiając je na kwestie ekologii oraz życia w zgodzie z naturą.

Poprzez wykwalifikowaną kadrę opiekunów, opiekę specjalistów (pielęgniarka, psycholog, pedagog, logopeda), ofertę zajęć dodatkowych, otwieramy dzieciom drogę do pełnego i harmonijnego rozwoju oraz do spędzania czasu w zgodzie z jego własnymi potrzebami, w jego własnym rytmie. Ponadto codziennie w najstarszej grupie przeprowadzamy zajęcia w oparciu o treści podstawy programowej wychowania przedszkolnego. Oferujemy udział w następujących zajęciach:

 • warsztaty plastyczne
 • rytmika
 • bajko i muzykoterapia
 • zabawy ruchowe z wykorzystaniem metody W. Sherborne
 • imprezy okolicznościowe

Zapewniamy pełne bezpieczeństwo i profesjonalną opiekę w 3 grupach wiekowych – 6 miesięcy – 1 rok, 1 rok – 2 lata, 2-3 lata, wdrażając jednocześnie dzieci do doskonalenia nawyków higienicznych. Jesteśmy placówką dofinansowywaną przez Urząd Gminy Komorniki – stąd Niepubliczny Żłobek Ekomaluch oferuje Państwu konkurencyjne ceny czesnego.

Posiłki dla przedszkola i żłobka dostarcza 2 razy dziennie firma cateringowa EuroSmak. Posiłki są pełnowartościowe i uwzględniają preferencje dzieci, jak i różnego rodzaju diety i alergie. W przedszkolu zapewniamy całodzienną opiekę dzieciom w wieku 3 –5 lat w godzinach 7-17, a w żłobku opieką obejmujemy dzieci w wieku 6 miesięcy do 3 lat w godzinach 6.30-17.

Zapisy do Przedszkola i Żłobka trwają przez cały rok. A w najbliższym czasie zapraszamy na

DNI OTWARTE – 28 lutego (piątek) w godz. 16-18 oraz 8 marca (sobota) w godz. 10-12

Każdemu nowo zapisanemu dziecku zapewniamy bezpłatny udział w zajęciach adaptacyjnych.

Zapraszamy do odwiedzania placówki – ul. Grunwaldzka 638 i na strony internetowe:

www.przedszkole-ekoludki.pl

www.zlobek-ekomaluch-plewiska.pl

Share :

Twitter
Telegram
WhatsApp
Facebook