Nowa Aplikacja - Mobilny Urząd

Nowa Aplikacja – Mobilny Urząd

Bezpłatna aplikacja dla mieszkańców i turystów

Mobilny Urząd w Gminie Komorniki

W urzędzie gminy Komorniki zaprezentowano dziś ( tj. 10.05.2016r.) nową aplikację mobilna dla mieszkańców, turystów i przedsiębiorców – Mobilny Urząd

Aplikacja jest zbudowana z modułów dobranych do bieżących potrzeb społeczności. Specjalnie zbudowane moduły umożliwiają nie tylko odbieranie informacji z i o gminie, ale także komunikację dwustronną. Korzystając z aplikacji, mieszkańcy mają możliwość kontaktu z urzędem bezpośrednio z telefonu komórkowego – przez połączenie telefoniczne bądź wysyłając maila do odpowiedniego wydziału.

Dzięki aplikacji każdy z mieszkańców ma na swoim telefonie aktualne informacje o gminie, ciekawych miejscach, służbie zdrowia czy komunikacji, jest także na bieżąco z wydarzeniami z gminy – publikowanych kanałem RSS. Aplikacja jest zintegrowana ze stronami www urzędu, GOSiR’u, GOK’u, Biblioteki i innych instytucji. Użytkownik wybierając określone moduły sam decyduje, o jakich wydarzeniach chce być informowany.

Praktyczny moduł Ankiety pozwala przeprowadzać badania opinii publicznej wśród wszystkich użytkowników aplikacji.Korzystając z modułu Zgłoś usterkę, mieszkańcy mogą zgłaszać bezpośrednio do odpowiednich wydziałów problemy dotyczące przestrzeni publicznej w postaci awarii, szkód i sytuacji wymagających interwencji ze strony samorządu.

Aplikacja jest także atrakcyjnym narzędziem dla przedsiębiorców z ternu gminy – mogą oni za pomocą modułu praca poszukiwać pracowników. Wystarczy wysłać z poziomu aplikacji ogłoszenie o pracę. Także osoby poszukujące pracy mają możliwość zamieszczać tu swoje oferty.

Innowacyjna Aplikacja Mobilny Urząd jest drugim, po Komunikatorze SI SMS kanałem komunikacji gminy z mieszkańcami. Komunikator SMS pozwalał na wysyłanie krótkich wiadomości – najczęściej ostrzeżeń i informacji o nadchodzących wydarzeniach sportowych i kulturalnych. Dzięki bezpłatnej nowej aplikacji możemy być na bieżąco z informacjami o dużo większym zasięgu.

UG Komorniki

Screenshot_2016-05-10-11-41-19_resized

Ulotka123n Ulotka123

Share :

Twitter
Telegram
WhatsApp
Facebook