GOSiR w Komornikach wyróżniony

GOSiR w Komornikach wyróżniony

Szanowni Państwo,

25 października w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie, odbyła się uroczysta gala “Sportowa Polska 2017″. Podczas gali 18. edycji tego wydarzenia, Klub Sportowa Polska wyróżnił podmioty działające na rzecz rozwoju infrastruktury sportowej i krzewienia sportu wśród dzieci, młodzieży i społeczności lokalnych. Przedstawiciele najaktywniejszych samorządów i firm, dzięki zaangażowaniu i działalności, których baza sportowo-rekreacyjna w naszym kraju jest z roku na rok coraz lepsza i nowocześniejsza, odebrali zasłużone nagrody z rąk najlepszych polskich sportowców – olimpijczyków: Ireny Szewińskiej i Andrzeja Suprona.

W kategorii Sportowa Gmina wyróżniona została gmina Komorniki. W imieniu Jana Brody, wójta, wyróżnienie odebrał Marcin Kaczmarek, dyrektor GOSiR w Komornikach. Podobne wyróżnienie gmina otrzymała również w poprzednim, 2016 roku.

Należy przypomnieć, że GOSiR Komorniki jest organizatorem ponad 70 zawodów sportowych rocznie o zasięgu gminnym, powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim. W mijającym roku nie brakowało także nowych imprez sportowych oraz skierowanych do najmłodszych. Od wiosny w gminie funkcjonuje Lekkoatletyczna Akademia Sportu. Sporą popularnością cieszy się również Siatkarska Akademia Sportu.

Ponadto komornicki GOSiR zarządza prawie dwudziestoma obiektami sportowymi, z których wiele spełnia standardy i certyfikaty dla obiektów na poziomie najważniejszych rozgrywek krajowych. W mijającym roku w gminie zbudowano salę sportową oraz boisko przy Szkole Podstawowej nr 2 w Plewiskach, zamontowano także siłownię zewnętrzną w Łęczycy przy ul. Poznańskiej, wyremontowano nawierzchnię poliuretanową na boisku wielofunkcyjnym w Plewiskach przy ul. Zielarskiej oraz kompleksie Orlik w Wirach.

Gmina Komorniki od wielu lat inwestuje w sport i rekreację, propaguje zdrowy i aktywny styl życia, a tym samym wychodzi naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom swoich mieszkańców.

UG Komorniki

photo-1432821596592-e2c18b78144f

Share :

Twitter
Telegram
WhatsApp
Facebook