II Spot Zimowy " Amerykańska Pasja"

II Spot Zimowy ” Amerykańska Pasja”

“Przybyli kierowcy swoimi amerykańskimi samochodami na zlot 07.02. br. przed Centrum Handlowym M1 w Poznaniu wyruszyli o wyznaczonej godzinie do sąsiadującego miasta Luboń. Konwój liczący czterdzieści pojazdów prowadziła na czele ciężarówka Kenworth, to było niepowtarzalne wydarzenie, którego w Luboniu jeszcze nie było. Docelowe miejsce stanowiło kowbojskie miasteczko przy ul. Kwiatowej, swój wjazd kierowcy symbolizowali klaksonami i melodyjnym dźwiękiem silników. Przenosząc emocjonalnie i duchowo mieszkańców do polskiej dzielnicy ,, Jackowo” w Chicago. Zrzeszone osoby prowadzące swoje amerykańskie krążowniki szos przekraczające bramę Dzikiego Zachodu nie mogły pomieścić ich wszystkich na jego terenie dlatego pozostałe musiały zaparkować na obrzeżach miasteczka, nie licząc kierowców przyjezdnych z innych rejonów polski i Europy, którzy powiększyli spotkanie. Goście i organizatorzy Maciej Wawrzyniak oraz Błażej Czudowski II Zimowego Spotu pod nazwą ,, Amerykańska Pasja” zostali tradycyjnie powitani przez członków i sympatyków westernowego miasteczka, z którymi musieli rytualnie stoczyć upozorowany pojedynek. Następnie wszyscy zostali zaproszeni na grilla przyrządzanego na ognisku pod drewnianym zadaszeniem. Do kowbojskiego dania spragnieni smakosze mogli zamówić u sympatycznej barmanki Doroty kuflowe piwo z wypełnioną po brzegi białą pianą i usiąść w saloonie przed barem na drewnianym koźle z westernowym siodłem.

Przybyli entuzjaści samochodów produkcji amerykańskiej oraz rodziny z dziećmi mogły przyswajać wiedzę i zasięgać informacji dotyczących historii i świetności czterokołowych zabytkowych weteranów szos oraz teraźniejszych pojazdów, które widzimy tylko w filmach i programach motoryzacyjnych. Obserwatorzy słuchali ,, ryku” silnika sportowej corvette, która przykuła uwagę mężczyzn, kobiet oraz dzieci. Zainteresowani siadali za kierownicą wszystkich klasyków i samochodów, które są produkowane do dnia dzisiejszego, nie zapominając o robieniu pamiątkowych zdjęć w tle z ich właścicielami. Popularnością cieszyła się ciężarówka Kenworth, a w szczególności to jej wnętrze budziło ciekawość wśród uczestników spotu.
Spacerowicze wzdychali na widok Cadillaca, Chevroleta, Chryslera, Dodge, Forda, Jeepa, Lincolna, Pontiaca, Oldsmobile i na wiele innych aut, które budziły chwilę zadumy i refleksji. Przyszedł wraz z rodziną na tą spektakularną imprezę Przewodniczący Rady Miasta Luboń i sympatyk kowbojskiego miasteczka Paweł Krzyżostaniak, który chciał niedzielę spędzić w gronie przyjaciół i specyficznych osób. Fascynaci samochodów amerykańskich łączą się w jedność tworząc zorganizowaną grupę, stowarzyszającą innych pasjonatów i zachęcają do przyłączenia się oraz brania udziału w zlotach odbywających się w całej Polsce.
Oznajmiają, że nie trzeba być milionerem aby stać się posiadaczem samochodu zza oceanu, wystarczy siła woli i duże chęci, a marzenia za ich pomocą są w zasięgu ręki. W gronie tych ludzi uzyskacie pomoc i fachową poradę. Jak nabyć? Gdzie nabyć? U kogo nabyć? Poszczególne części karoserii, mechaniczne i inne ważne emblematy, znaczki, naklejki. W programie proponowaliśmy zwiedzanie miasteczka i drewnianych westernowych budynków pod kierunkiem Szeryfa, który opowiadał o ich urzędowaniu i przeznaczeniu. Dzieci wzięły udział w konkursie polegającym na wypatrzeniu w tłumie i aresztowaniu łotra widniejącego na plakacie zaczepionym przed Biurem Szeryfa. Sprawiło to najmłodszym ogromną radość i satysfakcję, że mogli poczuć się jak tropiciele walczący o nagrodę. Mamy mogły wsadzać swoje pociechy na mechaniczne koniki-(pony-cycle) i przemierzać dookoła miasteczko. Czas naglił i motoryzacyjna impreza dobiegała końca, przed wyjściem uczestnicy dzielili się wzajemnie swoimi spostrzeżeniami i kontrowersjami dotyczącymi amerykańskiej pasji.
Jeżeli jesteście zainteresowani i chcecie uzyskać więcej informacji dotyczących wspólnych przygód związanych ze spotami to możecie przyjść do kowbojskiego miasteczka lub skontaktować się telefonicznie, a wtedy zostaniecie pokierowani dalej.
Niech amerykańska pasja towarzyszy wszystkim kierowcom!”Zbigniew Henciel
1
Przybyli kierowcy swoimi amerykańskimi samochodami przed Centru Handlowym M1 w Poznaniu.
2
Konwój samochodów amerykańskich przejeżdżający przez Luboń z prowadzącą na czele ciężarówką Kenworth.
3
W tym czasie dzieci przenoszą się w dorosłość i marzą zasiąść za kółkiem tych pięknych aut.
4
Samochody zaparkowane na obrzeżach miasteczka kowbojskiego.
5
Szpaler pojazdów jadący ulicą Kwiatową.
6
Słuchaliśmy ,, ryk” silnika.
7
Amerykańska Pasja. II Zimowy Spot.

Share :

Twitter
Telegram
WhatsApp
Facebook