Lodowisko dla dzieci na ferie.

Lodowisko dla dzieci na ferie.

Witam serdecznie Pani Sołtys,
już w najbliższy piątek zaczynają się ferie podczas których wiele dzieci pozostanie w domach.

Mam propozycję, aby na placu za remizą przygotować dla dzieci naturalne lodowisko. Jest tam bardzo dobry teren, który wykorzystany jest jedynie latem między innymi podczas Kapeliady, a zimą jest pusty.
Pogoda ma sprzyjać (od czwartku ma wrócić mróz) i myślę, że taka atrakcja może zaciekawić wiele dzieci, które obecnie jeżdżą na Ligawę przy Bułgarskiej lub Chwiałkę i oderwać ich od komputerów, tabletów, czy gier.

Mam nadzieję, że w dobrze sprzedany pomysł zaangażują się strażacy, którzy mogliby dostarczyć wodę pod wcześniej przygotowany teren (wyłożony np.folią i dookoła piaskiem). Tutaj trzeba pewnie wygospodarować jakieś środki finansowe od Wójta.

Z wyrazami szacunku,

Szanowni mieszkańcy,

W sprawie propozycji lodowiska za “Remizą” w Plewiskach uprzejmie informuję, że po konsultacji w Urzędzie Gminy oraz z pracownikami GOK-u stwierdzono iż takie mikroskopijne lodowisko obarczone jest zbyt dużym ryzykiem urazów i ze względów bezpieczeństwa dzieci i młodzieży niestety nie możemy go wykonać. Wykonanie tak małego bezpiecznego lodowiska wiąże się z niewspółmiernie wysokimi kosztami w stosunku do czasu jego użytkowania.

Pozdrawiam
Sołty
Małgorzata Zgoła

Share :

Twitter
Telegram
WhatsApp
Facebook