Dofinansowanie Ministra Sportu i Turystyki na budowę sali sportowej w szkole podstawowej w Komornikach.

Dofinansowanie Ministra Sportu i Turystyki na budowę sali sportowej w szkole podstawowej w Komornikach.

Gmina Komorniki uzyskała dofinansowanie Ministra Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Rozwoju Regionalnej Infrastruktury Sportowej na budowę sali sportowej w szkole podstawowej w Komornikach. Całkowity koszt tej inwestycji wyniósł 3.451.776,17 zł, a otrzymane wsparcie to 791.000,00 zł (22,9%).

W sali, z której uczniowie korzystają już od września 2015 r., zastosowano nowatorskie rozwiązania tj. wykonano wentylację mechaniczną realizowaną za pomocą centrali nawiewno-wywiewnej, w której czerpanie powietrza wykonywane jest przez centralę oraz gruntowy powietrzny wymiennik ciepła.
Sala o wymiarach 29,47x 16,97m może być dzielona kurtynami na mniejsze segmenty, z boiskami do koszykówki, piłki siatkowej i zajęć gimnastyki ogólnorozwojowej. Podczas wydarzeń sportowych, widzowie mogą skorzystać z antresoli. W sąsiedztwie sali zlokalizowane są: zaplecza, szatnie, pokój pierwszej pomocy, pokój trenerski i dwie sale korekcyjne.

Przypomnijmy, sala sportowa powstała w ramach rozbudowy szkoły podstawowej w Komornikach, której zakończenie planowane jest na sierpień 2016 r.

UG Komorniki

Zachęcamy do dyskusji, jaki obiekty sportowe przydałyby się w Plewiskach i okolicy ?

sala 1

sala 2

Share :

Twitter
Telegram
WhatsApp
Facebook