Dzień Strażnika Gminnego i Miejskiego

Dzień Strażnika Gminnego i Miejskiego w Dopiewie

29 sierpnia obchodzimy Dzień Strażnika Gminnego i Miejskiego. Z okazji tego wyjątkowego dnia pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia oraz wyrazić wdzięczność za ich poświęcenie. Dopiewska Straż Gminna istnieje już od 14 lat. Jej początki sięgają roku 2009, kiedy to została powołana uchwałą Rady Gminy Dopiewo. Obecnie skupia trzech strażników oraz komendanta. Co roku, strażnicy gminni przeprowadzają ponad 3 tysiące kontroli i interwencji, działając w ścisłej współpracy z innymi służbami takimi jak policja, strażacy, czy ratownicy medyczni.

Wartość codziennej służby

Codzienna praca strażników gminnych obejmuje szeroki zakres obowiązków. W ramach swojej służby, strażnicy:

  • Przeprowadzają kontrole porządkowe na terenach publicznych, miejscach zabaw oraz terenach rekreacyjnych, dbając o jakość opału, odśnieżanie i przestrzeganie obowiązków przez właścicieli nieruchomości.
  • Prowadzą kontrole ruchu drogowego, czuwając nad prawidłowym parkowaniem w strefach zamieszkania, legalnością zajęcia pasa drogowego, oraz przestrzeganiem przepisów ruchu drogowego.
  • Monitorują bezpieczeństwo na terenie obiektów użyteczności publicznej, miejscach gromadzenia się młodzieży, oraz miejscach narażonych na kradzieże, włamania i wandalizm.
  • Działają w interwencjach związanych ze zwierzętami, włączając w to odłów bezpańskich psów, nadzór nad zwierzętami, oraz reagowanie na wypadki z udziałem zwierząt.

Share :

Twitter
Telegram
WhatsApp
Facebook