Jarmark Wielkanocny w Szreniawie - tradycja i rękodzieło!

Jarmark Wielkanocny w Szreniawie – tradycja i rękodzieło!

Muzeum Narodowe Rolnictwa serdecznie zaprasza na kolejną edycję Jarmarku Wielkanocnego, który odbędzie się w malowniczej Szreniawie w dniach 23–24 marca, między godziną 11 a 17. To niepowtarzalna okazja, by wraz z rodziną cieszyć się świąteczną atmosferą, odkrywać tradycje oraz zakupić wyjątkowe rękodzieła i przysmaki. Jednym z głównych punktów tegorocznej edycji jest promocja na bilety wstępu. Dla tych, którzy zdecydują się na zakup biletów online poprzez ToBilet, cena za bilet normalny wynosi jedynie 14 złotych, co stanowi obniżkę w porównaniu do ceny w kasie muzeum.

Jarmark Wielkanocny w Szreniawie – atrakcje!

Podczas Jarmarku Wielkanocnego zwiedzający będą mieli okazję przyjrzeć się pracy twórców ludowych i rzemieślników z różnych regionów Polski. Dodatkowo jest to okazja, aby zakupić ich unikatowe wyroby, w tym palmy, pisanki, koszyczki, rzeźby, hafty, biżuterię oraz tradycyjne produkty spożywcze. Ponadto, będzie można uczestniczyć w licznych atrakcjach i wydarzeniach:

  • Bogaty repertuar artystyczny na scenie – zespoły folklorystyczne, teatr dla dzieci, kabaret i wiele innych występów artystycznych.
  • Warsztaty i pokazy – zobaczyć będzie można prace polowe, pokazy wyrobu białej kiełbasy, żuru i wypieku chleba, a także uczyć się zdobienia mazurków, serwetek i pisanek oraz wyrobu palemek i koszyczków z wikliny.
  • Wystawy czasowe – odwiedzający będą mieli okazję zobaczyć wystawy koszyków oraz pisanek z różnych regionów Polski.
  • Zabawy i konkursy dla najmłodszych – przedstawienia teatralne, warsztaty zdobienia, tradycyjne zabawki drewniane i spotkania ze zwierzętami dla dzieci.

Warto również uczestniczyć w specjalnym konkursie kulinarnym, gdzie będzie można spróbować swoich sił w gotowaniu oraz skosztować potraw regionalnych. Ogłoszenie wyników odbędzie się 24 marca, a zwycięzcy zostaną uhonorowani tytułem „Najlepszego Smaku Powiatu Poznańskiego 2024”. Nie przegap okazji, by wziąć udział w Jarmarku Wielkanocnym w Szreniawie i przeżyć niezapomniane chwile w rodzinnej atmosferze, otoczeni tradycją i wiosenną radością!

Share :

Twitter
Telegram
WhatsApp
Facebook