Komorniki wyżej w rankingu Forbesa

Komorniki wyżej w rankingu Forbesa

We wrocławskiej Hali Stulecia, w środę, 17 czerwca, wręczono wyróżnienia laureatom rankingu Forbesa, w trakcie Kongresu Regionów odbywającego się z udziałem samorządowców, ludzi nauki, biznesu i przedstawicieli organizacji pozarządowych z całego kraju.
Gmina Komorniki zajęła 5. miejsce w Rankingu Miast Atrakcyjnych dla Biznesu wg. magazynu Forbes, w kategorii do 50 tys. mieszkańców. Wyróżnienie dla naszej gminy odebrał 17 czerwca wójt Jan Broda, podczas odbywającego się we Wrocławiu VI Ogólnopolskiego Kongresu Regionów. To największe doroczne spotkanie przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego poświęcono istotnym kwestiom funkcjonowania miast, gmin, powiatów i województw.
W ubiegłorocznym rankingu nasza gmina znalazła się na 6. miejscu a dwa lata temu na 10.
Coroczny ranking „Forbesa” i Centralnego Ośrodka Informacji Gospodarczej (COIG) bada wskaźnik przyrostu liczby firm w przeliczeniu na 1000 mieszkańców.

UG Komorniki

Share :

Twitter
Telegram
WhatsApp
Facebook

Nie pomiń ostatnich wiadomości!

Inne wydarzenia:

Nowy klub sportowy – Orły Plewiska

Rozpoczął swoją działalność klub sportowy “Orły Plewiska” na oficjalnejstronie klubu można znaleźć szczegółowe informacje dotycząceharmonogramu treningów i spotkań w ramach B-klasy. Młodym piłkarzomżyczymy wielu sukcesów

Przebudowa ulicy Ogrodowej

Zgodnie z planem jaki wcześniej nakreśliły władze Gminy Komornikizakończyła się przebudowa ul. Ogrodowej, na 400-metrowym odcinkupołożony został chodnik z kostki brukowej, a także asfaltowanawierzchnia. Utwardzenie