Międzynarodowa Spartakiada w Komornikach

Międzynarodowa Spartakiada w Komornikach

Drużyny wszystkich partnerskich gmin spotkały się 21 maja br.w Komornikach by rozpocząć sportową rywalizację na XII Spartakiadzie „Młodzież Ponad Granicami”. Po raz pierwszy rywalizowały drużyny wszystkich partnerów jednocześnie: Winnicy na Ukrainie, Podbrzezia na Litwie, Smižan na Słowacji oraz polskich Kamienicy i Komornik.

Moment wejścia drużyn na halę sportową wzruszył wszystkich widzów i gości. Jesteśmy jedną, sportową rodziną, mówił Dyrektor GOSiR Komorniki, Marcin Kaczmarek, podkreślając wyjątkowość tegorocznej Spartakiady. Tradycja sportowej rywalizacji narodziła się dwanaście lat temu i długo odbywała się z udziałem trzech partnerskich gmin: Smižan, Kamienicy i Komornik. Każdego roku inna gmina jest gospodarzem wydarzenia, w którym udział biorą 20-osobowe drużyny (10 dziewcząt i 10 chłopców). Celem spartakiady jest rywalizacja sportowa fair play oraz wymiana kulturowa młodzieży i nauczycieli. Poznawanie swoich regionów, zwyczajów i języków jest dla młodych ludzi intersującą lekcją historii, geografii i kultury.

W poprzednich latach sporadycznie dołączały do udziału w Spartakiadzie nasi przyjaciele z dalekiego Podbrzezia na Litwie i Ukraińskiej Winnicy. Wójt Komornik, Jan Broda otwierając XII Spartakiadę Młodzieży wyraził radość, że w tym roku po raz pierwszy na „linii startu” stanęły wszystkie gminy. Szczególne podziękowania skierował do Winnicy i Podbrzezia, które w tych niełatwych czasach podtrzymują ścisłą współpracę ze swoimi partnerami.

Swoim drużynom kibicowały vipy: Starosta Smižan, Michal Kotrady, Vicestarosta Podbrzezia Wojciech Drozd, dyrektor winnickiej szkoły Siergii Zagorodnii.

Share :

Twitter
Telegram
WhatsApp
Facebook